ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
mayki
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
14 Temmuz 2014 10:32
Toplam Mesaj:
11 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Eren ALTUNGOZ
Doğum Tarihi:
19 Ocak 1984
İl:
Ankara
Meslek:
lisansüstü öğrencisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Resimlerdeki erkek balığın türü nedir?
[QUOTE=Tainstven]Resimdeki erkek balik çoğunluk olarak Elengatus Mpanga erkeğine benziyor. ama kirmalik var çünkü Elengatus mpanga erkeklerinde yüz kısmı genelde siyah renktedir maske hağlinde ve renk acimindan daha canli renklere sahiptirler. 

ama şundan eminimki kesinlikle ama kesinlikle Pseudotropheus Saulosi erkeği değildir. Saulosi erkekleri en çok Pseudotropheus Demasoni lerle kariştira bilirsiniz çünkü tamamen renk ve yapisal olarak ayni görünüyorlar. ve şunu eklemek isterim 16 aylik bir erkek %100 rengini almiş konumda olur. Kendi elengatus mpangalarimin erkeklerinin renkleri daha 7 aylik iken tam kivamini aldilar. (Resimdeki Erkek Elengatus Mpanga {biraz kırmalık var} ) Saygilarimla..

[/QUOTE]

Bende süphelerim için  bu konuyu açmıştım balık yavruluğunda  tek renk sarıydı "Elengatus Mpanga" değildi bundan eminim ve zamanla bu renge geldi. İşin ilginci arkadaşımın saulosi tankından aldığım bir yavruydu. Arkadaşlar fikirlerinizi paylaşmaya devam ederseniz sevinirim.
Peki öyleyse, nerdeyse 1.5 yaşında olan 200 litrede yaşayan bir erkek saulosi için renk sizce garip değilmi? (balık baskın erkek)
Başka fikri olup paylaşmak isteyen arkadaşlarımız varmı?
(Saulosi değilde mpanga erkeği olması konusunda şüphelerim var)

Arkadaşlar yukarıda yer alan resimlerdeki balığımın cinsi nedir? Resimdeki balık 16 aylık bir erkektir.
Yardımcı olan fikrini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
NOT : Balığımın yavruluktan itibaren gelişim aşamaları aşağı resimdeki saulosi erkeğinin gelişimi gibiydi ama yaklaşık 4 aydır rengindeki değişim durdu.

mayki2010-04-19 19:55:18
Akvaryumlarımızın Elektrik Faturalarına Maliyeti
Merhaba,
Güzel bir çalışma olmuş ama küçük bir ondalık hatası var. Bulduğunuz değerleri 10 ile çarparak doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz.
1TL= 100 Kr  
66,56 kr  =   0,6656  TL (0,06656 değil)
mayki2009-12-26 14:25:57
Dişi ve erkeği renkli malavi ?
Fatih bey,
Saulosilerin tüm yavruları sarı renklidir. Saulosi erkekleri damızlık altı dönemde renk değiştirmeye başlarken, dişilerinde bir renk değişimi gözlenmez ve sarı renklerini muhafaza ederler. Aşağıdaki linkte saulosiler ile ilgili genel bilgilerin yanı sıra erkeklerdeki renk değişiminin aşamalarını gösteren bir fotoğrafı da bulabilirsiniz.
http://www.african-cichlid.com/Saulosi.htm

mayki2008-11-23 10:52:37
Dişi ve erkeği renkli malavi ?
Merhaba,
Size "Pseudotropheus Saulosi" önerebilirim.
link: http://www.akvaryum.com/pseudotropheus_saulosi_tatlisur_3_1059.asp
96lt. tür tavsiyesi
Merhaba Oğuz Bey; akvaryumunuzun dekorunu bol kayalık olacak şekilde dizayn ederseniz 1e-4d mavi prensesi sağlıklı bir şekilde besleyebileceğinizi düşünüyorum. Bende yer sorunundan dolayı aşağı linkte görebileceğiniz akvaryumu kurdum ve 2 ay içinde yavru aldım.
http://www.akvaryum.com/Forum/mavi_prenses_(pseudotropheus_socolofi)_k197829.asp

İyi forumlar... 
  Radinant2008-09-29 23:15:32
21TANE SP ÖLDÜ. AKVARYUMDA BALIK KALMADI.
Merhabalar;
Herşey bir yana tuz ruhu kullanımı cildinizde ciddi bir tahribata yol açabilir!

mayki2008-10-29 18:16:20
mavi prenses (pseudotropheus socolofi)
Osman bey belirtiğiniz gibi kullandığım yem protein ağırlıklı bir yem, yem olarak Sera Granugreen kullanmayı düşünüyorum.

mayki2008-08-05 14:33:13

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.