ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
-akaanb-
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
746
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
24 Ocak 2021 11:02
Son Ziyaret:
14 dakika önce
Toplam Mesaj:
600 [3.28 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
580 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Kaan Balcı
Doğum Tarihi:
10 Şubat 2005
Yaş:
16
İl:
Trabzon
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

40×40×35 Apistogramma agassizi double red Kaan Balcı

SON 10 MESAJI

Gold Ramirezi Cinsiyet Ayrımı
Evet,ikisi de erkek.İç parazit değil bence.Sadece biraz zayıf kalmış.İyi bir beslenme ile toparlar.
Gold Ramirezi Cinsiyet Ayrımı
Özellikle yapay ramirezilerde cinsiyet ayrımı zordur.Akvaryuma koyduktan sonra özellikle üst yüzgeçlerin net çıktığı birkaç fotoğraf eklemelisiniz.
Moli Balıgı Akvaryumuna Tuz Eklenirmi Şartmıdır
[QUOTE=KARIDES999]Ama bazı balık türleri hafif tuzlu suda daha rahat olluyormuş örn malawi tabi eklemssek birşey olmaz bende canlı doğuranlara tuz eklenmemeli diye biliyorum[/QUOTE]Suya tuz eklenirse tuz konsantrasyonu artar ve tds değeri yükselir(NaCl).Bu balıkları olumlu etkileyecek bir şey değil.Hafif tuzlu suda yaşar diye bir şey yok.[QUOTE=Orhan.Y]

Eğer akvaryum suyunuz akyif karbon filtreden ve uv den (reverse osmosis - RO) gecirilmis ise icerisinde sadece NaCl (tuz) değil, neredeyse bütün minareller süzülmüş demektir.
Böyle bir durum mevcutsa kesinlikle mineral acisindan zengin akvaryum tuzu veya kaya tuzu eklenmelidir.

[/QUOTE]
Bu dediğiniz her balık grubu için şart olan bir durum değil.Ters ozmos çıkışı suda en az 5 ppm değerinde bir tds değeri oluyor zaten.Tamamen saf bir su değil bu.Bu su akvaryuma girince de 20 tds civarına kadar yükseliyor.(Zemin nötr olsa dahi)Özellikle blackwater sularda yaşayan balıklar böyle sularda yaşıyor zaten.
Jack Dempsey Cinsiyet
Çoğunluk erkek gibi duruyor.Çok balık var fotoğraflar da net olmayınca biraz sorun oluyor.Dişilerin solungaç kapaklarının kenarındaki mavilikler çizgi şeklinde olur.Erkeklerde ise bu nokta şeklinde olur.Mesela ilk fotoğraftaki balık erkek,6. fotoğraf üstteki balık dişi.Bu şekilde kendiniz ayırmanız daha sağlıklı olur.
Sanırım Tr De Bir İlk
Türkiye'de Malavi'nin sadece kafalı yunuslar ve sarı prenseslerden ibaret olmadığını görmek çok güzel.Umarım üretip yaygınlaştırabilirsiniz bu türü.
Arka Plandaki Bitkiler Hangi Tür?
Micra veya rotala green olabilir.
Tank Prometheus 120 Lt
Bu hacimde 2 erkek malavi sorun yaratır.Ayrıca cüce vatoz da bu tanka uygun değil.
Apistogramma Kakadu Beslenme
Yavaş yavaş kuru yeme alıştırmanız daha doğru olur.Aldığınız yere bir sorun isterseniz.Belki alıştığı bir yem vardır.Tropical soft line america'yı agassizilerim severek yiyor.Deneyebilirsiniz.
Nijer Nehri Biyotopu İçin Tavsiye Gerekiyor
[QUOTE=Karmakvaryum]Hocam profilimden kribensis için açtığım konuya bakabilirsiniz düşük ph ve düşük iletkenlik Güney Amerika cikletleri için gereklidir apistogramma türleri için mesela.
Kribensis için osmos cihazı veya ph düşürme gibi işlemler yapmanıza gerek yoktur. Kribensisler doğalarında asitik ve bazik sularda zaten yaşamaktadır yani phı 5.5 olan yerde de 7 olan yerde de yaşamaktadır. Salınım yapmayan kayalar ve anübias subulata tuberculatum bitkilerini kullanabilirsiniz yumurtalarını tek girişi olan yuvalara dökerler bi çanak gibi birşey koyarsanız yuvasını oraya kuracaktır. Vatoz aşk küpü diye bilinen küpler olabilir. Son olarak iletkenlik değeri 500 küsür olan çeşme suyunda da üreyen balıklardır kribensisler çok dayanıklı balıklardır [/QUOTE]Kribensis geniş bir ph aralığında yaşayabilir fakat arkadaş Nijer Nehri biyotopu demiş.Bir biyotop akvaryumunun su değerleri örnek alındığı doğaya çok yakın veya aynı olmalı.Bu nehirde iletkenlik 10'larda,ph 6'lardadır.Subulata Güney Amerikan kökenli bir bitki,tuberculatum ise Nijer Nehri'nden değil.Doğada aşk küpü diye tabir ettiğiniz çömlekler yok ki biyotopta olsun.Sorulan soruya alakasız bir cevap vermişsiniz.
Japon Balığı Akvaryumunda Akıntı
Suyun tekrar akvaryuma girdiği kısımdaki kanalı genişletebilirsiniz.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.