ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
berhan_39
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
25 Ocak 2011 16:54
Toplam Mesaj:
84 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Berhan Kaymakçı
Doğum Tarihi:
18 Eylül 1995
İl:
Çanakkale
Meslek:
öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

berhan kaymakçı
çanakkale/gelibolu

SON 10 MESAJI

AH ŞU TATİL
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim eğer yeteri kadar para biriktirebilirsem akvaryumcuya bırakmayı düşünüyorum tekrar teşekkürler.
AH ŞU TATİL

Arkadaşlar malum yaz geldi bizimkilerde tutturdu memlekete gitcez diye ama japon balıklarıma ne yapıcağıma karar veremedim ve yardımlarınızı bekliyorum.

Şu anlık yapabiliceğim şeyler şöyle;
-6 LT akvaryumla komşuya bırakmak(balıklar 3 tane biri irice diğerleri küçük)
-Akvaryumcuya satmak
-Arkadaşıma satmak
Ben balıklarım için en iyi olanı yapmak istiyorum ama karar veremedim,6 lt akvaryumda ölme riskleri yüksek(eğer tavsiye edebileceğiniz yöntemler yoksa günlük bi miktar su değişimi vb).Akvaryumcuya satmak ise çok riskli hemde balıklarım dan ayrılmak istemiyorum ve akvaryumcu ne iyi bakar nede onları alıcak kimseniin onlara iyi bakıcağı belli.Arkadaşımada satmak balıklarımdan ayrılmak istemem hemde onunda balıklara iyi baktığı söylenemez.(20 lt de 7-8 japon bakıodu en son)

İşte böyle arkadaşlar bir girdim bu işe daha çıkamadımAglamaHerhangi başka bir öneriye veya bunlardan birinin tavsiyesine açığım.Eminim sizin yardımlarınızla bu işin için den çıkarım.(not:tatil süresi2.5 ay filan)
berhan_392010-06-04 23:23:55
3 çöpçü türü bir arada?

Arkadaşlar,

Benim iki akvaryumum var.Birinde japonlarla birlikte 1 komando ,1 de albino çöpçüm var.Diğerinde canlı doğuranlarla birlikte 4 kişilik bronz çöpçü grubum var.Japon akvaryumumdaki çöpçülerimi canlı doğuran akvaryumuma almak istiyorum ama birkaç sorum olucak;
-Anlaşabileceklerini sanıyorum ancak komando çöpçüm damızlık sayılır bu sizce sorun olur mu?
-Albino ve komando çöpçülerin yanına birkaçtane daha almak istiyorum sizce kaçar tane almalıyım ve bir akvaryum için üç çöpçü grubu fazla olur mu?(lepistes akvaryumum 85 litre ayrıca 3 tanede salyangoz var)

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
Molimin saldırganlığı?

Hepsine karşı saldırgan çöpçüler dışında.Ayrıca saldırganın dışında 2 dişi bir erkek şaklinde molilerim var.

Molimin saldırganlığı?
Akvaryumum 20 litreydi 80 lireye geçtim o saldırgan moli dışında bütün balıkları geçirdim.20 litrelik akvaryumda ona bir bölme yaptım ve bu akvaryumu karantina akvaryumu olarak kullanıyorum.Şu anda karantinada 2 moli ve 2 cüce vatoz var.Balık olarakta lepistes,platy,moli,bronz cöpçü,elma salyangozu var.Saldırgan moliyi salmak istemedim büyük akvaryuma çünkü bitkilerim daha tam tutmadı ve saldırgan davranırsa onu tekrar ayırmak için yakalamaya çalışınca her yer dağılıca ama şu anda karantinadaki balıklara kötü kötü bakıyor.KizginIste%20Bu
Molimin saldırganlığı?

Arkadaşlar,bir kaç hafta önce dişi bir balon moli aldım ama akvaryuma saldığım zaman diğer balıklara saldırmaya başladı,hamileydi ve bu yüzden olduğunu düşündüm bir hafta içinde filan yavruladı ancak hala saldırgan davranıyor hemde doğumu çoktan geçti.Nedeni ne olabiir yada ne gibi önlemler almalıyım?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

100x60hx40 Yeni Malawi Tankım (Yeni Resim Eklendi)
Bence eskisine oranla kat kat doğal olmuş.
Saygılarımla...

TABAN VE TORF
Arkadaşlar öncelikle iyi günler.Yeni akvaryum kurduğumu söylemiştim ama tabanına karar veremedim.Torf ile ilgili araştırma yappım yararları varmış fazla olmadıkçada pek zararı yokmuş.Bende hemen gittim çiçekçiye ve torf varmı diye sordum(aslında hindisten cevizi torfu istiyordum ama burada yok),çiçekçide torf diye daha önceden ev çiçeğim için aldığım saksı toprağını gösterdi.Acaba doğru mu gösterdi?Ayrıca zaten fazla kullanmayı düşün müyorum bir avuç yada biraz daha fazla bu yüzden elimde varken boşuna para verip yenisini almak yerine saksımın dibinden kullansam olur mu?İçerisinde beyaz beyaz noktalar var sanırım şeker gübresi onları ayıklamalımıyım?Nasıl kullanıcağıma gelirsek en alta bu bir avuçluk torfu serip üzerine sineklik onun üzerine 2,5 -3 cm arası dere kumu ile karışık kırmızı(paketinin dışından kahverengi görünüyordu)bitki kumu ,üzerine sineklik onun üzerine 2-2,5 cm arası siyah bitki kumu(kumların markalarını unuttum) koymayı düşünüyorum uygun olur mu?Biraz uzadı ama balıklarımın zarar görmesini istemiyorum.                                      

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

NOT;Kurucağım akvaryumun eni 35,boyu 65,yüksekliği 40 cm,selale filtre,bitkiler; gül,saz bakopa,amazon ve ?,balıklar; canlı doğuran türleri,bulabilrsem rasbora ,bronz çöpçü,elma salyagozu ve cüce vatoz.
Amazon ve demirden madde
Cevaplarınız için teşekkür ederim kadir bey,akvaryuımun içinde değilde belki ayrı bir yerde deniye bilirim bu işlemilink içinde teşekkür ediyorum.
Saygılarımla...

Amazon ve demirden madde
Teşekkür ederim kadir bey bir araştırıyım bakıyım forumda.
Saygılarımla...

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

• 22 Online Kullanıcı, 12 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.