ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
scs95
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
6
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
19 Şubat 2024 10:48
Toplam Mesaj:
186 [0.05 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Safa Can SÜNGÜ
Doğum Tarihi:
23 Eylül 1995
İl:
Istanbul
Meslek:
öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]https://www.akvaryum.com/Forum/imzalar/152534.jpg[/img]

SON 10 MESAJI

Emre Uslu
Kesinlikle tavsiye ederim kendisini ön camı eğik bir akvaryum yapmış 2. El alışveriş uygulamasında denk gelerek aldım tabanın karşıdan daha geniş gözükmesi ve dekor yapmanın bu kadar keyifli olduğu bir akvaryumum daha önce olmamıştı çok bitkili akvaryum değiştirdim ama inanin şuan ki akvaryuma bayılıyorum. Birde işçilik muhteşem sanki fabrika malı.
Sonradan Şelale Filtre Dahil Etme
Merhabalar filtreyi sonradan eklemeniz sorun çıkartmaz ama balıkları eklemeden bir kac gün önce takmanız daha iyi olur ki filtre içerisinde ki gözeneklere yararlı bakteriler oturmuş olur. Ayrıca sonrası icin tavsiyem filtre süngerini akvaryumdan aldığınız su ile temizlemek daha iyi sonuc verir çeşme suyuna oranla filtremizde bulunmasını istediğimiz yararli bakterileri daha cok korur. İkinci bir önerim ise şelale filtrenizin filtre haznesinde yer olursa az bile olsa seramik halka yada filtrelerde bulunan muadili taşlardan kullanarak filtrede daha çok yararlı bakteri tutmasını sağlayabilirsiniz. Ben alt kısma gözenekli taş koydum bir parmak kalınlığında felan üzerine süngeri, 40 litrelik bitkili akvaryumumda bu şekilde şelale filtre kullanıyorum suyun daha iyi olduğunu gözlemledim.
Pandurini Cinsiyet Sorunu (fotoğraf Eklendi)
Yorumlarınız için teşekkür ederim.Bu bilgiler doğrultusunda İstanbul içi erkek pandurini aramaktayım duyrulur. :)
[QUOTE=mnfc]İkinci de dişi, şu sıralar biraz vakitsizim, bulamazsan Ocak gibi sana ayarlarım bir tane erkek. [/QUOTE]
Anladım abi ben bi amazon balıktan bilgi alayım ayarlayamazsam sana ulaşsam ayıp olmaz umarım.
[QUOTE=OnurBey06]Valla bana sorarsan ikisi de dişi maalesef. Yoksa böyle konuşmazdım zaten...[:x][/QUOTE]
Burdan anladığım kadarıyla alt yüzgeçlerin rengi belirleyici etmen simdi ikinci balıkta daha tam renklenme olmadığı için ben kesin konuşamıyorum ama dişiyse bir dişiyi size verebilirim kendime erkek bulurum mustafa bey bu balıkları bana veren abi erkek verebileceğini söylemiş o da bana erkek verirse çok iyi olur olmazsa amazon balığın listesinde pandurini görmüştüm bir erkek ordan ayarlarım en kötü ihtimalle.
[QUOTE=OnurBey06]Benim erkeği alın iki haftada dişileri zorla yumurtlatmazsa geri gönderin size o kadar diyorum. [:D][/QUOTE]
Daha benimkiler ergen sayılır sanırım yani birisi kesin dişi diyor üstadlar ama digerinde durum nedir bakalim fotograf attik.Yorumları bekliyoruz.
Bolivian Ramirez Anüs Kısmı Hakkında!
Bazen eşler arası uyumsuzluklar yada deneyimsizlikler yumurtaları yemelerine sebep olabiliyor.Birde ilk bir kaç yumurtlamada da bu yumurtaları yeme olayı olabiliyor.Bi kaç kez daha yumurtlama sonrası düzelmezse problem yumurtaları ayırıp çıkartmayı deneyebilirsiniz.
[QUOTE=mnfc]Bunlar benim yavrular galiba :) Maşallah baya baya Ergin olmuşlar, Melekler de serpilmiş teşekkür ederim çok iyi bakmışsınız. Üstteki kesin dişi alttakinde mavilik var alt yüzgeçlerinde siyahlık varsa dişi yoksa erkek. İkisi de dişi çıkarsa haber ver sana bir tane de erkek vereyim.

Apistolarda bir çift bakman ideali, benimkiler yavrudan itibaren bir arada yaşadığı için sosyaller fazla kavga yaşanmıyor ama tabi büyüdükçe baskınlık artıyor, bu nedenle 1d 1e veya 2d 1e den başka bir varyasyon düşünme.[/QUOTE]
Evet abi senin balıklar[:)] 2. resimdeki balığın yüzgeçleri henüz renklenmedi tam uçları sarı kalanı gri gibi.Ayrıc Onur bey ben bi adet erkek ekleyeyim yanlarına size bir adet dişiyi ayarlarım bir çift bende bir çift sizde olmuş olur.Tabi bendekilerin ikiside dişiyse.İkimizde bu tatlı türe bakmaya devam etmiş oluruz.2. balığı tekrar uygun bir şekilde çekip ekliyorum
[IMG]http://i.hizliresim.com/o8WALm.jpg[/IMG]
[IMG]http://i.hizliresim.com/2N32Mj.jpg[/IMG]
[EDIT]scs95,2015-12-15 12:24:18[/EDIT]
Çok teşekkür ederim.Şimdi 80-40-40 akvaryumumda suan elimde melekler fazla ama elimden çıkartıcam tek çift kalıcak bunların yanına tek erkek mi alayım iki erkek mi yoksa bir erkek bir dişi alıp 3d-1e kombinasyonu mu kurayim
Cüce Amerikan Dünyası
Merhaba üstadlarım elimde iki adet panduruni mevcut simdi yanlarına ekleme yapıcam ama cinsiyetleri konusunda emin olamadığım için disi erkek oranini tutturmak adına size danışmak istedigim konumu inclerseniz sevinirim [URL]http://www.akvaryum.com/Forum/pandurini_cinsiyet_sorunu_fotograf_eklendi_k856364.asp[/URL]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.