ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
szgn_hsdmr
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
7
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
28 Şubat 2023 16:59
Toplam Mesaj:
251 [0.06 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
sezgin hasdemir
Doğum Tarihi:
01 Ocak 1989
İl:
Ankara
Meslek:
öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Merak Ediyorum
Genellikle insanlar discusa başlamadan önce ulan çok iyi para var alsam eş tutursam üretsem bi ton para kazanır ve zengin olurum düşüncesiyle başlıyor.Ayrıca herkes kabul etmelidirki çok renkli ve hoş görünen bir hayvan.İnsanlar hem görsel olarak hoş hem getirisi çok diye düşünerek beslemeye başlıyor.Kendi yem yapıyor günlük su değişimi yapıyor.Farklı yem veriyor.Derken bütünleşiyor bu balıkla.Artık onun için balıktan öte çocuğu gibi oluyor.Normal balıktan çok daha fazla uğraşıyor.Bakıyoki bu balık herşeyi olmuş.O yüzdende öyle hemen vaz geçemiyor.Tabiki Tamamen benim düşüncem.Başkası farklı düşünebilir.
Yeni Site (Hataları Rapor Ediniz)
İlandaki resimlere tıklandığında resim büyüyor fakat kapatmak istediğimizde veya diğer resme geçmek istediğimizde ne kapanıyor nede farklı resme geçiyor
BALIKLARIMIN CİNSİYETİNİ SÖYLER MİSİNİZ ?
bana 1. erkek 234 kesın dısı 5 ıse emın olmamakla beraber dişi gibi geldi.
sump motoru hortumu fikir
aklıma gelmişti bu hortum dün banyoda görünce olabilirmi demiştim kendi kendime :) sizinde işinizi görüyosa olabilir tabiki.
profil düzeltme
güzelce kaynak yapılırsa sıkıntı olacağını sanmıyorum.Evde kendiniz yapabilmeniz için jet taşı kaynak makinesi ve işi bilen biri lazım.Tabi evden kasıt balkon yada kapının önüyse.Ama en güzeli herhangi bir demirciye giderseniz 20-30 tl gibi bi fiyata yapar diye düşünüyorum.Yada en fazla 50 tl ye yapar.
su içine arka fon
bence strafordan bir kayalık dekor edin sonrada derz dolgular var salınım yapmayan.Onunla boyayın.Forumda 3d fon nasıl yapılır hangi malzemeler kullanmalıdır diye bir sürü konu var.İşinize yarayabilir.Hemde hoş bir görüntü olmuş olur.
sump motoru hortumu fikir
Arkadaşlar atman at105 sump motoru aldım sump kurdum fakat akvaryumda bulunacak boruyu nasıl yapabılırım bi fikrim yok yani dış motorlarda bulunan akvaryuma su basan plastik borudan istiyorum veya ona benzer bişey Fikrinize ihtiyacım var.
İlk Yavrular Destek
Alabilirsin yem vermeye yavrunun kesesi kaybolduktan sonra başlamalısın.Yavru yemleri vardır onlardan ver yada kullandığın yemi ufalayıp toz halınde verebilirsin.
Ticari yatırım belli oldu
Bu işin bide madi yönü var nasıl bir getiri sağlayacağı var.Anladğım kadarıyla 8 tonluk tek havuza tüm balıkları atcaksınız yeni doğanları ayrı yerlere alcaksınız.Yani üretim tek bir yerde olacak.Bu durumda da bukadar fazla balıkla özel tür olan herhangi tek türe girerseniz.Belli bir süre sonra elinizde binlerce tek tür balık olcak.Malum özel tür diye 1 tl den veya 2 tl den satmayacaksınız ve 10-15tl gibi rakamlar isteyeceksiniz.Bu durumdada balığı çoğu petshopcu almayacak.Sadece lepistesten anlayan ve tek tür beslemek isteyen insanlar alacak ki bunuda 10 larca almayacaktır.2d 1e veya 4d 2e gibi az miktarda alacaktır.Bu durumda elinizdeki balıkları eritmeniz zaman alacak ve daha fazla masraf edeceksiniz.Yemi elektriği suyu gibi.Ama karışık her telden olan lepistes üretir ve fiyatı 50krş 1 tl gibi bir orana çekerseniz hem yüklü miktarlarda satarsınız hemde daha satacağınız kişi sayısı artar.Böylece daha az masraf yaparak elinizdeki balıkları eritmiş olursunuz.Bu yüzden karışık tür beslemenizin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.Ama yok benim satacağım yer belli özel türüde aynı hızda satarım müşterilerim hazır toptan satacağım diyorsanız kesinlikle özel tür besleyin.Sonuçta ticaret yapacaksınız ve para kazanacaksınız.Hangisi daha çok para kazandırıyorsa ona yönelmelisiniz.
Giresunda kapsamlı üretimhane kurulumu(sayfa 4 )
Çok güzel gidiyor umarım dahada güzel şeyler olur.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.