ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
erulusoy
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
462
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
03 Nisan 2024 14:39
Toplam Mesaj:
665 [0.15 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ercüment Ulusoy
Doğum Tarihi:
20 Mart 1964
İl:
Içel
Meslek:
Öğretim Üyesi,Tıp Doktoru
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

-130*60*60, Karma. F1 Nanacapuru pt. Scalare, Discus türleri -150*50*60 tuzlu su

SON 10 MESAJI

F0 İnirida Altum
Merhabalar. Çok güzeller sağlıkla büyütmenizi temenni ederim. Yanlarındaki neon lar ,muhtemelen bir süre sonra av olacaklar,ben de Nanacapuruların yanına neon ve kırmızı burun tetra sürüleri ekledim ama maalesef birer ikişer azalarak yok oldular. Belki tam erişkin kardinal neonlar kurtarır kendisini.
[QUOTE=GirayKaan]

İthalat belgeleri varmıydı hocam? Yanlış anlama art niyetli sormuyorum f0 balık edinmek ve akvaryuma adapte etmek zahmetli iş o yüzden merakımı mazur gör. Biraz açıklarmısın rica etsem. [/QUOTE]
Balıkların Altum olduğundan emin olmak önemli, eğer Altum ise F0 dır zaten çünkü akvaryum koşullarında üretilemiyorlar.(son bir,iki yılda başarılamadıysa).Vahşi Scalare türleri biraz daha zahmetli de olsa üretiliyor.
Aquareef Pro 3 Hakkında
[QUOTE=LepistesDüşkünü]
40*50*120 lik bi akvaryum düşünüyorum

Kendilerine nasıl ulaşabilirim acaba ?[/QUOTE]
Aqua Reef Central(İzmit) .Facebook,İnstagram,twitter sayfaları var detaylı tanıtım vidolarıda var. Google a yazın ulaşırsınız.
Aquareef Pro 3 Hakkında
Merhaba. Kurulumunuz hayırlı olsun. Bence direk kendileriyle temasa geçin yerli ve ilgili bir firma yeni seri de çıkardılar pro 4. Tüm sorularınıza cevap verirler.
55x35x40h Resif Akvaryum İçin Aydınlatma?
[QUOTE=lprnvr]Merhaba,

55x35x40h tuzlu su akvaryumum için led aydınlatma almayı planlıyorum. Akvaryumun içinde 3-4 tane balık ve temizlik ekibi ve yumuşak basit mercanlar bulunduracağım. İlerleyen süreçte de yeni mercanlar ekleyeceğim zorlayabildiğim kadar. Alacağım aydınlatmayı uzun bir süre kullanmak istiyorum. Sizce bu aydınlatmalardan hangisi gereksinimlerimi karşılar?

[U][B]50 cm[/B][/U]
* [URL=https://www.atakanpetshop.com/mygos-marine-pro-55-cm-38w-royal-blue-pink-full-spectrum-green-white-20-000k-html]Mygos Marine Pro 50 Cm 38W Royal Blue + Pink Full Spectrum + Green + White 20.000K[/URL]

* [URL=https://www.atakanpetshop.com/mygos-actinic-pro-55-cm-38w-royal-blue-white-20-000k-html]Mygos Actinic Pro 50 Cm 38W Royal Blue + White 20.000K[/URL]

[U][B]40 cm[/B][/U]

* [URL=https://www.atakanpetshop.com/mygos-marine-pro-45-cm-30w-royal-blue-pink-full-spectrum-green-white-20-000k-html]Mygos Marine Pro 40 Cm 30W Royal Blue + Pink Full Spectrum + Green + White 20.000K[/URL]

* [URL=https://www.atakanpetshop.com/mygos-actinic-pro-45-cm-30w-royal-blue-white-20-000k-html]Mygos Actinic Pro 40 Cm 30W Royal Blue + White 20.000K[/URL]

Aydınlatma hakkında bilgisi olan veya ürünlerden birini kullanan kimse yok mu?[/QUOTE]
Merhabalar. Ben iki haftayı aşkın bir süre önce Mygos marine pro 80 w ,atakan petshop dan ısmarladım. 7-8 gün sonra geldi ancak ledlerin bir grubu yanmıyordu. Arayıp geri gönderdim, 8 gün geçince(dün) tekrar petshopu aradım araştırdılar, yarın göndericeğiz dediler. Akvaryum da kullanamadım ama gelen led ışık pek ciddi mercanlara yetecek gibi durmuyordu. Smd ledlere benziyordu. zaten üzerinde soğutucu fan vs yok. Bu fiyata bu kadar diye düşündüm.Benim tank FOWLR olduğu için ben rahat davrandım.Mercan tankı olacaksa,uzun soluklu düşünüyorsanız iyi araştırın derim. Ayrıca alırken bir sıkıntı yaşarsanız rahatlıkla iade edebileceğiniz bir yerden almanızı tavsiye ederim.(N11 vs)[EDIT]erulusoy,2020-02-19 14:49:15[/EDIT]
Kaya Üzeri Pamuklanma
Ben prodibo biodigest-bioptim kullanmıştım. şimdi sadece AF probiotik tuz kullanıyorum. AF nin NP pro su var.[QUOTE=panu]Besin olarak ne girebilirim elimde balık yemi yok.[/QUOTE]
Kaya Üzeri Pamuklanma
[QUOTE=panu]Yazmayı unuttuğum bir bilgi daha vereyim 2 günde bir 3 damla aquaforest bios nitrifikasyon bakterisi veriyorum. sifonlamayı deneyeceğim ancak diatom oluşumu daha yok. şuan yapacağım sifonlama su değişimi diatoma zarar vermez mi? teşekkürler.[/QUOTE]Bahsi geçen beyaz oluşumları uzaklaştıracak kadar sifonlama, yoksa amonyak,nitrit sıfırlanıp,nitrat yükselince su değişimi yaparsınız. Diatom bazen oluşmayabilir de , diatom için endişe etmeyin. Yanlız bakteri giriyorsanız, yeni tanklarda besinini de girmek lazım
Kaya Üzeri Pamuklanma
Merhabalar. Yeni kurulumunuzun gönlünüzce olması dileğiyle, konunuzu görünce ben de merak ettim. Tatlı suda driftwood üzerinde oluşan mantar görünümünde. Dün yabancı forumlarda araştırdım benzer iki paylaşım gördüm. Her ikisinde de adını net koymasalar da sifonlayarak su değişimi ve bakteri kültürü girilmesi önerilmiş.
Reverse Ozmoz Sorunu
[QUOTE=forester64]Mixbed kısa bir sürede özelliğini kaybecektir doyacak ve hızla TDS değeriniz artacaktır. TDSi esas azaltan membrandır. ancak sizin sistemde muhtemelende su basıncınızda bir problem var 20 lt y yaklaşık 3-4 saatte elde ediyorum. [/QUOTE] Teşekkürler. Bunları biliyorum. Mixbed zaten yaklaşık ayda bir değişiyor. Toksik olabilecek maddaler ve Silikat,Fosfat uzaklaştırıldıktan sonra ,yosun sorunu yaratabilecek bir şey kalmıyor,0 TDS olmasada. Hat alıp,su basıncını arttıramıyorum, evim de olmadığı için.[EDIT]erulusoy,2020-02-07 14:34:26[/EDIT]
Reverse Ozmoz Sorunu
Merhabalar. Tuzlu su tankım iş yerinde 450 litre FOWLR, kullandığım RO 5 aşamalı. Sıkıntım 20 litrelik bir kovayı doldurmak iki mesai günü alması.Eksilen su ve haftada bir kova su değişimi için bile cihaz ,devamlı muslukta takılı durmakta( ayrı hat alamadım,musluğa ben takıyorum). Sizlere sormak istediğim, membranı çılarıp,iki sediment,iki karbon ve mixbed reçine ile kullansam yeterli olur mu? Bu şekilde hiç deneyen oldu mu?
77 Lt. Nano Resif Akvaryumu (balık + Soft Mercan)
Merhabalar. Kurulumunuz gönlünüzce olur inşallah. Ben ışıklandırmanız ile ilgili görüşlerinizi öğrenmek istiyorum. Ben de bir ara düşündüm, fiyatı oldukça avantajlı ama yeteri kadar veri bulamadım. Bazı yerlerde power led diyor ama soğutucu bir sistem yok. Sizin görüşünüz nedir?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.