ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
timur
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
14 Saat 1 Dakika önce
Toplam Mesaj:
199 [0.03 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Timur KÖSEOĞLU
Doğum Tarihi:
20 Ocak 1978
İl:
Bursa
Meslek:
Yaratıcı drama lideri
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Timur KÖSEOĞLU

SON 10 MESAJI

Moss bilmecesi foto ekledim
Öneri ve yorumlar için teşekkür ederim. Mossları seyrelterek yaymaya çalışacağım. Firmaya geri göndermeyeceğim. Bazen gönderebilme ihtimalini bilmek bile insanın içini rahatlatıyor.
Alışveri yaptığım yer canlipetshop.co isimli site arkadaşlar. Bu gün kendileri ile iletişim kurdum ve kendilerinden mail geldi. Mail söyle;

Timur bey
christmas mossumuz ithal christmass moss dur
alt kısımları kök üzerine sarılarak büyütüldüğü için sarıdır.ithalatıda 2 hafta once yapılmıtır.
mavi elma salyangozu elma salyangozunun mavisidir.sadece kabuk ve et kısmında renk farklıdır.bundan dolayı nadirdir
gönderilen miktarlar.iyice açılmalıdır.acılmadıgı zaman alt kısımlarda sararma olmaktadır.yere ince bir tabaka olarak yayılmalıdır
saygılar

Bunun üzerine kendilerini aradım. Hadi ürünün ithal olduğuna ikna olayım ama 400 cm2 moss gönderecekken 192 cm2 göndermişsiniz miktar bu mudur yani deyince iyice açın o biçimde yayın miktar budur dediler.

Zaten fotoğrafda da görülen biçimde gelen tabakaları daha ne kadar açıp yayabilirim bilmiyorum.

Kendileri konuşmamızda bana memnun değilsem ürünü iade edebileceğimi söyledi. Ben de cumartesigünü ürünü kargoya veriyorum.
Ben her ne kadar firmanın taahhüdünü yerine getirmediğine inansam da en azından iade edin demeleri bir puan kazandırır.
O kayalarda yetişen yosunların crismıs moss olmadığını sanıyorum
Arkadaşlar aşağıda fotoğraflarını paylaştığım moss türü hakkında fikirlerinizi bekliyorum. Bence bu tür, nemli yerlarda yetişen bildiğimiz kara yosunu ancak CHRISTMAS moss olarak satılıyor. Bİr siteden aldım bu türü. Gönderdikleri diğer ürünler ve miktarlarla ilgili de sorun var ancak şimdi kendilerine yazdım yanıtları gelmeden burada paylaşmıyorum. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler. Aradaki fotoğraf da mavi nadir salyangoz diye gönderdikleri bence normal elma salyangozu

timur2013-03-27 20:56:55
CO2 kullanımı
Balıklar co2 den etkilenmez derken emin misiniz. Ben de Co2 kullanıyorum. Havayı kapatıp co2 yi biraz fazla açtığımda 1 saat içerisinde cüce vatozlar ölüm eşiğine geliyor. Çöpçüler ters yatıyor katidesler ise hareketsiz kalıyor ve yumurtalasrını kaybediyor :( Tecrübemle sabittir. Sebep de muhtemelern ani ph düşüşü. Acil müdahale %30 su değişimi yoğun hava takviyesi ki bu suda dalgalanma yaratıyor normale dönüyorlar.
Sosis Balıklara Verilir mi?
Ekmek arası olarak verin "Hot Dog". Hardallı olsun acı sever balıklar ama mayonez koymayın yağ suyu bazar.

Şaka bir yana balıkları iyi beslemek için bu tür fantastik şeylere çok fazla yönelmemek gerek. İyili k olsun verdiğiniz bir besin balıklarınızda ciddi sağlık sorunlarına yol açar.

Sosis imalatı da enteresan bir süreç. Bu tür ürünleri üreten firmalar etin en iyi yerlerinden pastırma yaparlarmış. Kalan kısımdan sucuk yapılıp en sona kalanlar da salam ve sosis hamuru olarak değerlendirilirmiş.  Dikkat ederseniz salam ve sosoilerde parça et bulnmaz. Hele kümes hayvanları eti ağırlıklı bir sosis içerisinde artık horozun ,ibiği, ayakları yağları derisi, gerisi.....

Uzun lafın kısası ben uzunca bir süredir evime pek sosis sokmuyorum.
Yaşadığım her yerde akvaryumlarım var(Yeni foto)
Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim. Bir kaç fotoğraf daha ekledim

Japonlarımdan detaylar

Bitkili endlers akvaryumu 100 X 50 X50

Cüce vatozlarımın küpleri

Endlers ve çöpçülerim

Kiraz karides akvaryumum ve karideslerden geriye kalan limonlar

Bunlar da su mercimekleri üzerinde dinlenen kiraz karidesler. Arkada görünen cüce vatoz yavrusu da damızlıklarımın yavrularından

Evdeki akvaryumumun fotoğrafını da da ha sonra ekliycem
Tİmur2009-09-13 18:07:02
Yaşadığım her yerde akvaryumlarım var(Yeni foto)

Geçtiğimiz dönemlerde evimdeki akvaryumla ilgili paylaşımlarım olmuştu Bunlara ilave olarak Kültür merkezimizde yeni kurduğum akvaryumları da paylaşak istedim.
Kültür merkezinin fuayesinde ısıtma sistemi olmadığı için akvaryumları japon ve koi ağırlıklı kurdum. sadece 1 tanesini ısıtıp tropeus veya frontosa bakmayı düşünüyorum. Malum 2.5 ton su soğuk ortamda ısıtmak çok ciddi maliyet olur.
Balıklar dün akşam elime ulaştı o yüzden bugün biraz ürkekler. Özellikle koiler kendilerini pek göstermiyor.

KOİ akvaryumu

Her ne kadar koiler havuz balığı da olsa bu akaryumda rahat edeceklerini düşünüyorum. Su an 24 adet 5- 8 cm koiler var. Büyüdüklerinde eksiltme yapılacak

Fotoğraf:

Boyut (cm): 220 X 70 X 70
Kapasite (litre): 1 ton 
Canlılar: Koi ve amazon bitkileri

Malzemeler: 50 kg silis kum, 20 kg kadar daha önceden elimde olan kaya

Akvaryum Bakımı: dip çekimi ile haftalık % 20 su değişimi

Kullanılan Yemler: sera, tetra ve larviva yemler

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar: Kullanıyorum

JAPON AKVARYUMU

Fotoğraf:

Arkasında cam olduğu için fotoğraf yandan çekildi. Sump borusu ve iç filtre yanda bulunuyor.

Boyut (cm): 100 X 70 X 70
Kapasite (litre): 490 lt
Canlılar: 13 adet Japon

Malzemeler: 30 kg kadar iyi yıkanmış deniz kumu

JAPON AKVARYUMU

Fotoğraf:

Boyut (cm):
100 X 70 X 70
Canlılar: 10 adet Japon

Malzemeler: 30 kg kadar iyi yıkanmış deniz kumu

BOŞ AKVARYUM

Fotoğraf:

Boyut (cm):
100 X 70 X 70
Canlılar: Şu an boş. Frontosa veya tropeus düşünüyorum.

Malzemeler: 30 kg kadar mercan kırığı

Tüm akvaryumlarda sump sistemi mevcut. Sump motorları saatte 3- 4 ton su kapasiteli olanlardan seçili.

Sumpların içerisinde bioball, biyolojik sünger ve elyaf mevcut.

Balıklardan detay.

Fazla zamanım olmadığı için çok detaylı fotoğraflar ekleyemedim.

Bu akvaryumlarım dışında evimde bol bitkili  200 litrelik tetra akvaryumu mevcut. Onda dış filtre kullanıyorum.

Diğer kültür merkezimizde de tepe filtreli ve bol bitkili 1 adet 250 lt endlers akvaryumu kurulu. Bu akvaryumda 4 çift damızlık cüce vatozdan yavru alıyorum.  

Ayrıca ofisimde 160 litre kiraz karidesi akvaryumu bulunuyor. Burda da 1 çift damızlık cüce vatozum yavruluyor.

1 adet de albino çöpçü ürettiğim yaklaşık 100 litrelik akvaryum mevcut ancak şu anda iş arkadaşımın betası burada bulunuyor. 1 d 2 e damızlık çöpçülerim ve 25 kadar yavrusu 250 litrelik canlı doğuran akvaryumunda inzivaya çekildi.

En kısa zamanda bu akvaryumların da fotoğraflarını eklerim.

Tİmur2009-09-12 14:16:54
Kaya kurutma

Yeni deniz akvaryumu kurmayı düşünüyorum. Bu başlığı okuyunca daha önce tatlı su akvaryumlarımda kullandığım kayalar aklıma geldi. İyi durumda canlı kayalar alıp eski kayalarla karışık biçimde yerleştirerek elimde bulunan kayaları kullanabilirmiyim.

Teşekkürler
Çiçek Coşturan
Bir dönem tüplü co2 kurmuştum ama şu anda kullamnıyorum. Bir de misket gübre kullanıyorum

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

• 22 Online Kullanıcı, 12 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.