ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
beratz
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
01 Mart 2024 00:08
Toplam Mesaj:
20 [0.08 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
7 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
beratdn
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

beratdn

SON 10 MESAJI

Japon Balığıgelişimini İlerletmek İçin Ne Yapmalıy
Japon balığım aldığımda küçüktü ve ailem izin vermediğinden dolayı 11 ay fanus ta dinlenmiş su ile yaşadı. Su an filtreli 30 litrelik akvaryumda tek başına fakat fanus ta kaldığı icin boyu hala 4 5 cm var yok sadece beyaz turuncudan sade beyaz olarak renk değiştirdi gelişiminin ilerlemesi icin ne yapmam gerek?
30 Litrede 1 Japon Baliginin Yanina Ne Gelebilir?
[QUOTE=GhostKoi]
Japon balıkları 2 yılda maksimum boya ulaşır, bu da akvaryum şartlarında 15-25 cmdir. 1 yılda 5 cm olan balıkta zaten gelişme geriliği vardır, güdük kalmıştır. Tek balık için en az 40 litre gerekir. Bu şartları sağlayamıyorsanız balık beslemeyin.

Aynı konularda benzer başlıklar açmanıza da gerek yok. Size daha önce verilen yanıtları bir daha okuyabilirsiniz.
https://www.akvaryum.com/Forum/17_litre_japon_baligi_akvaryumuna_filtre_onerisi_k993496.asp
https://www.akvaryum.com/Forum/japon_baligi_akvaryumu_temizleme_k993792.asp
https://www.akvaryum.com/Forum/yeni_alinan_akvaryumda_suyun_rengi_sari_gibi_k994208.asp
https://www.akvaryum.com/Forum/30_litrelik_akvaryumda_kac_japon_bakilir_k994263.asp
[/QUOTE]
tamam 30 litrede tek bir balık dursun o zaman balık 10 11 aydır fanusta yaşadığı için gelişme geriliği var o zaman onu nasıl düzeltebilirim

Her seferinde akvaryumcunun verdiği cevabı almaya çalışıyorum ama demekki yanlış. Bana 10 litre başına 1 japon olacak şekilde bakabilirsin demişti
Büyüsün de 70 80 litrelik akvaryuma geciririm zaten 3 4 yila anca buyur
Bence balık avuç içi olana kadar 30 litre yeter de artar bile 5 cm anca boyu var zaten
Peki sizce japon balığımın yanında bir japon daha alsam balık başına 15 litre düşmüş oluyor yeterli olmaz mı? çünkü forumda japon balığı tek başına yaşamaması gerektiğini yoksa öleceğini söylüyorlar yani ben öyle gördüm.
Hayır ben balığımı hobi için bakmıyorum. Sadece yanına gelebilecek en azından kendi türü bile olmasa anlaşabileceği daha küçük hacim isteyen bir tür var mı diye sormuştum. Yine de yanıtın için teşekkür ederim.
Benim bir yaşında kucuk bir japon baligim var gecen ay onu 30 litrelik ic filtreli bir akvaryuma gecirdim su an hicbir sıkıntısı yok ama tek basina kaldigi icin sıkılıyormudur diye dusunmuyorum degil 30 litrede 2 japon cok mu olur yoksa japon baliginin yanina alabilecegim birlikte kavga etmeyecegi az hacim isteyen bir tur daha var mi?
30 Litrelik Akvaryumda Kaç Japon Bakılır?
Ne kadar büyüyebilir ki bi balık yani bahsettiğiniz süre büyükse sonra büyültürüm zaten sorun yok
30 Litrelik Akvaryumda Kaç Japon Bakılır?
1 hafta önce falan yeni 30 litrelik bir akvaryum aldım. Şuan 1 yıldır fanusta yaşayan japon balığım yeni alıştı akvaryuma. Babam ikide bir zorluyor balık alalım diye. Kısaca 30 litrede en fazla kaç japon balığı bakılır? ( Başka tür de oluyorsa japonumun yanında ondan da olur.
Yeni Alınan Akvaryumda Suyun Rengi Sarı Gibi
Yardımınız için çok teşekkür ederim bir de yüzmüyor diye filtreyi kapatmıştım tekrardan açayım mı açarsam ne kadar açayım

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.