ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
mustafa kobul
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
23 Aralık 2006 22:52
Toplam Mesaj:
96 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
mustafa kobul
Doğum Tarihi:
03 Şubat 1968
İl:
Izmir
Meslek:
müzisyen
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Mustafa Kobul
Bıkmadan sevgini bağır elbet birgün bir yere çarpıp sana döner.

SON 10 MESAJI

Calvus ve frontoza
Selam.Frontosanın yanına ne koyabilirizden önce 120lt akvaryum sorun.Arkadaşlar frontosalar belli bir boya ulaştığı zaman,balık başına 80 lt su isteyecektir hatta gelişimleri içinde büyük tank önemlidir,önce tankı büyütün ve yanına tür bakınız.
Flagyl
Cevaplar için teşekkürler.
Flagyl

İç parazite önlem almak için,ama yaralı bakteriler için sorun oluştururmu?

mustafa kobul2006-12-22 22:53:30
Flagyl
Selam. Benim sorum,flagyl ilacını peryodik olarak ayda bir tankta uygulasam sakıncalımıdır.
Frontoza tankı dekorasyonu hakkında

Selam. 1.Akavaryum küçük frontosa başına 80 lt lazım.2.Cinsiyeti1.5 yada 2yaşındayken belki ayırt edilir.3.Kayalık ortamlardan hoşlanır kayalardan mağaralar oluşturabilirsiniz.4.20 sene kadar yaşarlar ve 35 cm boylarına ulaşırlar 1 yaşındaki frontosa7   8  cm arası olur yavaş büyürler.5.Ancak 10 adet bir yavru koloni alıp büyütüp onların içinden aile kurmalısınız.

2 Hafta da suyum kirleniyor??
Selam. 80 lt akvaryumda o kadar seri balık bakmanız hata,o akvaryumda daha küçük balıklar bakınız,suyu ekleyiniz,hava ve filtreyi çalıştırınız,içine balık koymadan yapınız bu işlemleri,ve içinde balık varmışgibi çok az günde bir defa yemleyiniz,4.gün çopçü ve cüce vatoz ekleyiniz 7. gün balıkları ekleyiniz.80 lt akvaryumda haftada bir dip çekimi yapmalısınız ve dinlenmiş su ilave etmelisiniz,yemlemeyi mümkün olduğu kadar az yapmaya çalışınız,ısıtıcı kullanıyorsunuzdur inşallah,birde filtreleri 15 günde temizleyiniz.    Sağlıklı balıklar.
sarı prenses
Selam. Yavruyu yeni aldıysanız karnının içine çekik olması normal biraz dinlensin geçer.
tuz fazlası
 Selam. 45 lt akvaryumda besleyeceğin balık türü lepstes yada farklı küçük balık türleri olur ve bu balık türlerindede tuz kullanılmaz. Birde ilaç kullanmanızı tavsiye etmem,yararlı bakterileri öldüre bilir,siz suyu koyun havalandırma ve filtreleme çalışsın,akvaryumda balık var gibi az yemleme yapın,böylece biyolojik döngü oturacaktır tavsiyem en erken 5 gün sonra balık atın.
Co2 difusör
Selam nedir o aparat?merak ettim yavruluk gibi duruyor! yeterli verim alıyorsan bende uygulamak isterim şahsen.
CO2 yaptım.

Selam. Bende co2 meselesini başardım şu an faliyette,gece dışarı bırakıyorum,gündüz içeri salıyorum,inlallah faydasını görürüm. Yalnız kafama takılan birşey var 140 lt lik akvaryum yaklaşık 35 kök bitki el yapımı co2 yeterlimi?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.