ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
akcay082
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
29
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
20 Şubat 2024 19:42
Toplam Mesaj:
233 [0.05 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Levent AKÇAY
Doğum Tarihi:
01 Aralık 1981
İl:
Sanliurfa
Meslek:
kamu
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]https://www.akvaryum.com/Forum/imzalar/123784.jpg[/img] Kardinal Karides ve Poso Salyangoz

SON 10 MESAJI

Kardinal Karides ve Poso Akvaryumu...
Tayin nedeniyle toparlanma sürecine giriyoruz. O yüzden güncelleme yapamıyorum malesef.
Ph 7.5 civarı tds yi uzun zamandır ölçemiyorum cihazım bozulduğu için.
Rica ederim Yusuf bey. Evet tortu şeklinde kalıntılar oluyor dipte ve ısıtıcıda.
Dediğiniz şekilde 10 litrelik şişe kullanıyorum. Berraklaşınca ekliyorum akvaryuma hava hortumuyla yavaş yavaş.
Merhaba. Suda kalıcı bir beyazlık bırakma durumuyla karşılaşmadım sulawesi mineralde.
Su değişimlerinde ayrı bir kapta, değişim yapacağım miktarda suya sulawesi mineral ekleyip hava taşı ile 1 saat kadar havalandırdıktan sonra akvaryuma ekleme yapıyorum. Minerali ilk eklediğim anda suda beyazlaşma oluyor fakat bir süre sonra berraklaşıyor.
Bitkinin İsmi Nedir?
Compact farklı bir türü sanırım. Bacopa monnierinin arka plan bitkisi olarak kullanıldığını biliyorum. Bende arka plan olarak kullanmıştım.
Bitkinin İsmi Nedir?
Bacopa monnieri büyük ihtimalle.
Yaklaşık 3-4 yıl kadar önce yurtdışından almıştık Emre arkadaşımızla (eozen81). Türkiyede satışı yok hala bildiğim kadarıyla.
Merhaba Murathan Bey. Evet devam ediyorum kardinal karides beslemeye. Başladığımız dönemden farklı olarak su değişimlerini 3-4 haftada bir yapıyorum artık. Gözlemlerime göre bu şekilde daha verimli olduklarını düşünüyorum. Onun dışında bir değişiklik yapmadım.

Osmos su ve sulawesi mineral 7.5 kullanıyorum. Osmos suda evet ph degerini biraz düşüyor 7 civarıydı sanırım uzun zamandır ölçmedim. Fakat sulawesi mineral 7.5 kullandıgım için ph 7.5 civarı sabit oluyor genelde. Yani mineral aynı zamanda ph degerinide yükseltiyor.

Hazır su kullanarak denemedim hiç o yüzden bu konuda tecrübem yok malesef. Fakat hazır su kullanarak mineral olmadan da üretenler olduğunu duymuştum bende.

Bu Bitkinin Türü Hakkında Fikir
Macar yosununa benziyor.
Bunlar Nedir?
Büyük ihtimalle katil salyangoz yumurtası.[EDIT]akcay082,2018-01-29 14:24:37[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.