ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Manyafobi
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
07 Mayıs 2012 16:44
Toplam Mesaj:
3 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
talha öztürk
Doğum Tarihi:
06 Nisan 1993
İl:
Istanbul
Meslek:
öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

talha öztürk

SON 3 MESAJI

Su Kaplumbağası Bakımı ve Akvaryum
Merhabalar. Öncelikle çok teşekkür ederim biraz zaman geçti ve bu forum sayesinde, sorularımı cevaplamanız sebebiyle kapluşlarım çok daha iyi durumdalar. Beşgen bir 20 litrelik akvaryumları, kuru alanları, ısıtıcıları, filtreleriyle günden güne büyüyorlar çok şükür :) genelde kurutulmuş karides diye bilinen yemlerden veriyordum, iri olanlarından, bir değişiklik yapıp sanyu yem aldım, çeşit olsun diye,evde yediğimiz et oranına göre de haftada bir filan çiğ veya pişmiş et veriyorum. Ancak daha yeni olduğundan mıdır kapluşumun birisi çok beğenmedi sanyu yemi, yerken sanki naz yapıyor o karideslerin 8-10 tanesini bir iki dakika içinde yiyordu daha geçen gün ya da yeni olduğundan biraz böyle, bilemiyorum. haftasonu sera raffy P veya I alayım diyorum, çeşit ve de destek olmaları için, gerekli midir bu? Ayrıca, benim odamdalar ve sürekli ilgi bekliyorlar gibi. Gözlerini dikip bakıyorlar böyle melül melül, yaklaştığımda onlar da yaklaşıyor hemen ve elime bakıyorlar. Aslında çok fazla yem vermeme rağmen acaba az mı geliyor yem için mi yapıyorlar yoksa bu bana alıştıklarının bir göstergesi midir? Teşekkürler, kalın sağlıcakla...
[QUOTE=pelerinlikedi] [QUOTE=Manyafobi]Merhabalar. Kaplumbağa konusunda da forumda da yeniyim ve böyle bir forumun var olduğunu görmek beni çok mutlu etti. 2 tane kaplumbağam var kırmızı yanaklı. 2 tane vefat eden kaplumbağam oldu, petshop'ların yanlış bilgi vermesi ve acemilik :( neyse... Şuanki keratalarımın bir tanesi 2 aydan fazladır bizimle bir de ona arkadaş aldık yaklaşık 1 ay kadar önce, biraz daha minik bu yeni arkadaşı. Başlarda yabancıydı ufaklık ancak sonradan alıştı çok şükür. İkisinin de iştahı yerinde, birisi 4 diğer 5-5 buçuk cm civarında. Ancak bazı sorularım olacak, bizim kerata yeni gelen ufaklığa kötü davranıyor gibi ya da oyun mu yapıyor ya da kur mu kıskançlık mı bilmiyorum. Onun önünden yem kapmalar, üstüne çıkmalar (çok fazla yapıyor) ama bu normal bi üstüne çıkma değil resmen eziyor gibi ufaklığı. Bu bir agresiflik belirtisi mi yani endişelenmeli miyim bu konuda? Yem olarak o kurumuş kurtcuk muydu adı ondan veriyorum, vitamin veya daha iyi beslenmeleri için sanırım bu yetmezmiş yanında ne verebilirim? Son olarak akvaryumum biraz küçük gibi bu iki keratam için, kaç  boyutlarında bir akvaryum almalıyım sizce? Yardımcı olabilirseniz hem benim için hem keratalarım için çok iyi olacaktır, selamlar...
[/QUOTE]
Agresiflik olsaydı ayıramayacağınız şekilde ısırırdı. Sorun yok gibi. Kontrol etmeye devam edin.
[/QUOTE]
Teşekkür ederim, akvaryum için forumda gezindim yakında o işi halledeceğim, bir sorum daha olacak, kaplumbağaların bulunduğu odada sigara içiliyor akvaryum içinde de olsalar onlara zarar verir mi yerini değiştirmeli miyim? Selamlar, teşekkürler...
Merhabalar. Kaplumbağa konusunda da forumda da yeniyim ve böyle bir forumun var olduğunu görmek beni çok mutlu etti. 2 tane kaplumbağam var kırmızı yanaklı. 2 tane vefat eden kaplumbağam oldu, petshop'ların yanlış bilgi vermesi ve acemilik :( neyse... Şuanki keratalarımın bir tanesi 2 aydan fazladır bizimle bir de ona arkadaş aldık yaklaşık 1 ay kadar önce, biraz daha minik bu yeni arkadaşı. Başlarda yabancıydı ufaklık ancak sonradan alıştı çok şükür. İkisinin de iştahı yerinde, birisi 4 diğer 5-5 buçuk cm civarında. Ancak bazı sorularım olacak, bizim kerata yeni gelen ufaklığa kötü davranıyor gibi ya da oyun mu yapıyor ya da kur mu kıskançlık mı bilmiyorum. Onun önünden yem kapmalar, üstüne çıkmalar (çok fazla yapıyor) ama bu normal bi üstüne çıkma değil resmen eziyor gibi ufaklığı. Bu bir agresiflik belirtisi mi yani endişelenmeli miyim bu konuda? Yem olarak o kurumuş kurtcuk muydu adı ondan veriyorum, vitamin veya daha iyi beslenmeleri için sanırım bu yetmezmiş yanında ne verebilirim? Son olarak akvaryumum biraz küçük gibi bu iki keratam için, kaç  boyutlarında bir akvaryum almalıyım sizce? Yardımcı olabilirseniz hem benim için hem keratalarım için çok iyi olacaktır, selamlar...

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.