ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
kaanbalcı61
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
428
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
24 Ocak 2021 11:02
Son Ziyaret:
11 dakika önce
Toplam Mesaj:
335 [3.13 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
325 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Kaan Balcı
Doğum Tarihi:
10 Şubat 2005
Yaş:
16
İl:
Trabzon
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

40×40×35 Apistogramma agassizi double red Kaan Balcı

SON 10 MESAJI

Küçük Mutlu Ailem Malawi , Tanganyika
Pürüzsüz taşlar ile daha iyi bir dizayn oluşturulabilir.İstedikleri su değerleri bakımından malawi ve tanganyika balıkları bir arada bulunabilir fakat ben farklı bölgelerde yaşayan balıkların aynı akvaryumda beslenmesini doğru bulmuyorum.Tabi bu benim görüşüm.
12 Lt Akvaryum Betta
[QUOTE=YucelC][:lol:]

[:lol:]


Her petshop ozaman eziyetkar.. ama siz baliklari isletmelerden alirsiniz. Her arakvaryum bir hapishane ama siz bunlar icin keyif duydugunuzdan dolayi baliklari hapsedersiniz. Birakin efendim baliklar kendi göletlerinde yasasinlar. Eziyetkar ureticiden balik almayin alinca da kendi hapishanenize koymayin. Ureticiden aljn ki onlari dogal ortamina japonyaya yada taivan a goturmek icin. [:)]

Her cocekci de eziyetkar. O kucuck saksilarda agaclari satarken nasil eziyet ediyorlar. Yada köklerini kesip nasil çiçekleri satiyorlar. Oo size göre yazmaya veya sizin gibi polyanna olmaya calissakkimse evinde kedi, köpek, kus, çiçek, balık beslememeli. Hepsi birer sürgün hepsi biraz mahkum. Birakin köpekler dağlarda tozutsunlar. [:)))][/QUOTE]Her petshop eziyetkar fakat her petshop gelip buraya 10 lt de balıklar eziyet çeker demiyor.Katılıyorum,balıkları hapsediyoruz,çiçekçiler de eziyetkâr fakat bunlar benim görüşlerim değil.Ben bunları savunmadım ki siz gelip bana bunları söylüyorsunuz.10 lt de balık eziyet çeker diyen ben değildim,sizdiniz.Şimdi neden bana bunları yazıyorsunuz?Buradaki polyanna siz oluyorsunuz.Çünkü ben ne 10 lt de balık eziyet çeker ne çiçekçiler ne de köpek,kuş besleyenler eziyetkâr dedim.Nerden çıktı?
12 Lt Akvaryum Betta
[QUOTE=YucelC][/QUOTE]Beta üretimi konusunda bilgim var.Zahmet etmişsiniz,teşekkürler.Üreticiyken betaları 5-10 lt arasındaki akvaryumlarda besleyen siz hobiciliğe geçiş yaptıktan sonra 10 lt de beta eziyet çeker diyorsanız burada bir çelişki vardır.Üreticiyken balıkların eziyet çekmesine izin veren siz hobiciliğe döndüğünüzde balıkların eziyet çekmesine karşı olmaya mı başladınız?Burada bir gariplik yok mu?
12 Lt Akvaryum Betta
[QUOTE=YucelC]


Sayın Turan, ben kaanbalcı61 isimli arkadaşa buna benzer bir şekilde anlatmaya çalıştım ama bana cevabı aşağıdaki gibi oldu, Neyi kime anlatmaya çalıştığımız da önemli.. Bir işin layığı ile yapılması ile "Yaptım oldu" denilmesi, bazen bazı kişilere aynı anlamı çağrıştırıyor. Öğrenecekler... O güzelim balıkları öldürdükçe, hastalandırdıkça daha çabuk öğrenecekler.. Olan balıklara olacak okadarcık(Benim için can alıcı nokta balıklara zarar gelmesi ama bu arkadaşlara göre bu pekte önemli değil)


[/QUOTE]Kimse kimseye bir şey anlatmaya çalışmadı.Sizin bir görüşünüz vardı,benim bir görüşüm vardı.Aramızda bir konuşma geçti,olan bu.Siz balıklara zarar gelmesini istemiyorsunuz o zaman sorumu tekrarlıyorum.Cevap vermemiştiniz.Siz 5 yıl boyunca ürettiğiniz her betayı 30 lt akvaryumlarda ısıtıcı ve filtre ile mi baktınız?
Gromi Balığı Hakkında Bilgi Verirmisiniz
Yabancı forum sitelerinde neler tartışılırken bizde tartışılanlara bakın.Arkadaşlar "olmaz çünkü şu yüzden""olur çünkü bu yüzden"yazıp bıraksanız da bu konular hep gündemde olmasa olmaz mı?Artık daha ciddi konularda tartışmak dileğiyle...
Gromi Balığı Hakkında Bilgi Verirmisiniz
[QUOTE=Aplot]
Artık şebeke suyuna xanax, prozac, selectra ne varsa döksünler![/QUOTE]Onlar da yetmez bu insanların açtıkları konuları sindirmeye.Biri gelir profil fotoğrafına ayı koyup herkese laf atar,biri gelir herkese küfredip gider.En iyisi foruma giren insanları bir teste tâbi tutmak.
Gromi Balığı Hakkında Bilgi Verirmisiniz
Bu forumda şu mesajları görmek insanı hem üzüyor hem güldürüyor.
Mersilea Crenata Veya Hirsuta
[QUOTE=Denizs]akvaryum küçük olduğu için sadece zemin bitkileri bence daha güzel duruyor.Peki ne önerirsiniz?[/QUOTE]Dutch stil bir akvaryum güzel olabilir.O boyutlarda çok güzel dutch stil akvaryumlar gördüm.
Mersilea Crenata Veya Hirsuta
[QUOTE=Denizs]Daha almadım tankım bitkiyi yetiştirebilecek ise almayı düşünüyordum.

bitki budanamıyor mu?İwagumi olmazsa ne tarz önerirsiniz sadece hirsuta kullanmak istiyorum.[/QUOTE]Budanıyor fakat parvula budar gibi makası vurup istediğiniz gibi kesemiyorsunuz.Uzayan dalı komple kesmek gerekiyor.Sadece zemin bitkisiyle ıwagumi dışında şık duran bir tasarım olmaz diye düşünüyorum.Neden sadece hirsuta?
12 Lt Akvaryum Betta
[QUOTE=ResulEfe]Haşa su anda balığın mutlu olacağını anlatacağımız bir teknoloji yok biz burda olabildiğince sağlıklı bakmaya çalışıyoruz ve cevap kısa ve nettir balık 10 20 litrelik kovada değil minimum 40 50 litrelik akvaryumda bakılır birde şöyle soyliyim balık 12 litrede mi gelişimini sağlıklı tamamlar 40 litredemi mantık çerçevesinde seçiminizi yapın [/QUOTE][:iyi:]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.