Spirulinalı Hazır Kurulu Set, Canlı Yem Mikrokurt


  • ÜYENİN DİĞER İLANLARI
    Kategori
    Son Güncelleme
İlanın Bulunduğu Kategoriler: Yem, Tüm İlanlar
keyman79Çevrim Dışı
keyman79Çevrim Dışı
Özel Üye
Son Güncelleme Zamanı: 17 Mart 2020 10:09
İl / İlçe / Semt: Istanbul / Beylikdüzü / Gürpinar
Satılan Malzeme(ler): Profesyonelce hazırlanmış, Spirulina katkılı canlı yem mikro kurt. Besi Yeri, Kültürü, Hasat Çubuğu ve Saklama Kabı ile hazır kurulu. [B]Sadece kültür satmıyorum, hazır şekilde hiç bir şey yapmadan alıp balıklarınıza vermeye başlıyorsunuz.[/B]
Adet Fiyatı: Ufak Boy 7 TL. - Orta Boy 12 TL. - Büyük Boy 15 TL. (üç boy) Kap büyüdükçe yaşam süreleri uzamaktadır.
İli/Semti: Istanbul - Metrobüs elden teslim yada canlı garantili kargo
İrtibat Bilgileri: 0545 216 30 16 - WhatsApp / PM Özel Mesaj
Nakliye ile İlgili Ek Bilgiler: Sert plastik, kilitli saklama kabı ile satılmaktadır.
[B]Elden yada her ile indirimli kargo[/B]

Mikrokurt ile ilgili tüm bilgilerimizi paylaştığımız web sayfamız: [URL]http://mikrokurt.wordpress.com/[/URL]
[B]Spirulina katkılı Mikrokurtlarımız Van Su Ürünleri Fakültesi tarafından, besleyiciliği incelenmiş ve onaylanmıştır. Değerleri ölçülmeden, test edilmeden, içerisine herşeyi koyup satanlara itibar etmeyin, balıklarınıza yazık etmeyin.. [:iyi:][/B]

Büyük, küçük tropikal türlerimizi mikro kurt ile beslerken: [URL]https://youtu.be/habjN8yTyQA[/URL]

[K][B]-------------------TÜM TÜRKİYE KARGO SABİT 8 yada 8.5TL. (HAVALE İLE ALIMLARDA) -------------------[/B][/K]
- Havale/EFT ile yada aşağıdaki ilandan kredi kartınız ile alabilirsiniz.
- [B]İsterseniz Gittidiyor üzerinden kredi kartı ile Güvenli Alışveriş;[/B]
[B]GİTTİGİDİYOR SATIŞ: [/B][URL]https://www.gittigidiyor.com/magaza/ise-yarar-hersey/balik-akvaryum[/URL]

[S][B]SAHİBİNDEN SATIŞ:[/B] [URL]https://www.sahibinden.com/arama?userId=a2Hj9FE01tHNyOIQXWvOasQ[/URL][/S]

ZEBRAMO SATIȘ: [URL]https://zebramo.com/products/56238143/baliklariniz-icin-canli-yem-mikro-kurt[/URL]
[K]Sahibinden, Gittigidiyor yada Zebramo üzerinden sipariş verdiğinizde 8 TL kargo ücreti tutmaktadır.[/K]


[B][K]Tüm İllere ve İlçelere Canlı Garantili Gönderim Sağlıyorum[/K][/B]

--------İsterseniz aşağıdan yada soldaki menüden geri bildirimlerimi inceleyebilirsiniz.
GERİ BİLDİRİMLERİM: [URL]http://www.akvaryum.com/Forum/pop_up_yorum.asp?PF=169237[/URL]

Bilindiği gibi tüm akvaryum balıkları için canlı yem şarttır. Mikro kurt ise bu canlı yemlerin en pratik, zahmetsiz olanıdır. Ayrıca protein değerlerini incelediğinizde artemianın en büyük rakibidir. Ayrıca artemia gibi büyüdükçe protein değerini yitirmez. Her zaman bol protein ve vitaminlidir. [B]Canlı kurtlarınızı, yanında vereceğim basit tarif ile ömür boyu kullanabilirsiniz.[/B]

[B]İKİ SÜPER GÜÇ BİRLEŞTİ[/B]
Ürettiğimiz mikro kurtlara spirulina yosunu da dahil ettik. Böylece balıklarınızın çok daha sağlıklı ve çok daha güzel renklerde olmalarını sağlayabilirsiniz. Spirulina, içerdiği %65 protein ile en iyi bitkisel protein kaynağıdır. Ayrıca sattığımız mikro kurtlar ile hem balıklarınızın canlı yem ihtiyaçlarını karşılayacak hemde spirulinanın içerdiği karoten, vitamin b12, vitamin b kopleks, demir, esansiyel minareller ve gama-linolenik asit sayesinde balıklarınızın da bunlardan faydalanmasını sağlayacaksınız.

[K]Kullanım süresince yavru balıkların çok kısa sürede boy attığını ve renklendiklerini görüyoruz. Ayrıca hasta balık tedavisinde de gelişmeler gözlemledik.[/K]

Mikro kurtlarınızı deforme olmayacak şekilde sızdırmaz saklama kapları ile Türkiye'nin her köşesine gönderiyoruz. Sert plastik saklama kaplarını üretim içinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Besi Yeri, Kültürü, Hasat Çubuğu, Kullama Klavuzu ve Saklama Kabı ile hazır kurulu şekilde satmaktayız. Hiç bir şey yapmadan, hemen alıp balıklarınızı beslemeye başlayabiliyorsunuz, kullanım süreniz azaldığında başka bir kap içerisinde yada aynı kapta yeni besi yeri oluşturup ömür boyu kullanabiliyorsunuz.

[B]Mikro Kurdun Artıları[/B]

- Suyunuzun değerlerini asla bozmaz.
- Ev ortamında üretildiği ve yabancı madde içermediği için sterildir. Güvenle kullanılır.
- Suda yaşama süreleri 8 saatten fazladır. Fazla yem bile verseniz balıklarınız kum üzerinde gördükçe ve acıktıkça tüketebilir.
- Protein değerleri ile Artemianın en büyük rakibidir. Artemia gibi, büyüdüklerinde protein değerlerini kaybetmezler.
- Yavru balıkların büyümesine ve renklerinin canlı kalmasına, büyük balıklarızın üremesine ve sağlıklı kalabilmelerine destek verir.
- Yem yiyebilen hasta balıkların çabuk toparlanmasına yardımcı olur.
- Mikro kutların yüzme kabiliyeti yoktur. Balıklarınız yorulmadan tüketebilir. Suda hareket ettikleri için her balık tarafından ilgi görür.
- Kullanımı ve üretimi artemiadan kolaydır.
- Elinize ulaştığında hazırdır, hemen balıklarınıza verebilirsiniz.
- Büyük küçük tüm balıklar severek tüketir.
- Yavru balıklarınızın sağlıklı büyümesi için canlı yem şarttır.
- Büyük boy ortalama bir, bir buçuk ay kadar canlı yem ihtiyacınızı karşılayacaktır. 1 ay sonunda ister üretebilir ister yeni sipariş verebilirsiniz.
- Kullanımı ve üretimi basittir. Kullanım ve üretim ile ilgili tüm bilgileri kutu içerisinde gelecektir.

[B]Daha önce mikro kurt kullanmış olan tüm arkadaşlara da Spirulina katkılı tarifimizi şiddetle öneriyoruz. Normal kurttan çok daha besleyici ve çok daha sağlıklı olmaktadır.[/B]

[B]Kullandığım Spirulinayı Çin malı ürünler ile karıştırmayınız %100 Amerika'dan ithal, dünyanın en kaliteli spirulina yosunudur. Spirulina dışında kullandığımız tozlar ve malzemelerde birinci sınıf, her evde kullanılan markalardır. Kendi balıklarımı da aynı yem ile beslemekteyim. [/B]


[B]MİKROKURT NEDİR?[/B]
Latince adı Panagrellus redivivus'tur ve bir nematod türüdür, parazitler gibi yaşamını sürdürmek için bir konağa ihtiyacı yoktur. Yetişkin boyları 1 ila 2 mm'dir. Kabul edilen görüşe göre mikrokurtlar eşeyli üreme ile çoğalırlar. Ömürleri bir kaç haftadır, 1 aydan fazla yaşamazlar fakat çok çabuk üreme çağına ulaşırlar (3 gün)
1 mikro kurt dişisi uygun şartlarda her gün yaklaşık 40 kadar yavru verir. İnanılmaz bir üreme hızı değil mi?
Artemianın fiyatlarının pahalı olması, üretim ve teminindeki sıkıntılar alternatifi olarak mikro kurtların kullanılmaya başlamasına neden olmuştur.
Mikro kurtlar 1930'lu yıllardan beri akvaryum hobisinde kullanılmaktadır.

[B]SPİRULİNA NEDİR?[/B]
Spirulina, mavi-yeşil algler grubuna ait mikroskobik bir yosun türüdür. Spirulina, doğaya son derece saygılı, dünya kaynaklarından minimum ölçüde tüketen çevreye zarar vermeyen havuzlarda üretilen bir üründür. Olgunlaşan spirulinalar, sudan süzülerek kurutulduktan sonra herhangi bir işleme tabi tutulmadan doğal haliyle, toz olarak ya da tablet haline getirilerek tüketime sunulmaktadır.
Spirulina bir yosun türüdür. Spirulinanın faydaları çok fazladır ve hiçbir yan etkisi saptanmamıştır. Bu değerli besin çeşitli hastalıklarda de kullanılabilmektedir. Spirulina tozu ve tabletleri eczanelerde ve aktarlarda sağlık amaçlı satılmaktadır.

[B]SÜPER BESİN SPİRULİNA[/B]
Spirulina, içerdiği % 65 protein oranıyla en iyi bitkisel protein kaynağıdır. Günde 3-5 gr. Spirulina günlük beta karoten, vitamin B12, vitamin B kompleks, demir, esansiyel mineraller ve gama-linolenik asit ihtiyacının tamamına yakınını karşılar. Ayrıca artık neredeyse tüm firmalar bu ürünü yemlerinde kullanmaktadır.
Spirulina, % 65 oranıyla herhangi bir doğal besin maddesinden çok daha fazla protein içerir. Spirulinayı, % 35 oranıyla soya fasulyesi, yine % 35 oranıyla süt tozu, % 15-25 oranıyla kırmızı et ya da balık eti, % 12 oranıyla yumurta ve % 3.2 oranıyla da süt takip eder. Proteinler, aminoasitlerden oluşur.

Spirulinanın hücre duvarı mukopolisakkaritlerden oluşur, yapısında selüloz yoktur. Bu yapısal özellik, spirulinayı kolay sindirilebilir ve hazmedilebilir yapar. Bu özellik intestinal malabsorbsiyon ( emilim bozukluğu ) şikayeti olan insanlar ve yaşlılar için önemlidir.

[B]Yağ, Kalori, Kolesterol:[/B] Spirulina, % 5 oranıyla diğer tüm protein kaynaklarından daha az yağ içerir. 10 gr. Spirulina, 36 kaloridir ve hemen hemen hiç kolesterol içermez. Bu demektir ki, spirulina düşük kalorili, kolesterolsüz, düşük yağ oranlı bir proteindir.

[B]Doğal Beta-karoten ( Provit- A ): [/B] Spirulina, konsantre havuçtan yaklaşık 10 kat fazla beta karoten içerir.10 gram spirulina, günlük ihtiyacın yaklaşık 4 katı kadar ( 23000 IU- 14 mg) beta karoten içerir. Yüksek dozlarda vitamin A toksik olabilir. Ancak, spirulina ve bazı bitkilerde de bulunan beta karoten güvenlidir. Çünkü, insan vücudu sadece ihtiyaç duyduğu anda beta-karoteni A vitaminine çevirir.

[B]A vitamini, özellikle mukozalar ve görme için gerekli olan pigmentler için önemlidir. Beta-karotenin serum kolesterol düzeyini düşürücü ve kanser riskini azaltıcı bir takım etkileri vardır. [/B]

Son 20 yılda, kanser çalışmaları yapan bazı otoriteler, beta-karotenin başta akciğer, göğüs, mide, kalın bağırsak, meme ve rahim ağzı olmak üzere birçok kanser tipini önleme de etkili olduğunu ve bu kanserlere yakalanma riskini azalttığını bildirmişlerdir. Beta-karoten dışında, spirulina zengin antioksidan özellikte en az 10 çeşit karotenoid içerir. Bu karotenler ve ksantofiller vücudun değişik alanlarında fonksiyon gösterir ve diğer esansiyel vitaminler ve minerallerle birlikte etki ederler.

[B]Vitamin B 12 ve B kompleks vitaminler :[/B] Spirulina, doğadaki en zengin bitkisel B 12 vitamin kaynağıdır. 10 gr. Spirulina, 20 mg B 12 vitamini içerir. B12 vitamini, kırmızı kan hücrelerinin yapımaında ve sinir sistemi fonksiyonları için gereklidir. Eksikliğinde sinir dejenerasyonu ve pernizisyon anemi görülebilir. Öte yandan, 5 gr. Spirulina, fazlasıyla tiamin, nisain ve riboflavin içerir. B6, niasin, biotin, pantotenik asit, folik asit, inositol daha düşük oranlarda bulunur.

[B]En iyi doğal demir desteği :[/B] Demir eksikliği özellikle kadınlar, çocuklar ve yaşlılarda sıklıkla görülür. Genellikle, kadınlar kilo verme diyetlerinde yeterli demir alamazlar ve kansızlığa bağlı olarak ortaya çıkan sorunlar yaşarlar. Demir, kırmızı kan hücreleri yapımı ve sağlıklı bir bağışıklık sistemi için şarttır.10 gr. Spirulina da 10 mg. Demir bulunur. Bu da vücudun günlük demir ihtiyacının % 55'ini karşılar. Spirulinanın demiri, hazır demir preparatlarına oranla daha iyi emilir.

[B]Kalsiyum, magnezyum, çinko ve diğer eser elementler :[/B] Spirulina, sütten kat kat fazla kalsiyum içerir. Kalsiyum, kemikler ve nöral iletim için gereklidir. Eksikliği özellikle yaşlı kadınlarda osteoporoza ( kemik erimesi ) yol açabilir. Spirulina da yüksek oranda magnezyum da bulunmaktadır. Magnezyumun, vücudumuzda kalsiyum emilimini kolaylaştırmak, kan basıncını düzenlemek gibi etkileri vardır. Spirulina oldukça düşük oranlarda sodyum ve iyot içerir. Bu nedenle tuzsuz diyet uygulayanlar için idealdir. 10 gr. Spirulina, günlük manganez ihtiyacının % 25'ini, krom ihtiyacının % 21'ini, selenyum ihtiyacının da % 14'ünü karşılar.

[B]Doğal Pigmentler: [/B] Phycocyanin : Pigmentler, insan metabolizmasında gerekli çok sayıda enzimin sentezlenmesinde yardımcıdırlar. Spirulina bu koyu rengini, güneş ışığının değişik dalga boylarında üretilen doğal pigmentlerden alır. Phycocyanin, spirulinanın yapısında demir içeren en önemli pigmenttir. Bu pigment spirulinanın tüm ağırlığının % 14'ünü oluşturur.
Klorofil : Yeşil besinlerin genel özelliği, yüksek klorofil içermeleridir. Klorofil, temizleyen ve detoksifiye eden bitkisel besin olarak bilinir. Hemoglobine benzerliği nedeniyle bazen yeşil kan olarak da adlandırılır. Yeşil rengi, içerdiği magnezyum iyonuna bağlıdır. Spirulina, % 1'lik klorofil oranıyla en yüksek klorofil içeren besinlerden biridir.

[B]21. Yüzyılın Süper Gıdası Spirulina ! [/B]

[url=http://hizliresim.com/3Drg5M][img]http://i.hizliresim.com/3Drg5M.jpg[/img][/url]
[url=http://hizliresim.com/pgy2Aa][img]http://i.hizliresim.com/pgy2Aa.jpg[/img][/url]

Mikro Kurtları isteğiniz üzere 3 boy olarak hazırladık. Kutu boyutu büyüdükçe saklama ve kullanım süreleri uzamaktadır.

[IMG]http://foto.akvaryum.com/fotolar/169237/bla.jpg[/IMG]
Saklama Kabı, Besi Yeri, Kurt Kültürü, Kullanma Klavuzu ve Hasat etmeniz için Çubuk ile tam bir takım sahibi olacaksınız.
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/169237/kurt.jpg[/IMG]

[B]İletişime geçiniz: 0545 216 30 16[/B]
Vitrin Fotoğrafı:

Özkan Iner www.mikrokurt.wordpress.com

Gönderim Zamanı: 03 Şubat 2016 01:11
Ustam kayseriye ne kadara gelir

Doğukan Özdemir

Gönderim Zamanı: 02 Mart 2016 20:21
Çok ilgili ve güler yüzlü bir insan Özkan abimiz. Bu ürünü elden satın aldım ve tanışma fırsatı buldum. Tavsiye ederim mikro kurt alacak arkadaşlara [:)]

Zebra Ciklet 1e 1d 100 litre

Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2016 16:58
Ilgisi icin ozkan abiye tskler

Atabey Menteşe Güney Amerika .

Gönderim Zamanı: 28 Haziran 2016 17:24
Ben teşekkür ederim sizlere, sağlıklı balıklar dilerim.

Özkan Iner www.mikrokurt.com

Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2016 14:19
Böyle insanlarla alış veriş yapınız. :)) İlginiz için çok teşekkürler Özkan Bey.
Böyle insanlarla alış veriş yapınız. :)) İlginiz için çok teşekkürler Özkan Bey.


Gönderim Zamanı: 26 Eylül 2016 13:58
Ben de tavsiye ediyorum. Kaliteli bir ürün ve çok itinalı hazırlanmış kullanma talimatıyla birlikte geliyor. Özkan beye teşekkürler.[:iyi:]

M.E.Ozbay

Gönderim Zamanı: 12 Ocak 2018 10:51
Özkan beyden mikrokurt aldım. Kendisi sipariş öncesi ve sonrasında oldukça ilgili. Sorularınıza ve problemlere yapıcı çözümler bulmakta. Yaptığımız görüşmelerde balıkların bakımı ve püf noktaları ile ilgili bilgilerde verdi. Kendisine teşekkür ederim. Kargo ile mikrokurt almak isteyen arkadaşların kargo şirketlerinin taşımadaki özensizliğini göz önüne almasını tavsiye ederim. Özkan beyin çok iyi yaptığı paketlemeye karşın kültür tamamen dağılmıştı fakat dışarıya hiç akmamıştı. Kendisi ile konuşup düzeltmeleri yaptım, bugün 3. gün ve kurtlar yavaş yavaş çıkmaya başladı. İlgi, alaka ve bilgi paylaşımları için Özkan beye teşekkürler.

AKN ERTKN

Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2018 21:59
Teşekkür ediyorum. İçerisinde kullanma klavuzu ve pamuklu çubuğuna kadar düşünmüş [:iyi:]

EBardak

Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2018 23:10
Teşekkürler, sağlıklı balıklar dilerim

Özkan Iner www.mikrokurt.com

Gönderim Zamanı: 25 Haziran 2018 15:08
Özellikle kullanma klavuzu işinizi baya kolaylaştıracak şekilde hazırlanmış, ürün iyi paketlenmiş Özkan Bey'e ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ederim.

30lt,canlı doğuran,acemi. Hasan Umut

Gönderim Zamanı: 08 Eylül 2018 22:32
Alıcam

Emrullah Berkay

Gönderim Zamanı: 26 Kasım 2018 13:44
merhabalar....bunu yavru lepisteslerde yiyebiliyormu acaba

ozgur bilir

Gönderim Zamanı: 06 Aralık 2018 22:02
İlgili bir abi memnun kaldım. Öneririm. Teşekkürler.

Emrullah Berkay

Gönderim Zamanı: 18 Aralık 2018 16:26
Fazlasıyla ilgili her konuda yardımını ve bilgilerini esirgemeyen tam anlamıyla bir ‘’hobici’’ tavsiye ederim.

Ali

Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2019 15:36
Kendisinden orta boy kutu olarak alım yaptım ve çok memnunum gerek düzgün paketleme gerek ilgisi beni hayran bıraktı çok teşekkür ederim her kuruşu helallik bir ürün.

Ulqiorra Cifer [IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/189508/030120172035211.jpg[/IMG]

Gönderim Zamanı: 08 Kasım 2019 21:17
Özkan beyden biraz önce 2 büyük kutu mikro kurt kaldım, kendisi son derece beyfendi bir kişi ve profesyonelce hazırlamış... hiç düşünmeden alışveriş yapabilirsiniz....

Kurt kışı geçirir fakat yediği ayazı unutmaz....!!!

Gönderim Zamanı: 16 Ocak 2020 16:47
Kesinlikle düşünmeden alışveriş yapabileceğiniz bir isim. [:nazar:]

Emrullah Boslu

İlandaki Türler:
   

İpucu: Sağ sol tuşlarını kullanarak aynı kategorideki diğer ilanlara çabuk şekilde ulaşabilirsiniz.