ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
tropikal_aşk
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
15 Şubat 2017 01:54
Toplam Mesaj:
116 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Samet Zararsız
Doğum Tarihi:
25 Eylül 1988
İl:
Yozgat
Meslek:
Veteriner hekim
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]https://www.akvaryum.com/Forum/imzalar/107158.jpg[/img]

SON 10 MESAJI

135 litre Düşük destekli bitkili
Süpersin talhacım beğendim . .
TECRÜBEYLE SABİT KARİDES GERÇEKLERİ . .(PAZI SEFASIYLA DEVAM..)

YAVRULARI BIRAKMASINA 2-3 GÜN KALMIŞ BİR DİŞİ . .

GÖZ LEKELERİ ÇOK BELİRGİN YUMURTALAR . .
'Arı tankım'
[QUOTE=Talha Akdeniz]MaşAllah Çok güzeller.Mavi incilerin durumu nasıl[/QUOTE]

Sağlığına duacılar kardeşim :)
'Arı tankım'
[QUOTE=mersinli33] Maşallah sağlıklı büyütürsünüz inşallah, nerden ve ne kadara aldınız acaba ? Bende arayıştayım bide suyun ph'ını nasıl ayarladınız ben hazır su kullanmak istiyorum ph ına bakıp uygun olur mu acaba? [/QUOTE]

Teşekürler

Hazır suların iletkenlik değerleri tutuyor ancak ph ayarlaması lazım ben hcl (hidroklorür) ile yapıyorum bunu .. 
Mosslarim neden çürüyor.
[QUOTE=beyzade4545] [QUOTE=serkan_cetinkol]Birçok moss türü, özellikle sık örtü oluşturan türler düzenli olarak budanmazsa çürümesi olağandır. Öbeğin alt kısımları, uzuvların tutunduğu alanlar zamanla ışık alamaz ve çürür. 

Bu nedenle öbeği sağlıklı tutmak için eşiği yakalayıp budamak gerek. Budanan öbek çürümez, aksine güçlenir ve daha gür yapıya sahip olur. Aynı zamanda budamalarla öbeğe istenilen şekil verilebilir.
[/QUOTE]
Peki herhangi bir yere bağlı olmadan özgürce kumlu akvaryumda olan moss lar içinde aynı şey geçerli mi acaba ? 2 ay oldu moss ları alalı ve akvaryumun içine bıraktım. budama v.s yapmadım. Yapmalımıyım ? Yoksa bir yere bağlı olmadığından budamaya gerek yok mu ?
[/QUOTE]

Akvaryumunuzda büyük yada orta boy vatozunuz mevcutsa budamanıza gerek yok o zaten sürekli bitkilerinizi çevirecektir yada akıntılı bir akvaryumsa yine bitkiler sürekli hareket edeceğinden budama gerektirmez ancak mosslarınız sürekli aynı yerde sabit duruyorsa o zaman budamanızda fayda var . .
İsta Max Mix co2 reaktörü
Tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekürler çok faydalı . .
Karideslerin hasta balığı tespit etmesi
Birincisi yemlemenizde bir düzensizlik olabilir yada karidesler için uygun olmayan yemler kullanıyor olabilirsiniz yani karidesleriniz aç olabilir ( balıklı karma akvaryumlarda dibe çökmeyecek miktarda yada özellikte yemleme yapılması karidesleri aç bırakabilir )

Bir ikinci husussa benim yıllardır gözlemlerimle sabittir ki karidesler hiçbir zaman hastalıktan ölen balığın yanına dahi yaklaşmıyorlar ancak hastalıktan değilde ömrünü doldurup ölen balıkları yiyorlar . .
'Arı tankım'
[QUOTE=fener1]Evet bende vardı şu anda 1tane kaldı[/QUOTE]

Nedir o bir tane kalan kardeşim ?
'Arı tankım'
Saolun mutlu bey . .

Henüz yavru alamadım zaten yeni sayılır arılarım :)

ph:6.3
iletkenlik:230 microsiemens
ısı:23 derece
gh:10
kh:ölçmedim

Tank biraz büyük olduğundan şimdilik 2 pipo kullanıyorum kum olarakta daha önce bahsetmiştim dazs soil . .

Başka merak ettiğiniz varsa yanıtlamaya çalışırım . .
'Arı tankım'
[QUOTE=avrasyalı]Bu tür karideslere böyle başarıyla bakabilmek ayrıcalıklı bir maharet. Tebrik ederim. [/QUOTE]

Teşekürler atakan bey . .

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.