ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
muratt58
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
21 Şubat 2011 14:00
Toplam Mesaj:
13 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
murat korkmaz
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Sivas
Meslek:
memur
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

murat korkmaz

SON 10 MESAJI

Yiğidolar buluşma hakkında (Sivas)

Fatih kardeşim senin de dediğin gibi zamanı daraltmayalım kasım ayı diyelim buluşma için. bu arada duyanlar duymayanlara duyursun. ben akvaryumla alakalı tanıdığım herkese ulaşmaya çalışıyorum.  Yorum ve fikirlerinizle konunun güncelliğine katkıda bulunmanızı bekliyorum Thumbs%20Up

Buluşmaya okey diyen arkadaşlar, şimdiye kadar 4 yorum geldi ve görüyorum ki tarih konusunda pek sıkıntı yok böyle giderse daha fazla uzatmamak adına 11 ekim diyecez gibi geliyor bana, yinede buraya yazılanlar doğrultusunda kesin kararı 5 ekim 11 ekim arası belirleriz. artık hangi tarih olursa o zaman son söz söylenmiş olur, onun için lütfen o tarihler arasında katılacağınızı haber verin. Sakın kimse kaybolmasın biyere buralarda olunReis HöytBig%20smile Bu arada nası bi mekanda buluşmak istersiniz fikirlerinizi bekliyorum.   Son olarak her ne kadar benim nick kısmında murat yazsada adım mustafa tanıştığımıza memnun olacağımdan eminim Big%20smile 

arkadaşlar sivaslılar diye bi başlıktan yeni haberim oldu. ve şöyle bi baktım yazılanlara. bu ne kararsızlık kardeşim bi anlaşamamışınız buluşma gününeKahkaha CinnetÜzgün

sivaslı olup ta sivasta yaşayan hobidaşlarım Dans size 3 tarih vereyim genel hangisini isterse o zaman buluşalım ne dersiniz?Kafasi%20Karismis daha çok kişinin okumasına zaman bırakabilmek için 1 ay sonrasından başlıyorum ve pazar olsun herkese uygun olsun diyorum.  11 ekim 2009  veya  25 ekim 2009 yada 15 kasım 2009 pazar günü herkesce uygun bi yerde buluşalım derim. cevap bekliyorum saygılar...Thumbs%20Up
sivaslılar nerdesiniz.
 sivas'taki akvaryum gönüllüleri, ben mustafa sivasta yaşıyorum benim gibi akvaryum meraklısı arkadaşlar tanışalım
Su üstünde yağlanma
 Cengiz bey anladığım kadarıyla siz olayın failini kafanızda belirlemişsiniz Thumbs%20Up fakat ben yeni midye eklemedim, midyelere has bişey olmasa gerek. Bazı arkadaşlar filtrasyon sıkıntısı olabilir diyor, e benim filtre de yeni değil. aynı akvaryum aynı filtre fakat yeni bir sorun bu yağlanma. Ben bikaç kez yüzey temizliği yaptım şu an eskisi kadar değil. sanırım bu yöntemle aşılabilir bu sorun. saygılar...
Tüm tropheus türleri(resimli)
      Çalışmanız için teşekkürler çok güzel fotoğraflar geleceğin discusu diye düşünüyorum tacsız kral olacak bence bu tür...
soğuk ! ve mücadele ?
    Mustafa bey teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için ben straforu tantın direk üstine diye anlamıştım, dikkate alacağım...
    Meraba Kürşat bey evet gerçekten Sivas çok soğuk bir şehir özellikle geçen sene -38c kadar düştü aslında bu hobi sıcak mekanlara göre. Antalya İzmis Adana vs. ama lanet olsun içimizdeki şu balık sevgisine ki soğuk moğuk tanımıyor.Big%20smile sibirya da olsam yine yapardım sanırım.Big%20smile 
soğuk ! ve mücadele ?
   Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için herbirinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çok faydalı oldu. Tabiki oda sıcaklığının en önemli faktör olduğunu biliyorum, onun haricinde ekstra terbirleride düşünmek zorundayız malum. Elektriğin birim fiyatındaki artış insanı buna zorluyor, ayrıca ben masrafı minimalize edip akvaryum sayısın artırmayı düşünüyorum, bundandır pratik çözüm arayışlarım. Çağatay bey strafor daha iyi olur demişsiniz bildiğim kadarıyla şeffaf strafor yok Kafasi%20Karismis elektrik tesisatım da kapakta olduğundan dolayı ışığı akvaryuma verebilmem için (straforun ışığı geçirmeyeceğine göre ) cam koymak gerek diye düşünmüştüm bilmediğim başka bir yolu mu var acaba...???
soğuk ! ve mücadele ?
      Arkadaşlar ben Sivas'ta yaşıyorum, ne kadar soğuk bir memleket olduğunu söylemeye gerek yok sanırım.Sikkin  Şimdiye kadar bildiğim gördüğüm tüm akvaryumların üstününde kapaklar varki bunlar nerdeyse tamamını açık bırakıyor ve sanıyorum büyük ısı kayıplarına sebep oluyor. Benim sorum tankın üstünün tamamının bir camla kapatılmasının bir zararı olurmu, hava sirkülasyonu vb. sebeplerden dolayı, yoksa dış filtremin bağlantılarının geldiği yerlere delik açtırıp kalanın tamamını kapatmayı böylece ısı kaybını önlemeyi düşünüyorum ne derece mantıklıdır? Kafasi%20Karismis yorumlarınızı bekilyorum. Saygılar...
Flagy bulamıyorum
 Herkese selamlar arkadaşlar.Şu iç parazit ve tedavisinde en çok duyduğum ilaç flagyl tabletin kullanımı konusunda birçok yorum var,kafam karıştı.Kimi ağzına sıkın diyor (Dozu yok mu bunun ne oranda sıkacağız?) kimi yemle karıştırıp verdim diyor,bir diğeri karantina akvaryumunda uzun bir tedaviden bahsediyor.Nerdeyse bütün yorumları okudum ama kafam iyice karıştı.Bu konuda bu işi gerçekten bilen bir büyüğümüzün değerli görüşlerini bekliyorum,olayı özetlerseniz sevinirim. Emeği geçen herkese teşekkürler... lafayette2008-11-25 11:07:41

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.