ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
bilalbabacan
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
14 Eylül 2009 13:06
Toplam Mesaj:
3 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
bilal babacan
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

bilal babacan ankara

SON 3 MESAJI

akvaryum bölme teknigi
arkadaşlar, akvaryum bölme teknigini sizlerle paylaşmak istedim. Üretim düşünen arkadaşlar bu bölme şekli yalnızca su döngüsü pazla gerektirmeyen türler için geçerlidir. Bu projeyi hayata geçirirken Auto CAD prog. destek aldım, kendi akvaryumuna bu bölmelerden yapmak istiyen arkadaşlara boş vakit bulabilirsem :) teknik konularda yardımcı olabilirim, saygılarımla JaCobSEn__2008-09-01 09:54:29
Karnı şiş cüce vatoz

Ozan hocam saygılar,

1) Akvaryumdaki su döngüsünün çok iyi olması gerek, yani pipo filtre ile balıkları yaşatmayı aklınızdan atın.

Burada benim anlatmak istedigim şu; Doktorlar derki insanlara yürümek en güzel sporlardan birisidir, degilmi, nedenide şu yediginiz yemegi hazm etmesini kolaylık saglıyo yani yürümek iç organların daha iyi çalışmasını saglıyor, gelelim konumuza akvaryumda su akıntısı olması gerek dedim, neden çünki balık o akıntıya karşı yüzmesi gerek ki yedigi yemi hazm edebilsin, haa pipo filiytre ile balık yaşamazmı yaşar tabiki, şimdi iki insan düşünün birisi normal hayatı var vede spor yapıyor , digeride hapishanede mahkum , bir odanın içerisinde, şimdi bu insanlar ikisede yaşıyor degilmi, ama hangisi sizce saglıklıdır vede ömrü uzundur, saygılarımı sunuyorum.

bilalbabacan2008-08-12 13:24:51
Karnı şiş cüce vatoz
Arkadaşlar, tecrubemi sizizle paylaşmak isterim;
Cüce vatozun akvaryumdaki ortamı asıl olmalı, öncelikle şunun bilinmesi gerek bu balıklar AKARSU BALIGIDIR .

1) Akvaryumdaki su döngüsünün çok iyi olması gerek, yani pipo filtre ile balıkları yaşatmayı aklınızdan atın.
2) Oksijenin bol miktarda olması gerek
3) Akvaryum içersinde bol miktarda ırmak kayları olması gerek
4) özellikle yaz aylarında yemlemeyi sadece akşamları yapın
5) Yaz aylarında agırlıklı olarak yosun yemi verin
6) Üretim düşünen arkadaşlar, akvaryunuzdaki balık sayısı 1e,1d yada 1e,2d şeklinde olması gerek
7) su degişimlerini ise akvaryumdaki suyun üçte birini degiştirin bu degişimde yeni ilave edeceginiz su sıcaklıgı akvaryum su sıcaklıgında 2-3 derece soguk olsun, amaç muson yagmurlarını taklit etmek, dogal ortamında bu balıklar muson yagmurları esnasında yavru verir.

Saygılarımla

batuhanbayram2008-08-11 21:31:08

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

• 21 Online Kullanıcı, 12 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.