ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
omarfako2
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
3
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
21 Haziran 2012 10:50
Son Ziyaret:
24 Şubat 2020 16:47
Toplam Mesaj:
316 [0.11 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
ömer oktar
Doğum Tarihi:
16 Ağustos 1987
Yaş:
32
İl:
Burdur
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ömer Oktar 100*40*50 canlı doğuran

SON 10 MESAJI

Yavru Öldürmeyen Yeni Filtreli Biolife Yavruluk
Herkese Merhaba,
Ben de biolife yavruluktan bir adet sipariş vermiştim. Öncelikle şunu söylemeliyim ki biolife ekibi çok hızlı geri dönüş yapıyor, gerçekten müşteri ile ilgileniyorlar. Karşılaşılan sorunları da çözmeye çalışıyorlar. Bu açıdan kesinlikle odağında müşteri memnuniyeti olan bir firma. Kısaca kendi başımdan geçenleri anlatayım. Yavruluğu satın aldıktan sonra ertesi gün kargo şirketi eve getirmiş ancak ben evde olmadığından kargoyu kendim teslim alamadım. Eve geldiğimde ise sol tarafta baştan sona koca bir çatlak olduğunu farkettim. Ancak kargo teslimat anında kontrol edilmediğinden tutanak tutmadı. Durumu biolife ekibine bildirdim. Hemen sorunumu çözdüler yalnızca kargo ücretini kendim karşıladım ve yeni bir yavruluk gönderdiler. Bugün elime ulaştı. Gerçekten müşteri memnuniyetine değer veren değerli bir firma. Ürünün de %100 Türk Malı olması ayrıca bir gurur verici etken benim için. Buradan da kendilerini tebrik ediyorum yardımları için de teşekkür ediyorum.  Başarılarınızın devamını dilerim. 
canlı doğuranları hızlı büyütme.
Aslında yollarsanız sevinirim. Ben de üretime başlayabilirim. siz dedikten sonra araştırdım biraz. Hem basit hem de balıkları için sağlıklı olacak. Bunun bir zararı yok değil mi?
canlı doğuranları hızlı büyütme.
Aslında benim artemia vermemçelişki değil. Çünkü ben balıklarımı akvaryumda besliyorum.
 Siz havuzda besliyorsanız belki öyle bir endişeniz olmaz. Ama ben akvaryumda beslediğim içindoğal ortamındaki organik besinleri bulması imkansız. Sivrsinek larvası gibi. O yüzden ben bu açığı kapatmak için artemia veriyorum ve etkili de oluyor. Ama dediğiniz gibi birhavuzda buna gerek yok. O havuzda çeşitli böcekler, sivrisinek larvaları ve yosun oluşac aktır. Böyle bir ortamda da çok daha hızlı ve sağlıklı büyüyecektir dediğiniz gibi. Akvaryum ortamında ise şartları doğal şartlara benzetmek bu açıdan işe yarayacaktır.
canlı doğuranları hızlı büyütme.
Merhaba arkadaşlar,
Aslında yavruları sağlıklı, hızlı ve güçlü bir şekilde büyümelerini sağlamak için gerekli şartlar balığın türüne göre farklılık gösteriyor. Mesela ben bir kılıçkuyruk besleyicisi olarak şunu söyleyebilirim ki, kılıçkuyruk yavruları bol akıntılı ve yosunlu akvaryumlarda çok daha sağlıklı, güçlü ve hızlı büyüyorlar. Ayrıca ilk bir ay günde 2 kez de artemia vermek çok daha hızlı gelişmelerini sağlıyor. Bence burada beslenen balığın doğal ortamını araştırmak ve ona göre şartları ayarlamak gerek.
Turuncu Lepistes Yavrusu (fotografli)
Bunlar direkt plati bence de. Siz yokken akvaryumda doğum yapmış olma ihtimali olabilir. Belki de evden birisi yavruları yakalayıp yavrulağa atmıştır.
Kılıçkuyruk Krallığı
Çıkarıcaksanız ben alabilirm:)
AY KILIÇLARIM ÇİFLEŞMİYOR
Aykuyruk kılıçların gonopodları aşırı derecede uzun olduğu için çiftleşme daha doğrusu üreme diğer kılıçlara göre daha düşük oranda gerçekleşiyor. Hatta yine forumda okumuştum gonopodların kısaltılmasıyla ilgili bir şey. Forumu bir araştırın derim belki bulursunuz. Ama dediğim gibi aykuyrukları üretmek kolay değil.
Kolay Yavru Yemi (Canlı Doğuranlar)
Öncelikle tebrikler güzel fikir. Kurutma işleminin nasıl yaptınız? Bir de tam olarak ne kadar yumurta sarısı ve mısır unu kullandınız?
dayanıklı balık üretimi deneyim.
Benim tahminimce iki sebep bu durumda etkili olmuş olabilir. İlki yavru akvaryumun yenidoğan yavruların için fazla büyük. Balıklar sahip oldukları enerjiyi daha fazla yüzmeye ayırıyorlar. Dolayısıyla da gelişimleri yavaş oluyor. İkinci sebep, akvaryumda sanırım iç filtre var. Bu iç filtre de yavru balıkları aşırı derecede yoruyor. Dolayısıyla da yavrularınız ölüyor. Fanusa gelecek olursak, su çok daha durgun yavruları yoracak bir filtre yok. Fanus daha küçük olduğu için balıkların yüzme alanı daha az ve enerjilerinin büyük bir kısmını yüzmek yerine büyümeye harcıyabiliyorlar. Yenidoğan yavruları direkt olarak büyük bir akvaryuma koymaktansa, zamanla boylanmalarına göre kademe kademe genişleyen akvaryumlara koymak onların daha sağlıklı ve hızlı büyümelerine neden olacaktır. 
kılıçkuyruklarım ve lepistes yavrularım...
Kılıçkuyruk mu yavrulara zarar vermiyormuş? Şaka galiba. Kılıçlar yavru avcısıdır, affetmez.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.