ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ertan
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
27
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
26 Mayıs 2016 00:11
Toplam Mesaj:
665 [0.12 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ertan biber
Doğum Tarihi:
01 Mayıs 1971
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

L-46(ZEBRA)/L-134(LEOPARD FROG PLECO)/L-201(BİG SPOT)/L-260 QUEEN ARABESQUE PLECO/L-340 MEGA CLOWN PLECO/L-144 LONGFİN BLUE EYE/L-66 PLECO/L-128 BLUE FANTOM/L-333

ertanbiber1971@hotmail.com

SON 10 MESAJI

Türkiye De Üretilmez Denilen L 264 Yavrularından
Yıllarca bu işle uğraşıp vatoz ve diğer balıklar üzerine birçok balık ürettim ve hobici arkadaşlarla paylaştım.Sıhhi nedenlerden dolayı bu balıkları devrettiğim abim Arif Erhan BİBER'İ canı gönülden tebrik ediyorum.L serisi vatozlar Türkiye'de üremez tabusunu L-264 vatozları üreterek yıkmıştır.Eminimki elinde bulunan L-201-L200-L236 ve diğer türleride inşaallah üretecektir.
Yeni ırk için yapılan çalışmalar RESİMLER EN ALTTA
Kafa beyaz/sarı renkte, sırt yüzgeç ve kuyruk beyaz gövdesi siyah.Şuan küçük oldukları için resimleri canlı hallerinden dah akötü çıkmaktadır.
Yeni ırkın ilk resimleri fakat resimleri büyütemedim.Yakın çekim bakarsanız veya bir arkadaşım resimleri büyütüp yüklerse sevinirim.

ertan2014-10-24 21:01:53
F1 F2 diyebilmemiz için doğal ortamlarından gelen balıklar olması lazım bunların ataları labaratuvar ortamında üretilmiş ve ülkemize gelmiş balıklardır.Ayrıca burada adının tür veya ırk olmasının bir önemi yok bence,önemli olan ülkemizdede bunları yapabilmektir.Siz okulunu okumuşsunuz ona göre yorumlar yapıyorsunuz bende uzun yıllardır bu canlılarla uğraşarak tecrübe kazandım.Yıllardır Almanyadan ve çek cumhuriyetinden balıklar ithal edildi ve halen edilmektedir.Bunu biz yapınca buradaki arkadaşlarında desteğini görmek şahsım adına mutlu eder beni.
    Arkadaşlar uzun zamandır vatozlarla uğraşmaktayım.yurt dışında bu işi labaratuvar ortamında yapıpta uğraşan bir çok insan var,biz neden uğraşmayalım dedim ve bu işe koyuldum,sabır ve metanet sonucunda güzel şeyler ortaya çıkmaya başladı.
    Lda 16 vatozlarla 3yıldır uğraşıyorum tabiki ev ortamında.Geçen yıl çıkan yavruları büyütüp damızlık yaptım lda 16 vatozlardan l144 longfin tüller çıktı.Bu vatozları baba ile çaprazlayarak ilk yavrularımı aldım ve gerçekten çaprazlama sonucu çok güzel desende yeni bir ırk üretmeyi başardım fakat şuanda yavru aşamasındalar hassasiyetlerini düşünürsek büyütüp damızlık yapınca tam anlamıyla görselliklerini sergileyeceklerdir.
Çıkan L-144 longfinlerin resimlerini ekliyorum.Yeni türün resimleri daha sonra eklenecektir.

ertan2014-10-25 10:31:36
18-20CM LEOPARD DİSCUSLARIM
Bilal bey balıklar yaklaşık olarak 14-15aylıktır.Dondurulmuş yemler, dana yüreği ve kuru yemlerle beslenmektedirler.
DİSCUS YENİDEN
Teşekkürler Boyalı balıklarım varmış öğrenmiş oldum.

[QUOTE=erkanerkan]Ertan bey balıklar çok güzel yurtdışından gelmiş sanırım çünkü balıklara bu kadar boya orada verilir.Show için beslerler.Umarım karaciğerleri zarar görmemiştir.İyi hobiler.[/QUOTE]
DİSCUS YENİDEN
Tam yaşlarını bilmiyorum ama 1.5yaşında olabilir genç balıklar henüz.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.