ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ersiiin09
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
26 Şubat 2013 22:09
Toplam Mesaj:
18 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ersin Türkmenoğlu
Doğum Tarihi:
03 Ekim 1988
İl:
Aydin
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

80*50*45

Japon
Çöpçü

SON 10 MESAJI

3d arka fon hakkında bilgisi olan varmı?
Kardeşim ben yaptım çok da güzel oldu fakat benim bulabildiğim derz suda çözünmüyor ama yosun tutuyor  ve öyle böyle değil yosun tüm akvaryumu kaplıyor (kahverengi her yere yapışan yosun)

Fugayı falan aramıştım direk yosun tutmayan derzden 20kg altında üretmiyorlarmış ama forumda torbayla satan arkadaşlar vardı araştır. 

Tavsiyeme dikkat et yosun tutmayan olsun. 
EL YAPIMI DIŞ FİLTRE VE STRAFORDAN ARKA FON YAPIMI (BİTMİŞ HALİ)
Arkadaşlar mesajda belirttiğim gibi filtre projemi iptal ettim. Video yok. İşlerimden dolayı daha zaman ayıramadım. Dış filtre aldım. 
Söylediğin mantıklı fakat şu an öyle bir oturttum ki düzeni arka fon fırlayıp atmadığı sürece daha da ellemem.
[QUOTE=monster34]

Dış filtreler akvaryum içinden su çekmiyor. Filtrenin içine dökülen suyu geri akvaryuma pompalıyor. Filtrenin içine su gelmesi için bidonu akvaryum seviyesinden aşağı koyup boruyu suya soktuktan sonra akvaryuma temiz su veren boruyu ağzınızla havasını alın zaten pis su borusundan su dış filtreye dolacaktır. Dolmaya başladığı zaman pis su borusundan akvaryuma dökülen temiz su borusunun ucuna kadar su geldiğinden emin olduğunuz an çalıştırmaya başyabilirsiniz.

Saygılar.
[/QUOTE]

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Söylediğiniz gibi giriş borusundan kendi kendine dolmaya başlıyor fakat çıkış hortumunda su seviyesi filtre boyunda kalıyor. Normalde motoru çalıştırmadan vakumlayıp çektip bıraktığımda suyun devamlı olarak akması gerekir mi? Çünkü ne kadar çekersem çekeyim tahliye hortumunda su seviyesi filtrenin seviyesine iniyor. Gerçi inanılmaz bir basınç oluştu ve bir çok yerden damla damla akma yaptı (o kadar silikonlamama rağmen). 

En kısa zamanda düzgün kapaklı bir kap kacak bulacağım. 

Arka fona gelince: En son derz işlemini biraz koyu kıvamda yaptım ve kuruması için birkaç gün bekleyeceğim. 

Teşekkürler.
Sonuçta bu bidon salonun ortasında durmayacak, akvaryum salonun köşesinde çapraz şekilde. kamufule ettikten sonra sıkıntı yok. 

Dış filtreyi ayarlamaya çalışıyorum. Hortumlarda ki havayı nasıl boşaltabilirim, filtre su kaynağının altında mı olmalı. Motor içinde varolan suyu itebiliyor ama çekmek için ne yapmamız lazım?
Kapağı kalkmayacak şekilde iki yandan iple bağladım. Kapağın ek yerlerini silikonladım. Fakat dediğim gibi su çektiremedim motora. 
Evet arkadaşlar bende kendin yap sistemlere katılayım dedim.

Dış motor malzemeleri;
1 adet su termosu
2 adet sünger
1 parça elyaf (silikonsuz)
1 torba zeolit
1 iç filtre motoru
5 metre bahçe hortumu
4 adet akvaryum ısıtıcı vantuzu
4 adet hortum kelepçesi
2 adet hortum birleştirme aparatı (turuncu plastik)
2-3 metre içi kalın bahçe hortumu
1 tüp akvaryum silikonu

İlk olarak her yerde bulunabilen termos
termosun musluklarını keserek turuncu birleştirme aparatını falçatayla yontarak içine girecek hale getirdim
İçi kalın hortumları makasla doğradım
sırasıyla doğranımş sünger > zeolit > elyaf > onlarca delik açılmış yoğurt kapağı
İç filtreyi kesip kapaktan geçirip ek yapma
filtrenin takılmış hali
Arkadaşlar filtre herşeyiyle tamam. Su sızdırma kesinlikle olmadı 

Bütün giriş çıkış yerlerini iyice silikonla yapıştırdım yarım tüp gitti.

Fakat şöyle bir sorunla karşılaştım filtre su çekmiyor! Suyu itebiliyor ama çekmiyor. Ne yapabiliriz? O kadar uğraştım ettim yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. (Filtre de hava kaçıran yer yok)

EL YAPIMI ARKA FON

2 adet 1 metrelik strafor
1 tüp poliüretan köpük
Havya
Akvaryum silikonu
Her yeri aramama rağmen fugapool bulamadım, 5 kg'lık üretimi de kalkmış direk kalekim'le görüştüm.
onun için FugaFlex 2300 kullandım

İki kat strafor kullandım,sol bölmeyi basamaklı hale getirdim (İç filtre veya ısıtıcı koymak için)
Sol taraftaki ince uzun yer tahliye hortumu için
Dikkatli bakıldığında sol taraftaki basamaklar gözüküyor. Burada 1 kat poliüretan köpük attım. Hemen abanmayın çünkü 10 dk.'ya acayip kabarıyor. 15 dakika aralıkla atın.
Bu da ilk kat derzden sonra biraz sulu tuttum ilk 2 katı çünkü aralara başka türlü girmez. 

Derzi akşamları attığım için ve az ışıklı bir ortamda attığım için önemli birkaç noktada atmadığımı gördüm. Bu akşam oraları dolduracağım. Derzi yıkadım herhangi bir çözülme olmadı elime dahi bulaşmadı. Boya kullanmadım.

Arka fon için yarın akşam akvaryuma silikonlayacağım. Devam resimlerini atarım. Ama ilk olarak şu filtre meselesini çözmeliyim.

GÜNCEL

Arkadaşlar dış filtre projesi suya düştü.Bir türlü çıkış borusunda ki su filtrenin boyundan yukarı çıkamadı ayrıca aşırı basınç binbir şekilde ağzı kapatılmış kapaktan küçük delikler halinde patlattı. Daha da uğraşamadım artık Jebo 825 dış filtre aldım.

Arka plana gelirsek. İlk yapıştırdım ve ertesi gün akşamına fırlattı. Yarım tüp silikon kullanmıştım ayrıca üstten fazlalık olduğu için akvaryumun kapağı cama değil fonun üzerine biniyordu büyük ihtimal bu sepepler de vesile oldu. 

Tekrar yapıştırdım bu sefer 1 tüp kullandım bir de akvaryumu tam doldurmadım.

GÜNCEL 

ersiiin092012-01-10 23:51:00
Fugapool 2900 yerine ?
Tekzen beni arayıp ürünün stoklarında olmadığını para iadesi yapacaklarını söyledi.

Kalekim'i aradım Fugapool 2900 5 kg artık üretilmiyormuş. Stoktan da bulması çok zormuş. Bunun yerine Fugaflex 2300 - 2400 kullanılabilirmiş. Forumda kullanan arkadaşlar da var zaten. 
Fugaflex 2300 hakkında
KALEKİM'i telefonla arayıp görüştüm. Fugapool 2900 artık 5 kg üretilmiyormuş. Bunun yerine Fugaflex 2300 veya 2400 kullanılabileceğini söyledi.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

• 18 Online Kullanıcı, 10 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.