ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Prm_Akvarist
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
10
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
20 Mart 2023 21:25
Toplam Mesaj:
17 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Adem Merkit
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Nevsehir
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Sevgi Neydi Sevgi Emekti

SON 10 MESAJI

Co2 Seti Toplayanlar İçin
Valla fiyat süper... Ben de bitkili tankinda tüpe geçemedim 6 aydır... :) Fiyatta git gide pahalaniyor sitrik asit ile alabildiğim kadar verim alıyorum lakin karbonat ve limon tuzuna 100TL ücret verdim.... O da zamlanmis... Kendimce hesap yaptım, yaklaşık 3 ay gidiyor... Uzun yıllar bu hobiyi yapmak istiyorsak Co2 tup şart... Alacağımız kaliteli verimi saymıyorum bile... Neyse lafı fazla uzattım, ben yurt dışından alış veriş yaparken yorumları filan dikkate alıyorum bu zamana kadar herhangi bir promlem yaşamadim çok şükür. Lakin bu urüne kimse yorum yapmamış. Elimizde kalmasın :)) Saka bir tarafa bu ürünü alacağım galiba paylaşımınız için teşekkürler...
Filtrelemedeki Eksiklikler
Biyolojik denge oturunca ki... Bu yaklaşık 1 2 ayı bulabilir... o zaman akvaryum ayna gibi olur ;) Ama o uçuşan toz taneleri azcık da olsa kalacak çünkü zemini kurcalayan coriler (copculer) var... Alvaryum sabr işi... her bir yeni müdahale yeni sorunu getiriyor bariz bir sıkıntı yok ise dokunmayın kalsın akvaryum zamanla her şey oturacaktir... keyifli sağlıklı hobiler dilerim...[:)]
Vatoz Karın Şişliği Tedavisi
Herkese Merhaba Arkadaşlar çok araştırdım. Bu vatozlardaki karın şişliği rahatsızlığını ama elle tutulur bir şey bulamadım. Bu şişlik yüzünden 5 cuce vatozumu kaybettikten sonra, uyguladığım tedaviyi sizinle paylaşmak istedim. 2 vatozumu da bu tedavi ile kurtardim. Bactopur sıvı olanı bile kullandım fayda etmemişti.... Tedavi 5 litre karantina tankima 500 mg olan Flagyl tableti 4 eşit parçaya bölerek çeyrek tableti attım. Gün asiri şekilde %50 su degisimi yine çeyrek tablet atarak 1 tam tablet ile bir hafta da balıklarım sağlıklarına kavuştular. Sadece hava motoru ile havalandırdım. Başka da hiç bir şey yapmadım. Karın sislikleri ve durgunluklari geçti zipir zipirlar maşallah... HastalıkSiz kayıpsız keyifli hobiler dilerim... Saygilarimla... dipnot (Flagyl tablet metronidazol etken maddesi içeren insan sağlığında bağırsak enfeksiyonlarında kullanılan bir antibiyotiktir. Reçetesiz satilamaz.)
Sakal Yosunu Problemi
[QUOTE=selimcayir]

Yorumunuz için teşekkür ederim. [:)] Fosfatı sıfırlayıp, yeşil nokta yosununu görmeyi o kadar çok istiyorum ki... [:)] Maalesef yeşil nokta yosunum yok, o oluşumlar da tüy şeklinde(fotolarda belli olmuyor). 45w aydınlatma yapmamın sebebi, sudaki nitratı ve fosfatı bir an önce bitkilere aktarabilmekti. Ama dediğiniz gibi yosunlar bu konuda bitkilerden daha usta :) Aydınlatmayı ve süresini düşürmeyi, şu ters ozmoz su değişimleriyle kh ve gh'ı düşürdükten sonra deneyeceğim [:iyi:][/QUOTE] Son durum nedir Selim Bey yaklaşık 2 hafta geçmiş ?
Akvaryumdaki Sürpriz..
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/230275/250720211428481.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/230275/250720211430021.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/230275/250720211431211.jpg[/IMG] Değerli Akvaryum.Com üyeleri öncelikle geçmiş Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutar keyifli hobiler dilerim. Bu gün bitkili akvaryumumda haftalık su değişimi ve bitki budama işlemini gerçekleştirirken fotoğraftaki salyongoza denk geldim. [:geek:] Adı Salyangoz olmadigini forumdaki araştırmalarımdan biliyorum fakat bu salyangozun türü nedir ? Muhtelemen akvaryumuma bitki eklemesi yaparken geldi. (Bitkilieri dezenfekte etmem tek tek yıkamama ragmen[x(] ) Bu elma salyangoz gibi gül ve limon bitkisine zararı var mıdır ? Eğer var ise fanusta beslemeyi düşünüyorum sonuçta canlı kaldırip atamam. Bir de fotoğraflarda tam net çıkmamış üzerinde beneklerı var ve kıpır kıpır [:cool:][EDIT]Prm_Akvarist,2021-07-25 14:39:36[/EDIT]
Kendi Balık Yeminizi Kendiniz Yapmak İster Misiniz
Merhabalar, videonuzu izledim öncelikle elinize sağlık, merak ettiğim bir kaç şey var. Ne kadar süredir yaptığınız yemi kullanıyorsunuz ? Balık ya da karideslerin renklerinde bariz bir renklenme gözlemlediniz mi ? Her gün mü verdiniz yoksa haftada bir kaç kez mi ?
Lepistes Doğurmuyor
Yukarıdaki arkadaşların söylediklerinin hepsine katılıyorum. Tavsiye olarak geciktigini düşünüyorsan doğumun; yoğurt kovasına akvaryum suyundan koy anne balığı da içine koy. Kovanın üzerini örtü ile kapat 24 saate yavrular rahatsız etmeyin balığı kendi haline bırakın. Eğer ki 24 saate doğurmaz ise akvaryumunuza alınız. Gecikme yok demektir...
Yaprakta Kıvrılma Sorunu
Son durum nedir aceba ???[:geek:]
Anubias
Bence karbon kullanmanıza gerek yok. Tanki yeni mi kurdunuz? Ya da bitkiyi yeni koydunuz. Yeni tank sendromu diye geçiyor. Normalde vatozlar afiyet ile yer onu. Elinizle yikayabilirsiniz. Kendiliğinden max. 1 ay içerisinde kaybolacaktir. Genellikle akvaryuma konan ağaç koklerinde meydana geliyor. Keyifli Hobiler...
Lepistes Hp White Dipte Duruyor
Merhabalar bence yeni tanka alışma evresindeler 3 -5 güne kendilerine gelirler. Balık hobisinde benim anladığım tecrübelerim dogrultusunda kendi haline bırakacaksın. İster bitkili tank olsun ister balık olsun. Şu niye bu niye erken müdahale edeyim varsa bi sıkıntı diyoruz ama farklı sıkıntılara biz sebebiyet veriyoruz. Naçizane fikrim keyifli hobiler...

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.