ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
maverick
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
17 Nisan 2009 19:36
Toplam Mesaj:
114 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Serkan Kutlu
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Eskisehir
Meslek:
üniversite öğrencisi (ingilizce öğr.)
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SERKAN KUTLU

SON 10 MESAJI

Nedir Bu Hastalık... (Resimli)
[QUOTE=Really]HITH olmadığını varsayıyorum çünkü dışarı doğru büyümüş yara. Şimdilik suya  biraz tuz atın ve sıcaklığı 30 dereceye yükseltin. Ben yabancı forumlarda bir sorayım bunun ne olduğunu. [/QUOTE]

Umut, yara dediğin gibi dışarı doğru büyümüş. Tuz kullandım ama açıkçası tuz kullandığım zamanlar sanki yara daha da kızarıyo ve parçalanıyordu. Ben de vazgeçtim.
[QUOTE=JaCobSEn__]Selamlar. Akvaryumunuzda dekor olarak mercan varmı? Bu yara bir yere sürtünerek açılmış veye bir kavga sonucu oluşmuş bir yara gibi gözüküyor.[/QUOTE]

Mercan yok. Kayadan kaynaklanmış yara olduğunu zannetmiyorum. Çünkü ufak bir ben gibi başladı giderek derine doğru çukur açarak genişledi ve bu hale geldi.. Balığımı iki günlüğüne ana akvaryuma almak zorunda kaldım. Sanırım orda başka balıklarla kavga etmiş ve yarası, şu şimiş gördüğünüz bölüm çıkmış. Şu anda kafasında bir çukur şekli var...
Arkadaşlar bu sorunun ne olabileceği konusunda fikri olan yok mu? Bu hastalıkla daha önce karşılaşmış kimse??
Merhaba Arkadaşlar.

Daha önce de bu sorunu foruma taşımıştım ve bunun üzerinden 2 ay gibi bir süre geçti ama maalesef herhangi bir gelişme olmadı.

Balığımın kafasında bir yara oluştu ve bu giderek büyüdü.. Fotğrafları yükledim. Lütfen bakın ve bana bir çözüm önerin..

200 lt. akvaryumda 1e 1d papağan, 1e zebra ve 1e ateşağız ile vatoz besliyorum. Hasta olan balığımı 72 lt lik bir akvaryuma ayırdım. Önce antibiyotik tedavisi uyguladım sonuç vermedi. Daha sonra Sera Baktopur ilaç tedavisi uyguladım yine sonuç yok. Bu arada da sık sık su değişimi yaptım. Son durumu fotoğraflarda gördüğünüz gibi..

Her yerde bu sorunla ilgili bilgiler aradım ama maalesef ki bulamadım. Umarım bana yardımcı olabilirsiniz..

maverick2008-03-08 22:13:42
Papağanımın Burnu (yeni resimler eklendi)
Arkadaşlar balığımın son durumunu size aktarayım. Öncelikle şunu söyleyim. İlaç tedavisinde bulunmadım. İlaç olmadan halledebilir miyim diye düşündüm. Sık su değişimleri iyi bir filtrasyon düzenli yemleme sağlamaya çalıştım.

İki gün önce şişlik tamamen indi ve burun deliği siyah bir ben gibi göründü. Şimdi ise burun deliğindeki kabarıklık arttı ve kan toplamış gibi görünüyor.

Sanki burun deliğinin içinden kan gelmiş de orada toplanıp deriyi şişirmiş.

Hastalık tespitinizde herhangi bir değişiklik var mı yoksa önerdiğiniz tedavi yöntemlerini bir an önce uygulayım mı?

(İlgisinden dolayı Onur (encort) arkadaşıma çok teşekkür ederim)
[QUOTE=albakir]Arkadaşım bu gün yemin ederim sırf senin için akvaryumcuma gittim.
Forumdan bir de beraber baktık fotoğraflara.
SERA Baktopur tablet'i balığı bir karantina akvaryumuna alıp uygulasın dedi.  Umarım bir yardımım dokunur.

oytun                               
[/QUOTE]

Çok çok teşekkür ederim. Gerçekten çok mutlu ettin beni.

Cevap veren ve yardımcı olmaya çalışan bütün arkadaşlara da teşekkür ediyorum.

Saygılar,
[QUOTE=mustafa.avci]Akvaryumunuzda kovalamacalar var ise kavga veya bir yere çarpma sonucu oluşmuş olabilir.Hastalık olma ihtimalide %50 tabi.[/QUOTE]

Kovalamaca değil. zaten akvaryumdaki en büyük balık. Onu rahatsız edenyok o da kimseye sataşmıyor. Dediğim gibi yem düzeninde bozukluk yok ama işte bu patlamaya hazır sivilceye benzer şey gittikçr büyüyor. Burun deliği gittikçe genişliyor ve kabarıyor :(
maverick2008-01-07 20:43:58
[QUOTE=kusmukator]Eğer hastalığın "kafada delik" olduğundan eminseniz yapılacak şey akvaryumun olabildiğince temiz tutulmasıdır. 4 yıldır beslediğim devasa bir flower hornum vardı, ve sanırım o kafada delik yüzünden öldü. Eğer gerçekten kafada delikten dolayı öldüyse o şekilde yaklaşık 8-9 ay hastalıkla sorunsuz yaşadı, ondan sonra iki kez göz mantarı geçirdi, sonra düzeldi derken suda yuvarlanmaya başladı, istediği gibi yüzemiyordu. İki hafta aynı şekilde olduğu yerde yem yemeden can çekişti. Sonra da dayanamadım ve onu sudan çıkardım. İnşallah aynı şeyler başınıza gelmez. Ama bana sizin balığınızdaki hastalık değil de bir kavganın eseriymiş gibi geliyor, çünkü benim balığımdaki delik bunun gibi kanlı değildi ve çok daha yukarıda ve ortadaydı.[/QUOTE]

benim balığımda herhangi bir sorun görünmüyor. Yem attığım zaman hep en ön sırayı kapmaya çalışıyor. Hareketleri ise normal gibi.
Arkadaşlar lütfen birşeyler diyin. Akvarist arkadaşlardan rica ediyorum yapacak bişey varsa bir an önce yapayım.

Öylece durmak beni çok ama çok rahatsız ediyor. Lütfen beni anlayın!
citronx2008-01-08 15:17:30
[QUOTE=kusmukator]http://www.akvaryum.com/Forum/forum_posts.asp?TID=110018

Şu linkteki hastalıkla bir karşılaştırın isterseniz.[/QUOTE]

Arkadaşalar verilen linkteki yazıyı okudum ve açıkçası çok korktum. Lütfen bana ne yapmam gerektiğini söyleyin. Balıklarında böyle bir rahatsızlık olmuş arkadaşlardan yardım bekliyorum. 1.5 yıldır gözüm gibi baktığım balıklarımı kaybetmeyi hiçbir şeklide istemem :((
maverick2008-01-04 19:42:17

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.