ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Shark_Attack
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
34
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
30 Mayıs 2015 01:35
Son Ziyaret:
8 Saat 51 Dakika önce
Toplam Mesaj:
67 [0.11 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
6 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
Serdar GÜL
Doğum Tarihi:
28 Ağustos 1987
Yaş:
29
İl:
Tokat
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Serdar GÜL

SON 10 MESAJI

Ev Yapımı Dış Isıtıcı (vol.2)
Gayet başarılı bir çalışma olmuş Alper Bey. Ellerinize sağlık. Umarım sıkıntısız bir şekilde çalışır. Bende bunun gibi bir çalışma yapmayı planlıyordum bana da yol göstermiş oldunuz. Sağlıklı hobiler dilerim...
170 litre enteresan akvaryumum
Bence gayet başarılı olmuş tebrik ederim. [:iyi:] Sağlıklı hobileriniz olsun.
Dikkat Bu Bir İşkencedir.
Bunu bulanları, bunu yapanları ve bunu kullananları aynı durumu maruz bırakmak gerek [:(((]
Treebeard (Old Tree)
Gökhan Bey yeni kurulumunuz hayırlı olsun. Refet Beyin de dediği gibi gelecek vadede güzel bir akvaryum olacak. Gökhan Bey sıfırdan su dolumu yapacağınız zaman akvaryumun taban ölçüleriyle aynı veya biraz daha büyükçe normal poşet veya bir çöp poşetini dümdüz olacak şekilde iyice kenarlarından keserek açın ve tabana yerleştirin ve poşetin üzerinden suyu olabildiğince yavaş doldurmaya başlayın. O zaman tabanın bozulması minimum seviyeye inecektir.[:iyi:] Konuyu takipteyim.
Adi Salyangoz
O jelatinimsi şeyler dış motorunuzun bastonlarında ve hortumların içlerinde oluşan pislikler olabilir mi acaba ? Benim aklıma o geldi. Motorun bastonlarını ve hortumları bir kontrol edin.
Elma Salyangozum Yumurtladı
Mevcut akvaryumunuzda duracak iseler yem artıkları onlara yetecektir. Başka bir yere alacak iseniz balıklara verdiğiniz yemden bir miktar vermeniz yeterli olacaktır.
Eurostar Aquaclay Biyolojik Filtre Malzemesi
[QUOTE=viscool]Ürün resminin altında verdiğiniz tanıtım yazısının başlığı hatalı ve yanlış yönlendirici. Clay yani kil organik bir madde değildir. içerisinde metaller ve metal oksitler barındırır. hangi tür için kullanacağınıza dikkat etmenizi tavsiye ederim. bu metaller çözünme yapacaktır. ama oluşturduğu yüzey alanı açısından en iyi malzemelerden bir tanesi olduğunu da eklemeliyim.[/QUOTE]

Açıklamanız için teşekkür ederim Volkan Bey. Ürünün başlığı alıntı yaptığım sitede yazmaktaydı benim yazdığım bir şey değil ki çoğu sitede böyle geçmektedir. Müşteri odaklı olduğundan demek ki bazı yanıltmalar olabiliyor. Uyarınız için teşekkürler.

[QUOTE=brussa]

Ben bu ürünü Malawi tankımda kullanıyorum, kullanınca gördüm ki diğer markalara fazla para vermeye gerek yok. Ayrıca doğal bir ürün, zaten kutusunun da üzerinde yazıyor. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsin.[/QUOTE]

Bende ürünü trop ve bitkili tankta kullanmayı düşünüyordum Fatih Bey. Malawi tankında kullanıyorum demeniz içimi rahatlattı doğrusu.

Herkese sağlıklı hobiler dilerim. Saygılarımla...
Eurostar Aquaclay Biyolojik Filtre Malzemesi
Herkese merhaba arkadaşlar. İnternette substrat ararken bu malzemeye denk geldim forumda aradım lakin bir şey bulamadım. Eheim Substrat gibi iş yapmasını beklemiyorum lakin kullanan arkadaşlar var ise tecrübelerini yazarlarsa iyi veya kötü iş yaptığını anlayabiliriz. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim. Ürüne ait bilgiler aşağıdadır.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/174666/230720162310451.jpg[/IMG]

"EuroStar Aquaclay Biyolojik Filtre Malzemesi %100 organik bir filtre malzemesidir.

8-16mm. parçacıklara bölünmüş ve 1200ºC ısıda fırınlanmıştır. Hiçbir yapay katkı, pestisit yada boya içermez ve bir çok akvaryum tipi için ideal bir filtre malzemesidir.

Biyolojik filtrasyon;
EuroStar Aquaclay Biyolojik Filtre Malzemesi'nin yüzey alanı çok geniş ve çok gözeneklidir. Piyasadaki bütün filtre malzemelerinden daha fazla yüzey alanına sahip bir malzemedir. Bu gözenek yoğunluğu aynı zamanda faydalı nitrifikasyon bakterilerinin korunmasında ve bu sayede en ideal biyolojik filtrasyonun oluşmasını sağlar. Bu fiziksel özellikler aynı zamanda su temizliği ve değişimi sonrasında tekrar nitrifikasyon bakterisi üremesini hızlandırır.

Mekanik filtrasyon;
EuroStar Aquaclay Biyolojik Filtre Malzemesi "sabit yatak" bir filtre malzemesidir, yani filtrasyon süresince yer değiştirmezler. Şekil ve çeşitli ölçülerde olması sebebiyle katı atıkları efektif bir şekilde tutar ve su parlaklığını sağlar. Bunlara ek olarak ağırlık ve yoğunluk oranı sayesinde diğer filtre malzemelerine oranla çok daha etkili bir temizleme sağlanır."

Çoğu sitede bu bilgiler yer almaktadır.
Bitkili Akvaryum Da Zemin
Erhan Bey hesaplama kısmı için söylüyorum. Sizin verdiğiniz ölçüler cm bunnları dm ye cevirerek litre hesabı yapılabilir. Verdiğiniz ölçüler doğrultusunda;
Boy: 120 cm=12 dm, En: 40 cm=4 dm İstediğinizi lav kırığı yüksekliği: 2 cm= 0.2 dm bunları birbiri ile çarparsak;

BxExY= 12x4x0.2 = 9,6 litre lav kırığı kuma ihtiyacınız var.

Aynı işlem hagen için yapılırsa;

BxExY= 12x4x0.3 = 14,4 litre de hagen kuma ihtiyacınız var. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Akvaryum Dıy Armatür, Kendin Yap Akvaryum Armatür.
Bence gayet başarılı bir çalışma Caner Bey. Elinize emeğinize sağlık. Yakınlarda bende bitkili bir akvaryum kuracağım benim için önemli bir yol gösterici çalışma olmuş. Kendi adıma teşekkür ederim. Herkese sağlıklı hobiler dilerim. Saygılarımla...

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,376,003 Mesaj
  • 351,705 Konu
  • 91 Forum
  • 118,780 Forum Üyesi
  • 1,342 Özel Forum Üyesi
  • 26 Kıdemli Akvarist
  • 2,519 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.