ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
erdoganv
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
12 Ekim 2010 17:55
Toplam Mesaj:
102 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
edoğan vatansever
Doğum Tarihi:
04 Aralık 1971
İl:
Bursa
Meslek:
elektirik -elektronik
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Erdoğan...3x225lt,1x135lt, 1x93lt, 2x70lt, 1x60lt ve 700lt deniz

SON 10 MESAJI

Tuzlu Su Akvaryumu İçin Tuz

Tuz en az maliyetli olanı. Eksilen minaraleri katkılar ile tamamlamaya kalksanız maliyet 3 veya 5 çıkar.
test kitleri , elektirik , ışıklandırma. ..Vs. Daha masraflı , tuza takıldıysanız denizden vaz geçin derim.
saygılar.

Kafa motoru
Büyük ihtimale görmez .Küçük gelir , Aquabee  güzel seçim 2000/1 olmalı bence , tabi bu ezbere söylenmiş bir cevap oluyor ,kıriter beslediğiniz canlılar , ps nizin gücü ve sump ın tanka uzaklığı ile alakalı bir seçim yapmanız gerek .Saygılar...
140 Litre Reef
Acele etmekle hata yapıyorsunuz,daha tank oturmuş değil canlılara yazık.
Öncelikle amonyak sıfırlansın ,döngü başlasın canlıları sonra yüklersiniz.
Gördüğümkadar canlı kayada yok. Saygılar
Çamaşır Makinesi Pompasından Kafa Motoru
İyi günler geçen gün bir çamaşır makinası servisine uğradım bu motorlardan almak için. Fakat motorun debisi 20 l / dk , idi.8000 l /h  motorlar hangi makinalarda acaba? Saygılar.JaCobSEn__2008-07-28 15:13:20
3m x 1m x 1m akvaryum yaptırcam

İyi günler , bu büyüklükteki bir projeye adım atnca dikat edilmesi gereken çok nokta var. maliyet iyi hesaplanması gerek sonra çok süpriz çıkabilir , kendimden örnek vereyim . 180 x 50 x 65 h deniz akvaryumu kurdum , sadece aydınlatmaya  1200 ytl verdim , hesapta hiç yoktu bu. O boyda ne beslyeceksinz , ve o akvaryumun giderleri ,ısıtıcı , katkı ,ışıklandırma iyi hesaplayın bence..

Cama altarnatif pilexi gılas olur bence daha hafif olur... Saygılar.
Calvusta ölüm

O akvaryumdasadece calvus ve elma salyangozu var .mercan kırığı kum ,atman 338 dış filitre , haftada bir filitre temizleniyor, ph 8.2 amonyak -nitrit 0 , nitrat 20 mg /lt , eksilen suyu 15 günde bir tamamlıyorum. yemleme tetra diskus , jbl , gamarus ve artemya 20 günde bir dondurulmuş karides ve kalamar veriyorum, herhangi br salık problemleri yok hareketliler yemede saldırıyorlar , akvaryum içinde kavgada yok beraber büydüler. ölümü bende çözemedim. Saygılar

Calvusta ölüm
İyi güler arkadaşlar. 6 ay kadar önce aldığım 12 aylık calvus şimdi 18 aylık oldular. 16 adet idiler akvaryuma koyduktan sonra hiç 16 sayamadım yanlız :) . Akvaryum 100 x 50 x50 = 250 lt epey mağra kabuk ve mercan var. Çeşitli yemlerle besliyorum ve akvaryumun içi elma salyangozu ile dolu.  Sorunum akşam bir balığım ölmüş üzerinde yara bere yok salıklarıda yernide , kavga da etmiyorlar sebebi nedir acaba ? Saygılar JaCobSEn__2008-05-09 12:44:52
polip açmıyor..

Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekür ederim . Bunlar benim ilk kaya üstü canlılarım :) bunları kaybetmek istemiyorum. Bahadır bey kulandığınız katkıları yazarsanız sevinirim ? Saygılar...

polip açmıyor..

Önce akıntının fazla olduğu kaya üstüne koymuştum, belki akıntı fazla gelir dedim biraz daha az olan yere koydum. Tanka yeni girdi 3 günlük ondan olabilirmi açmaması ?

polip açmıyor..
Orta akıntı alıyor ışıkta orta .Büyük olan açtı  , küçük olan geldiğinden beri açmadı normalmi . Üç gün oldu daha kendilerini göremedik . Ne yapmam gerk ,birkere yerini değiştirdi .
Su değerlerim
tuzluluk :1024
nitrit :0,1
nitrat :20 mg/l
fosfat : 0,1 mg/l
kh :8 dkh
ph :8,2
ısı :25 c
 Testler tropik marinile yapıldı . Saygılar...
erdoganv2008-04-21 11:10:34

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.