ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
adnan_sarıkaya
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
4
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
12 Nisan 2017 21:10
Toplam Mesaj:
457 [0.08 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
adnan sarıkaya
Doğum Tarihi:
11 Aralık 1980
İl:
Kocaeli
Meslek:
laborant
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

16 likredrainbow kolonisi , albino logfin çiftligi ve digerlerı

SON 10 MESAJI

Albino logfin yavrularım
Hasan bey bende tam özel mesajınıza cevap yazıyordum.

1. Suprilina agırlıklı yemler ile 2 günde bir salatalık veriyorum. En çok salatalık sevdiklerini söyleyebilirim. ( Fakat salatalığın akvaryumunuzda fazla kalması akvaryum suyunuzun suKalitesini bozacagından 1 saatten fazla kalmamasına özen göstermenizi tavsiye ederim.  )

Yem olarak tetra vegatable , suprilina , suprilina tablet kullanmaktayım.

2. Su değişimini 3 günde bir % 25 yada 30 oranında yapıyordum.Fakat yavrular çıktıktan sonra % 10 kadar düşürdüm   ve daha dikkatli akvaryuma eklemeya çalışıyorum. ( Yavrulara su değişimi iyi gelmiyor deselerde , bana göre dikkatli olduktan sonra kesinlikle faydası olacaktır. Mesala 10 litre suyu akvaryuma 2 3 saatte damla damla hava hortumu vasıtası ile koymaktayım. )

3. Vatozlarım salondaki 100 litrelik ufak tankta durmakta . Canlı doguran balıklarla bakmaktayım.Yavru gelişimin daha huzurlu olması açısından onları akvaryumdan çıkardım. Şuanda akvaryumda Anaç ve yavruları ile birlikte duruyorlar.

4. İç filtre kullanıyorum , Dış filtre öneririm şelale filtre de yavru açısından kolaylık sağlayacaktır, ama ben sadece iç filtre ve su değişimiyle de sağlıklı şekilde yavru alınabiliyor.

5. Su değişimi , diyetine uygun beslenmelerini sağlamak , uygun balıklarla bakılması, sitessiz bir ortam yeterli olacaktır.

6. Kesinlikle saksı , küp yada rahat girecekleri deniz kabukaları tarzında malzemeler kullanmalısınız. Koyduğunuz küp içine kesinlikle ışık girmesini engelleyecek şekilde koymalısınız. Bildiğiniz gibi vatozlar ışıktan çok rahatsız oluyorlar.

Bunlar benim tecrübelerim. Farkli görüşlerde oldugunda paylaşmaları gayet yardımcı olacaktır.

Teşekkür ederim.

Albino logfin yavrularım
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Sadece iç filtre mevcut , dış filtre olması daha mantıklı ama  yavrular oluşana kadar düzenli dip çekimi yapıldıktan sonrada bana göre sorun olmayacaktı akvaryum temizliği konusunda , öylede oldu.

Hatta erkek tekrar küpü hazırlamaya başladı.

İç filtre sorun yaratabilir , şuanki yavrular kendini kurtarmiş vaziyette çıktılar. Erkek vatozun sabrına ben bile dayanamadım.  Yinede garanti olması açısından iç filtreyi bulundukları yerin en uzuk köşesine sabitledim. Şu ana kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Saygılarımla

Yavrularla salatalık yeme zamanı :)

adnan_sarıkaya2012-04-01 14:55:40
Albino logfin yavrularım
Resimlerde yüklenirken hata olduğundan dolayı açılmamış , umarım suanda görebilirsiniz..
Albino logfin yavrularım
Herkeze selamlar..

Uzunca bir aradan sonra , logfin yavrularımı tanıtmak istiyorum.

İlk başta büyük bir koloni kurmak için , 18 adetlik Albino Logfin yavrularından 18 adetlik bir seri aldıktan sonra yaklaşık  1 senenin sonunda damızlık oldular.

Yetiştikten sonra daha fazla tank ihtiyacından sonra , satmak durumunda kaldım.

5 cift 10 adetlık kolonimi Ankara'dan Ertan beye vermiş bulunmaktayım..

Elimde kalan son çiflerimden ise gecen hafta ilk yavrularımı görmüş bulunmakta , şuana kadar onca türe bakmama rağmen bu türden yavru almak , gerçekten büyük keyif ve zevk verdi,

Azda olsa resimleri paylaşmak istiyorum.

Soru ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim..

Erkek vatozun yavrular çıkmaya başladıkları haldeki son durumu..

Yavruların ilk çıkmış halleri..

adnan_sarıkaya2012-04-01 01:05:13
Tropeus ph ve cinsiyet

Yaklaşık 2 sene önce Moskow green lepisteslerimde 26 derecede olan ana tanktaki yavruların , dişi oranı % 70 yaklaşık olarak , yavru tanktaki sıcaklık artıkça erkek oranın daha fazla oldugunu gözlemlemiştim.

Sıcaklık , akvaryum hacmi , ph derecesi , ışık hepsi önemlidir. Fakat sıcaklık hepsinden önce gelmektedir.
Kocaeli'de Buluşma Zamanı
Bu arada sadece kahvaltımı olacak,

Buralardaydım Murat bu sıralar netim yok giremiyorum fazla , bilgi verende olmamış :)

Melekler Tüpcük Çıkardı
Doğrudur. Yakında yumurta dökmeye başlayacaklardır.
Melekler Tüpcük Çıkardı
Selamlar yumurta dökecekleri yerleri temizlemeye başlarlar , uygun bir ortam ve zamanda dökeceklerdir. Önemli olanı yumurtalar şebeke suyunda mantarlaşma yani bozulması muhtemeldir.

Yumurta döktükleri nesneyi ozmos suyu yada şaşal suyu koyup ufak bir akvaryum hazırlayım ona koymanız , daha fazla yavru ve sağlıklı almanızı sağlar.
Arkadaşlar bu arada elimde fazlalık anübais var, ihtiyacı olan varsa buluşma günü getirebilirim..
Benim adım neden listede yok ;)

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.