ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
boncuks
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
04 Eylül 2008 15:52
Toplam Mesaj:
34 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mehmet Boncuk
Doğum Tarihi:
01 Ocak 1989
İl:
Balikesir
Meslek:
Öğrenci Bilgisayarcı ve Çağın Grafiker'i
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Mehmet Boncuk
Balikesir / Dursunbey

Söylesem tesiri yok;
Sussam gönül razı degil

SON 10 MESAJI

Betta anüsünde şişkinlik
Fotograf makinem suan baskasında oldugundan dolayı fotografını cekemiyorum.Ancak elimdeki bir betta fotografı uzerinde gostermek istedim.Şişlik balığın,arka kuyrugu bize donuk oldugu sekilde bakılınca,sağ alt tarafında kalıyor.Diğer tarafnda hiçbirşey yok.Gayet normal görünüyor.Bu esimde belirttigim taraf ;

Bu fotografta photoshop ile biraz kabarıklıgın oldugu yeri gostermeye calısdım

boncuks2008-01-01 16:43:36
Betta anüsünde şişkinlik
Valla inşallah öyledir.Sarımsak suyunu yem ile karıştırıp verdim.Ancak verdigim yemi aldı ve birkac agzına alıp tukurmeden sonra bıraktı. 2 gun once bezelye de vermiştim ve birazını yemişti ama ondan sonra oldu. Bezelye kabızlıgına cozum olmuyor muydu?Sizce ne yapmalıyım? acemi412008-01-01 13:07:05
Betta anüsünde şişkinlik

Ustadlarım selamlar olsun,

Yeni bir hastalıkla gene forumunuzda alıyorum solugu.Ancak benim amatorlugumden kaynaklanıyor galiba artık.:)

Sorunum Erkek CT bettamın Anatomi fotolarından bakdıgım uzre anüs bolegesindeki şişme.1 gündür farkediyorum. Forumu araştırdım drobsy hastalıgına ulaştım.Ancak genede sorayım dedim.Çünkü drobsy icin elimde baktopur direct ilacı yok. Ben demin sarımsak syunu yeme karıştırdım ve simdi vericem.Sizin onerileriniz neler?ne yapılabilir daha ve hastalıgın adı drobsy mi?Ancak şunuda belirteyim drobsy li balıkların fotograflarını inceledim onlar kadar top gibi değil ancak başlangıç aşamasında flndır diye korkdum ve bir yandanda herhangi bir bagırsak sorunuda olabilirmiki diye düşünüyorum.Yorumu sizlere bırakıyorum şuan foto yok ama yakın zamanda eklerim...

Herkezin yeni yılı kutlu olsun...
betta filtresi
Delikler yeterli demişsiniz de,şişenin dışına herhangi bir delik delmiyor adam peki o zmn su sirkulasyonunu nası saglıyor onu anlamadım
betta filtresi

Ustadlarım selamlar olsun

Betta akvaryumum icin guzel bir filtre yapma arayısı icinde oldugumdan,bir yerde degisik ve el yapımı bir pipo filtre gordum.Bundaki sadece bu kadar delikle bu işi nasıl yapdıgını anlayamadım.Sadece kapak kısmındakı deliklerden su sirkulasyonu nasıl saglıyor;yoksa gostermedigi delikler mi var.Birde siz yorum yapın istedim...

neden olmuyor
Onur,ufaklıkların resimleri yok mu ya koysanda görsek sunları valla?:)
Jelimsi tabaka
Yazdıgınız icin tesekkurler.Peki yosun,elimle sıyırdıgımda aynı seffaf bir jel gibi bolca ve sadece plastik yuzeylerde mi bulunur?Yani bunun bi zararı olabilirmi?cunku cok acayip bi kayganlık
Jelimsi tabaka
Ustadlarım anlamadıgım bir sorunum var.Lutfen yardım edin.

Eskiden yapılmıs 40 lt lik bi akvaryumum var ve icine koydugum 2 betta sebebini anlamadan oldu hadi dedimki koydugum sudan yada acemiligimdeki hastalıklardandır. Ancak suan sorun neyde diye gozlem yapmak icin akvaryumun icine 2 tane 5lt lik kavanoz koydum. (amaç :ısıtıcı yardımı ile akvaryumu ısıtıp,kavanozlardakı sıcaklıklarında etrafındakı sular sayesinde aynı kalması) Ve şuan 2 kavanozumdakı balıkda gayet saglıklı şekilde yaşıyor. Ancak eski akvaryumun icinde pis bişeyler oluşmaya basladı. Cok garip,belli bir pislik gibi sankı bişeyler kavlamış ve suyu karısdırdıgımda hafif olmaları yuzunden suyun heryeri sankı kum katmıs gibi olmaya basladı.Ama 1,2 mm lik sarımsı parcalar sankı. Demin akvaryumumun slikonundan suphelendigim ve pisligi boşaltmak icin akvaryumu guzelce yıkadım. Isıtıcıyı elime aldıgımda plastik tarafının kayganlıgını farkettim ve uzerinde jelimsi bi tabaka oluşmuşdu. Sizden ricam bu nedir forumda arattım ama bulamadım bişeyler.Lütfen yardım edin cunku ben artık kavanozdaki bettalarımı akvaryumu bolup ona koymak istiyorum...
Bir de akvaryumun yapımı cok eski oldugundan,slikonunun marka vb hakkında bişey bilmiyorum. Sadece kaya tuzunda bekletsem zehir vb. zararlılar ortadan kalkar mı? Birazda uzun oldu kusura bakmayın...
Balık Yakalama Çilesine SON
Gercekden güzel bir paylaşım:)
betam su uzerinde
Öncelikle hepinize çok teşekkür ederimlk olarak belirtmem gereken akvaryumumu kullanmadığım 5 ila 10 lt lik kavanozlar aldım ve onlara koydum. 4 tane bettam var şu an akıntılı suları sevmediklerini okuduğumdan herhangi bir filtreleme koymadım ama şu an aklımda 1 tane hava motoru alıp vanalı çoklayıcılardan alıcamoklayıcıyı kullanarak 4 kavanozunda içine hava çıkısı olan hortum yollayıp uçlarına pipo filtre takmayı düşünüyorum.Hem biyolojik açıdan rahatlayacaklar hemde 4'e bölündüğü için ve hava debisini en alt seviyeye ayarlayacağım için hem akıntı az olacak hem de hepsinin hakkından o ihtiyaçlarını da gidermiş olacam.Birazdan dediğiniz gibi dip çekimi yapıp sularını değiştiricem bakalımnşallah canlanır biraz olsun.Bir de balıkları alalı şu an 3 haftayı geçiyor. lafayette2007-12-11 22:58:01

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.