ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Melih Arslan
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
207
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
18 Eylül 2018 15:39
Son Ziyaret:
17 Mayıs 2021 15:57
Toplam Mesaj:
277 [0.28 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
58 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Melih Arslan
Doğum Tarihi:
25 Ocak 1999
Yaş:
22
İl:
Istanbul
Meslek:
Mekatronik Mühendisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

.

SON 10 MESAJI

100x30x45 Aşamalı Bitkili Kurulum
Iç filtrenizin hava üflemesi sizin zararınıza şuan
Balık Ve Filtre Önerisi
Balık ekleyecekseniz bir filtre şart. Dış filtre gerekir. Iç filtre de olur ancak dış filtre daha uygun.
Balık türü için tecrübeniz önemlidir. Az sayıda sarı prenses olabilir. Ya da canlı doğuran karması olabilir, lepistes-neon tetra-rasbora...
Taşma Sorunu
Filtreye koyduğunuz malzemelerin sık olması nedeniyle su geçemez ve taşar. Genellikle elyaf bu duruma sebep oluyor. Kapağı kapatmak çözüm olabilir, olmazsa malzemelerde azaltma yapmanız şart.
Ciklet Akvaryumu Hakkında Bilgisi Olanlar
Eğer imkan varsa sump sistemi daha rahat olur. Isıtıcı konusunda arkadaşlara katılmıyorum. Oda sıcaklığım akvaryum sıcaklığını istediğim düzeylerde tutuyor yaz kış, sizin de öyleyse gerek yok bence. Bu hacim oldukça çok türe uygun. Tecrübenize göre seçmenizi öneririm. Yeni başlıyorsanız sarı prenses ve ona uyumlu türler ile karma olabilir. Tecrübeniz varsa yunus, tropheus olabilir. Taşlar kum vb tasarım öğeleri ise türe göre seçilmeli ve dizayn edilmelidir.

Keyifli hobiler [:)]
Bir Türlü İşin İçinden Çıkamadım!
[QUOTE=kuduzruh] 60 litrelik anubias kum ve birkaç parça kayalardan oluşmuş bir akvaryum iç filtre ve hava taşı var az sirkülasyonlu içinde 11 tane lepistes vardı şu an 7 tane anaç 25 kadar da yavru görünüyor,leptosamalara artemia açtığım için devamlı lepisteslere de veriyorum azar azar birde sera nın bitkisel ağırlıklı pul yeminden veriyorum. herşey normal görünüyor gibi?
[/QUOTE]

Normal duruyor. Belki balıklar yaşlanmış olabilir. Belkide erkek sayısı fazla ise, erkekler hamile dişileri sürekli rahatsız ederler. Stresten ölen dişiler olmuş da olabilir.
Bir Türlü İşin İçinden Çıkamadım!
Hayır zarar vermezler ancak salyangozlar ölü balıkları güzelce tüketirler. Lepistes ölümlerinizin başka bir sebebi olmalı. Akvaryum hakkında bilgi verebilirseniz ölümler için olası sebepleri inceleyebiliriz.

Keyifli hobiler [:)]
Bu Bitki Nedir
Yapraklar çınara göre oldukça geniş. Ben de zeytin/gül olduğunu düşünüyorum.
60x35x35 Büyüklüğünde Akvaryum Kaç Gün Ara İle Tem
Türler pek uyumlu değil. Örneğin ilk başta normal gözükse de bir süre sonra japonlariniz neonları yiyecektir. Hangi türler birlikte yaşayabilir biraz araştırıp ona göre bir değişim yaparsanız daha iyi olacaktır.

Haftada ya da 10 günde bir 20 litrelik değişim yapmanız uygundur. Suyu dinlendirmeyi unutmayın.

Keyifli hobiler dilerim [:)]
Arıtılmış Su
Olabilir olmayadabilir,kesin bir şey söyleyemeyeceğim. Akvaryumunuz oldukça hoş duruyor [:nazar:] Adi salyangozları istemiyorsanız onları yiyen salyangozlardan edinebilirsiniz.
Akvaryumum Hakkında Önerilere İhtiyacım Var
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Sırayla fikirlerimi söyleyeceğim. Bombeli yerine düz akvaryum bulabilirsiniz daha ucuza. Bütçenizi bilmem ancak boşa da para vermeyin. Başlamak istediğiniz hacim güzel. Tecrübe kazanırsınız bol bol. Isıtıcılar hakkında pek bilgim yok. Hava motoruna gerek yok, dış filtre yeterli oksijeni sağlar. Kendiniz yapmaktansa bir dış filtre alın hiç düşünmeden. Sunsun 603b 100 litrede bu balıklar için gayet yeterli. Ufak malzemeleri daha uygun fiyata bulabilirsiniz. Son olarak molilerin lepistes yavrularını yediğine şahit oldum. Şahsen lepistes,neon tetra,rasbora,cüce vatoz, salyangozlar besliyorum, yavrulara kimse dokunmuyor.

Keyifli hobiler dilerim [:)]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.