ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ylmzemirr
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
8
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
28 Nisan 2024 21:22
Son Ziyaret:
17 Saat 19 Dakika önce
Toplam Mesaj:
29 [0.56 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
29 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
Emir Yılmaz
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

--Emir Yılmaz

SON 10 MESAJI

Akvaryuma Gnays Kaya Koymak
Akvaryumuma gnays kaya koyup mağara yapacağım ama kumu sermeden once kum altına strafor koymam gerekir mi? Gnayslar akvaryumun camına hasar verir mi? 1 metre uzunluk 40 cm yükseklik 30cm en var akvaryumumda, 20 kg silis kum kullanacağım.
Akvaryumda Canlı Varken Kum Koymak
[QUOTE=Hidro Dinamik]
Suyu akvaryuma veren kısımdaki vana. Çok fazla kısmak yanlış olur motoru ısındırır. Normalde yemleme sırasında kullanılıyor bu taktik.

İri taneliyse kuma göre hareket edersiniz ozaman.
Bende brüt 200ltde 1050l/h debili dış filtre kullanıyorum da özellikle filtre temizken ve akvaryumda dekor yokken tozu dumana katıyordu.
Tabii dibe tam oturmuş 2 3mm kumu pek etkilemedi, çok ince taneliler sağa sola gide gele filtre tarafından çekildi 😁[/QUOTE] Teşekkür ederim o zaman dediğiniz gibi kuma göre hareket edeyim fazla cekerse kısayım.
Akvaryumda Canlı Varken Kum Koymak
[QUOTE=Hidro Dinamik]Kum düzgün yıkandığı sürece bir sorun olacağını zannetmem. Kendim hagen kumla aynı işlemleri yaptığımda sorun yaşamadım.

Bulanıklık dış filtre sayesinde hızlı geçiyor ama debi çok yüksek olduğundan ince taneli olan silis kum dibe çökmek yerine savrulabilir bu sebeple filtre içine dolabilir. Çıkış vanasını kısınca daha verimli olacağını düşünüyorum[/QUOTE]
Merhaba çıkış vanası derken suyu ceken taraf mı yoksa suyu veren tarafı mı kısayım? Aslında biraz taneli silis istedim filtre çekmesin diye cokta toz gibi değil.
Akvaryumda Canlı Varken Kum Koymak
Geçenlerde akvaryumumda köklü bir değişikliğiye ve taşınmaya girdim, bu sureçte suyu ve kumu boşalttım. Eski akvaryumdan %20 su ve aktif çalışan filtremi yeni akvaryumuma aldım. Ve 2 gün sonra canlılarımı koydum (bakteriler çoğalsın diye bakteri besini sıkarak 2 gün arayla 1 hafta devam etmeyi düşünüyorum)
Aslında kumu canlıları koymadan once ekliyecektim fakat malum kargo yüzünden aksaklık yaşadım. Şimdi kumum yarın gelicek fakat aklımda bir kaç soru işareti var, canlı varken akvaryuma kum eklerken kum suyu bulandıracak ayriyetten silis ekliyeceğim için dahada bulanacak sanırım, bu sureçte bulanıklık balıklara zarar verir mi? Veya nasıl bir önlem almalıyım. Kumu yapabilirsem şişe yöntemiyle dökmek istiyorum (bulanıklık azalsın diye)
Filtre olarak dış filtre kullandıgım için kumun cok uzun bir süre bulanık kalıcağını düşünmüyorum. Akvaryumum 135 litre filtrem saatte 1000litre çeviriyor epey bi fazla o yüzden filtreyede güvenim var. İçerisindede sarı prenses yavruları var.
Kafa Motoru Kırıldı
[QUOTE=Muhammedcay]

1. resimi de 2. resim gibi kapağı da yanına koyarak çekip resmini atarsanız iyi olur birde öyle bakarız. Anladığım kadarı ile kablonun ilk geçtiği kapağın kenarı kırılmış fark ettiyseniz kablonun o kapaktan çıkabilmesi için kablonun geçtiği delik ya büyüktür ya da yarıktır bu da demek oluyor ki kablonun bağlı olduğu kartın üstü zaten yalıtımlı olması lazım yoksa kablo deliğinden de karta su kaçar. Plastik bir parçayı japonla yapıştırıp kuruduktan sonra kullanabilirsiniz ama 1. resmi atın ona da bakalım[/QUOTE] Merhaba birazdan resim cekeyim suanda cekebilecek durumda değilim fakat konuyu özetliyeyim, evet kapağın yanındaki plastik parca kırıldı o yüzden kapak kapansa bile boşluk kalıyor fakat kablonun geçtiği asıl yer kaplanmış bir durumda yani üst kapak birnevi süs gibi kullanılmış desek yeridir. 1.resim kapak olmadan ki hali gördüğünüz üzere kablo yerindeki hatlar kaplanmış 2. resim ise oraya takılan kırık kapak yanına takabileceğim bir parçada yok ama sağlam bi şekilde elektrik bandıyla bantlıyabilirim
Kafa Motoru Kırıldı
[QUOTE=GETS34]Akvaryum silikonu ile kaplayın orayı kırık olan parça tek parçamı ilk önce hızlı yapıştırıcı ile sonra ek yerlerine akv silikonu yeterli olur[/QUOTE] evet kırık olan parça tek parça ne yazıkkı silikonum yok kırılan parçada kayıp yapıştıramıyorum
Kafa Motoru Kırıldı
Merhaba arkadaşlar, dün kafa motorum yere düştü ve kablonun cıktıgı yer kırıldı, ufak bir boşluk var elektriksel açıdan bir sıkıntı yaratır mı? Elektrik hattını silikonlamışlar fakat yinede bir düşünce geldi ne yapmam gerek? içini açtığımda bu sekil görünüyor: [IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/245248/080620240752301.jpg[/IMG]
asıl kırılan yer ise burası: [IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/245248/080620240753191.jpg[/IMG]
kırık yere elektrik bandı cekeyim diyorum ama cekmesem bile suya elektrik salar mı? Su basımı için kullanıyordum bugunde biraz ihtiyacım var...
Akvaryumu Baştan Kurmak
[QUOTE=Ehtiyar]Koku varsa ne olur ne olmaz kullanmayın.
Dış filtreye neden ve nasıl hava taşı atacağınızı anlamadım.[/QUOTE]
Evet koku fazla o yüzden kullanmayacağım dış filtredeki bakterilerin havasızlıktan öldüğünü duydum, bu konudan dolayı hava taşı atıp bakterileri havalandırmayı düşünüyordum bu surece bakteriler biraz daha yaşarlar, suyu cesmeden dolduracagım su duzenleyicisi atacağım (reeflowers) 1-2 saat sonra filtreyi calistirip bakteri kültürü ekliyip 1-2 saate baktofeed atmayı düşünüyorum daha sonra yavaştan salyangoz vs derken 1 haftanın sonunda tekrardan suyu hazırlayacağımı düşünüyorum.
Tropical Bakteri Kültürü
[QUOTE=baranerd]Yeter bide bacto feed al yanına unutma[/QUOTE]
Su duzenleyicisi ve bacto feedim var su duzenleyicisi sıkıp 1-2 saat sonra bakteri kültürünü atıp filtreyi calıstırıp 1-2 saate bakteri feeder atarım diye düşünmüştüm teşekkürler
Tropical Bakteri Kültürü
Tropical Bacto Active Bakteri Kültürü 30 ML 135litre tank için yeter mi? Bakteri kültürü oluşturmak adına.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.