ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
the__legend
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
161
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
21 Şubat 2009 19:19
Son Ziyaret:
7 Saat 50 Dakika önce
Toplam Mesaj:
183 [0.03 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
11 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Eren gül
Doğum Tarihi:
28 Temmuz 1982
Yaş:
41
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Eren GÜL 60x35x30 bitkili...

SON 10 MESAJI

Chihiros Aqua Soil
[QUOTE=BywenzeL]Bir ay oldu,demek tam bir gelişme yok.
Çoktan olması lazım sanki geç kalınmış gibi geldi bana[/QUOTE]

Gelişme oldu elbette ama istediğim sonuç bu değil sebebi ise diatom. Benim nazarımda 6 aydan önce bitkili tanktan çok bir şey beklememek lazım daha bakteri düzeninin oturmaya başladığını dahi düşünmüyorum bu bilinç ile tankımın çok yeni olduğu kanısındayım.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/69427/040520241147341.jpg[/IMG]
Chihiros Aqua Soil
Merhaba
Bir problem yok gayet başarılı bitkiler gelişmeye devam ediyor. Tavsiyem 3 ünde bir belli oranda su değişimi yapmak. Co2 selenoid valfimin bozulması ve gübrelemeye erken başlamam gibi hatalardan dolayı alg sorunum var onun haricinde kumdan çok memnunum. Su ve dengeler oturmadı ilerde rayına girdiğinde güncel bilgilerimi paylaşırım.
Dark Method Ro Su
Rica ederim hayırlı olsun.
Dark Method Ro Su
Merhaba
1. Evet aktif toprak kurulumlarında RO su uygundur, Ro su ile tankı doldurunuz.
2. Eğer dolum sonrası bekleme evresinde tankta canlı olmayacaksa haftada bir suyun yarısını değiştirebilirsiniz. ilk iki hafta %50 3 ve 4. hafta %30 güzel olur.
3. Bence method farketmeksizin tankta canlı yoksa katkı ilavesine gerek olmadığıdır,
4. Saf su aktif toğrağın ömrünü kısaltmaz
Iwagumi Diye Başlayıp Ortaya Karışık Olan Akvaryum
Merhaba
Orionled C Serisi aydınlatma için görüşleriniz nedir, bitki üzerindeki etkileri nasıldır paylaşırmısınız.
Chihiros Aqua Soil
Merhaba
Tankımı 1 ay önce kurmuş ve bu ürünü henüz kullanmış biri olarak konuya katkıda bulunmak istiyorum. Öncelikle üründen memnun kaldığımı belirtmek isterim, bilimsel verilere, su değerlerine vs vs girmeden amatörce aklıma gelen konulara değinmek isterim. Öncelikle kum rengi simsiyah değil bir tık koyu gri gibi bence bu da bir avantaj kirleri tortuları örtbas ediyor diye düşünüyorum, Başka bir markanın soilini kullanmıştım neredeyse balık yüzgeç hareketinden bile havalanıyordu bunda o sorunu yaşamıyorum, Lansman fiyatı olduğu söyleniyor şu an en uygun fiyatlı ürün, tane boyutu çok ideal geldi bana ne çok büyük ne çok küçük şimdilik aklıma gelenler bunlar bitki üzerindeki etkilerini, faydalarını şu an için bilemiyorum bitkiler adaptasyonu atlatmış değil durum bende bu şekilde.


[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/69427/030420241617451.jpg[/IMG]
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/69427/110320240949031.jpg[/IMG]
Creaqua E Line 30 Orion Led B Serisi 30
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/69427/110320240949031.jpg[/IMG]

Merhaba
10.03.2024 tarihi itibariyle (dün) Orion led C90 alıp kullanmaya başlamış durumdayım. Bitkiler ve diatom/algler üzerinde etkileri hakkında gelişmeleri buradan bildireceğim. İlk izlenimim olumlu yönde hatta harika diyebilirim ama peşin konuşmamak adına tecrübe ettikten sonra bakacağıızz. Dilerim kaliteli aydınlatma konusunda dış ülkelere bağımlıktan kurtarır.
500 Litre Civarı Bitkili Tasarım Tank Toz Sorunu
Merhaba
Tanka biraz zaman verin her şey çok yeni, su kendine bir gelsin bir eskisin sorun çözülmez ise tekrar durum değerlendirilir biraz kendi haline bırakın.
10 Yıl Sonra Yeniden
Merhaba
Arkadaşlar normalde asıl yapılması gereken sump aktif çalışırken dış filtreyi de devreye sokup 1 ay kadar bakteri tutunmasını bekleyip sonrasında sump sistemini kapatmak daha doğru olur, her zaman sisteme yeni girilen temizlik cihazı bakteri oluşumu gerçekleşene kadar eski sistem çalıştırılmaya devam edilmelidir.
Bunu da buraya ilerde tecrübe edecek arkadaşlara klavuz olması için belirtmiş olalım.
10 Yıl Sonra Yeniden
Sarı prenseslerle ne gibi sorun yaşarsınız anlatmaya çalışayım.
Bu balık Malawi gölünde kayalıkta yaşayan, bölgeci, kayalar üzerindeki yosunları tırtıklayarak beslenen bir balık. Yaşadığı su kayalardan ötürü sert sudur, 28 dereceleri bulan sıcaklıklarda yaşıyor. Sizin tankınızda 28 derece bitkiler için sakıncalı amerikan türleriniz protein ağırlıklı beslenmek ister, bitkiler ve kökleriniz nedeniyle suyunuz yumuşak olacaktır veya yumuşak olmalıdır yani Malawi gölünün tam tersi bir durum, bölgeci olduklarından sürekli bir itiş kakış kovalamaca hakim olacaktır bu beni aşırı geriyor muhtemelen sizi de kovalamacalar rahatsız edecektir birde eş üreme dönemleri var ki tahmin ediyorsunuzdur. Sonuç olarak yaşam alanı beslenmesi su şartları tamamen farklı.
Lafı daha uzatmadan sonucu bağlayayım yaklaşık 30 yıllık hobici olarak ben tüm canlılarımın rahat etmeleri adına mücadele eder, doğalarına uygun sağlıklı yaşamaları için zaman bütçe gözetmeksizin çabalarım sizin de hedefiniz bu yönde olursa bir şekilde olması gereken doğrular bulunacaktır.
Saygılarımla

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.