ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
eritreus
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
257
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
02 Şubat 2017 15:08
Son Ziyaret:
3 Saat 23 Dakika önce
Toplam Mesaj:
441 [1.25 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
254 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
Abdulvahab
Doğum Tarihi:
05 Ocak 1991
Yaş:
27
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Abdulvahab Canap Cory Üretim 100 litre Damızlık 15 tane komando çöpçü/15 Adolfoi/15 Panda Çöpçü/15 Sterbai 40 Cüce Vatoz 80 litre 50 yavru vatoz/ 50 yavru komando çöpçü/60-70 panda yavru çöpçü/50 Adolfoi/50 Sterbai Yavru Sayilari Tahminidir

SON 10 MESAJI

Yeni Akvaryum Kurdum Ciklet Balıklarına Uygunmu
Hacim ufak bu yüzden kavgalar çıkacaktır. Bu arada cichled için en ideal kumlar midye kırığı, mercan kırığı veya silis kumdur.
Kum
Doğal kumlardan kullanın bu tür kumlar akvaryumda hiç hoş durmuyor silis, mercan kırığı, midye kırığı, kuvatz kum kullanabilirsiniz
Akvaryum Fiyatları Neden Bu Kadar Pahalı
Daha fazla kazanayım diyen satıcılar ve doların neredeyse 4 TL olması ithal gelen her şeyin fiyatını uçurdu. Eheim 2217 250 TL aldım şimdi ise 500 TL den bahsediyorlar. Üretim olmadıkça, dolar düşmedikçe bu fiyatlar normal.
Hobide En Nefret Ettiğiniz Şeyler Nelerdir ?
İç parazit, balık ölümlerine neden olan tüm hastalıklar.
60 Litre Brüt Şelale Filtre
[QUOTE=mehmetaydin]
Samet Bey size kısmen katılıyorum. Dediğiniz gibi uzunluğu ve hacmi fazla olan akvaryumlarda tabi ki en iyi filtrasyon sump sistemi veya dış filtredir. Yalnız eğer kaliteli, filtreleme haznesi geniş ve kaliteli filtre malzemeleri ile modife edilmiş bir şelale filtre (canlı yükü ortalamanın üstünde olmadığı takdirde) gayet iyi iş çıkaracaktır. Ayrıca dış filtre ya da sump da kullansanız uzun veya derin akvaryumlarda illa ki belli alanlarda dışkı ve yem artıkları kalacaktır. Filtrasyon sisteminiz ne ise tüm dışkı ve artıkları temizleyebilmesi için gereken debiden çok daha fazla güçlü bir debiye sahip olması gerekir ki bu da çok fazla sirkülasyon ve bunun sonucunda canlıların sağlıklı şekilde yüzememesi ve strese girmesi demektir. [/QUOTE]

50 litre için dış filtre veya sump çok fazla gelecektir düşüncesindeyim. Sizce h200 240 debimi h300 360 debili.
Balık Önerme
80 litrede pek de sağlıklı cichledler besleyemezsiniz. Cüce cichledlere yönelin tabi kumu,filtreyi onlara göre tercih edin.
Elodea Bakımı
Taban midye kırığı mı ? Tabanda ki kum ne ?
Tarçının Afrodizyak Etkisi
Bende kendi düşüncelerimi paylaşmak isterim. Yıllardır cory türleri üretiyorum bir kazanç falan beklemiyorum sırf hobi. Ben kesinlikle hastalık olmadığı sürece akvaryuma kimyasal madde ilavesine karşıyım. Dışarıdan verilen tetikleyici maddeler balıkların doğasına aykırı. Coryler yağmur mevsiminde su biraz serinleyince ürer. Klifishler sular çekilince havalar ısınınca. Demem o ki doğaya aykırı şeyler kullanmak balığın dengesini bozar. Benim düşüncem bu şekilde.
Eheim 2217 Mi Fluval 406 Mı
[QUOTE=Ibrahim90]

Eheim ve jbl in ses mühendisleri fluval ın filtrelerini yapanlardan daha titiz çalışıyor. Ya da bu firmalar ses mühendislerine daha çok önem veriyor.
Hele ki JBL işin bu kısmına çok önem vermekte. O filtre iyidir bu kötüdür demiyorum sadece ses yönünden değerlendiriyorum.
Fluvalda bazı hatalar var. Bunlardan birini diğer mesajımda paylaştım. Aynı şekilde bazı modellerinde musluktan rezonans yapmakta. Bu da plastiğin yapısı ve monte şekli ile alakalı. Eheim da bu tip ses fiziği yönünden hata ve ihmalkarlıkları daha az görüyorum. Bu demek değildir ki eheim ses yapmaz.

Biz akvaryum hobicisi olduğumuz için durumun farkında olmayışımızdan , sorunun temelini bilemeyişimizden bunu kader gibi veya şans gibi düşünüp işin ucunu bırakmak zorunda kalıyoruz. İki farklı filtrenin aynı kişi de veya aynı yerde ses sorunu var ise orada bir durup düşünmek lazım.
İlk olarak gürültüden kasıt nedir ? Ne kadar ses var? Ses filtre kovasından mı , motordan mı , musluktan mı çıkıyor bunlara bakmak lazım. Çıkışı bulduktan sonra kaynağa doğru gider ve bu geniş ihtimaller yelpazesini giderek daraltırsak eninde sonunda istemediğimiz sesten kurtuluruz. Kurtulmama ihtimali yok, bu ihtimal fiziğe aykırı olur.[:)]

Mesela bakın , filtre veya sump kafa motoru gürültüsünden şikayetçi olan kesim %90 mobilyalı dolaplı akvaryum kullanılır. Bu iş , forumda da böyle.
Ama hiç bir zaman kimse rezonas ın sebebini mobilyasında aramıyor. Evet çalışan her şey ses çıkartır ama bu sesin bizi rahatsız edecek şekilde işitilmesini sağlayan hava ve hali hazırda bulunan materyaller arasında süregelen rezonastır.
Bunu çözmek için bir çok yöntem var ama bu başlık altında konuşmak pek faydalı olmayacaktır. En basit yolu filtre kovasının altına kadife koymak.

[/QUOTE]

Doğru işin içeriğini bilmiyoruz bu yüzden kolay yolu seçip bu işler kısmet şans diyoruz, benim eheim filtrelerde de ses oluyor demem yönlendirmek amacıylaydı dediğiniz gibi bizler hobiciyiz buradan bildiklerimizi, tecrübelerimizi paylaşıp en doğru yolu bulmalıyız. [:)]
Eheim 2217 Mi Fluval 406 Mı
[QUOTE=Ibrahim90]
Fluval ın tek eksiği bana göre ses mühendislerinin yaptığı hatalar. Zemin dışında hortum çıkışlarıda fazla titreşim yapar en çokta 206 da var bu sorun. Taş gibi filtre ama müzisyen kafasıyla bakınca insan soğuyor hafiften. Yeni filtre alacak olsam muhtemelen eheim alırdım . Ya da JBL in ürünleri çok ilgilimi çekiyor. Eşten dosttan gördüğüm kadarı ile şu an en sessiz ürünler JBL de.[/QUOTE]

Ben eheim 300 ile 2217 kullanıcıyım daha doğrusu 300 kullanmıyorum mevcut akvaryumuma büyük geliyor, ses sorunu eheimde de var. Özellikle pro 300 uğultulu çalışıyor. Bu işler biraz da şansa kalmış diye bakıyorum. [:)][EDIT]eritreus,2018-01-17 22:49:02[/EDIT]

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,546,627 Mesaj
  • 374,087 Konu
  • 91 Forum
  • 128,570 Forum Üyesi
  • 1,391 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 2,015 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.