ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
timecatzz
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
18 Aralık 2011 03:36
Toplam Mesaj:
50 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ahmet Şentürk
Doğum Tarihi:
28 Eylül 1989
İl:
Izmir
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ahmet Şentürk/İzmir-Yeşilyurt

SON 10 MESAJI

Cafede,bu zor durumdaki balıkların türleri nedir?
[QUOTE=f-a-t-i-h]

[QUOTE]20litre Yavru Akv.(50lepistes,40Plati,10SilverM.,10B.Moly)[/QUOTE]

Sizin imzanızdaki akvaryumun durumuda pek farklı gibi görünmüyor?
[/QUOTE]
Başta haklı olabilirsiniz lakin,internet cafedeki akvaryumla kati suretle karşılaştıramazsınız.Ayrıca yavru akvaryumumda göz kararıyla büyüme kaydedenleri ana bitkili akvaryumuma alıyorum zaten.İmzamıda sürekli güncellemek zorunda değilim,unutuyor olabilirim :) Eleştirmek yerine,konunun önemine dikkat çekmek istiyor ve tavsiyelerinizi dinliyorum
Bazı Balık Türlerindeki Yazım Hataları
Furkan bey,gerçekten güzel bir konuya değinmişsiniz,öncelikle teşekkürler.Balık türlerindeki yazım hatalarına bende sık sık rastlıyorum.En çok rastladığım ve canımı sıkanda budur;

Guromi/Gromi/Grami değil -Doğrusu Gurami olacakdır.....

Saygılar,sağlıklı balıklar......
Cafede,bu zor durumdaki balıkların türleri nedir?
Arkadaşlar eskiden takıldığım bir cafeye(int.cafe) ,geçen gün abimle gittik.Abim cafe sahibini tanıyor sayılır.Cafedeki akvaryumu görünce içim yandı gerçekten.9 adet epey büyükce çikleti(sanırım,ama ne çikleti emin değilim,midas kırması gibi) 80-90 litrelik akvaryuma depmiş,orada beslemeye çalışıyordu,gerçekten üzülmemek elde değildi.İşin en kötü yanıda balıkların birbirine açlık tan,stresten yada bunun gibi nedenlerden dolayı  saldırmış olması ve hasta olmalarıydı.Cafe sahibi kesinlikle kalitesiz yemlerle besliyordu balıkları.Gittiğimiz gün yanımıza paketleyip,sera vipan,sera vipagran,sera gvg-mix karışımı yem götürdük ve balıkları yemledik.Bu hayvanların böyle  bakılması,bu durumlara düşmesi beni gerçekten çok üzüyor.
Neyse fazla söze gerek yok,bu dünyanın bugünü var,yarını var,yarından sonrası var(mı)?..........
Size sormak istediğim sorularda bunlar;
Aşağıda eklediğim resimlerdeki balıkların cinsleri nedir?
Hastalıkları nedir balıkların?
Cinsiyet ayrımı nasıl yapılır?
Son olarakda sormak istediğim bir husus daha var.Bu balıkları o akvaryumdan kurtarmanın bir yolunu bulabilirmiyim,yani siz olsanız ne yapardınız?

###Yorum yazan-yazmayan,yardımcı olan-olmayan tüm arkadaşlara sonsuz sevgiler,saygılar........(Sağlıklı hayat ve uzun ömürler hem sizlere hemde balıklarınıza,sevdiklerinize)###
Kaplumbağa akvaryumu nasıl olmalı?
75ytl'ye lifetech 835 aldım(sıfır)gayette memnunum.. x)
yavru uyumsuzluğu
Benim yavru akvaryumumda 40-50 adet lepistes,30-40 adet plati,10 adet black moly,10 adet silvermoly yavrusu var fakat şu ana kadar aralarında hiç bir çatışma sezmedim.Sizin yavrulardada böyle bir sorun olacağını sanmıyorum...
Sağlıklı balıklar....
İzmir Buluşması

Barış bey,yapılacak en yakın etkinlik konusunda belirlenmiş bir saat,yer ve tarih varmı acaba?1 martta yapılacak olan etkinlikde aksilik çıktı sanırım,ayrıntılı bilgilerinizi bekledik ama :).Yakın bir zamanda yapılacak etkinliğe ben ve kardeşim ön saflardan biletlere talibiz (bir aksilik çıkmaz,ölmez-sağ olursak) Tebessüm

Arowana Hakkında Herşey
Benimde hayalimdeki balık arowana.Düzenli bir işim ve evim olduğu zaman 700-1000 lt lik bir akv. kurup beslemeyi düşünüyorum.Her arowana resmini gördüğümde hayalimi yineliyorum.Aslında şuan içinde bakabilirim,lakin bu balık gerçekten çok büyük bir sorumluluk gerektiriyor..Bu balığın 50-60 yıla kadar yaşadığını duydum,buda sizinle bir ömür geçirmesi demek.Bu balığı alacak arkadaşlarımız bunu kesinlikle gözardı etmemeli,çünkü her hayvanın sahibiyle arasında bir ilişkisi olduğuna inanmışımdır.Yıllardır baktığınız bir balığı zorunlu bir nedenden dolayı,bir başkasına vermek;hem sizi hemde balığı derinden etkileyecekdir kanaatindeyim...Saygılar,sağlıklı balıklar.....
Ayrıca arowana besleyen arkadaşlarımızında,bir an önce konular açıp o harikulade canlılar olan arowanalarını göstermelerini çok isterim..
Salatalığın suya etkisi?(Suda bulanıklık)
Arkadaşlar,yavru cüce vatozlarımı(10adet) bir süredir yavrulukda her gün salatalık ve arada pul yem kullanarak yemliyordum.Salatalığı her akşam yeniliyordum.Yavrularda gözle görülür bir gelişme oldu ve 105 litrelik imzamda yazan akvaryuma saldım..Lakin 10 adet c.vatoz yavrusunun akvaryumda yeterli besini sağlayamacakları(arasıra sera o-nip,spirulina tablet kullanmama rağmen) kanaatine varıp 2 adet yarım salatalığı vantuzlarla tutturup akvaryumun dibine farklı yerlere yerleştirdim.2 gün aynı işlemi uyguladım(her gün eskisini çıkarıp tazesini koydum),bu süre zarfında vatozlarımda yine büyük ilgi gösterdi salatalıklara.2 gün sonunda akvaryuma baktığımda ,suyun aşırı derecede bulanıklaştığını/az yeşilimsi bulanıklık gördüm,sanki içine sera mycapor(yeşil bir sıvı boşaltılmış gibi) vb. bir ilaç boşaltılmış gibi.Ben bunun büyük ihtimalle salatalıklardan kaynaklandığını düşündüm,hafta sonu her zaman yaptığım gibi %20 su değişimi yaptım,salatalık verme işlemini bitirdim.Suda bulanıklık hala devam ediyor(su değişiminden sonra az bir değişim oldu tabi),çöpcülerim ve vatozlarım içinde tetranın spirulina ilaveli dip tabletlerinden aldım artık.

Size sormak istediğim;suyun bu kadar bulanıklaşmasının nedeni benimde düşündüğüm gibi salatalıkmıdır yoksa başka birşeymi?
Bu hafta sonu %30 luk bir su değişimi tekrar yapacağım,bulanıklığın geçmesi için,eğer başarılı olamazsam,tavsiyeleriniz nelerdir?
Su bulanıklaştıkdan sonrada akvaryumumdaki balıklarda garip bir durum gözlemlemedim,sadece doğum sonrası epey bitkin düşmüş bir lepistesim hayatını kaybetti,buda olağan bir durumdu.
####Yardımcı olan-olmayan tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunarım####
SuLeYMaN2009-03-03 17:53:17
Akvaryumumu sardılarrr
Bende bitkili canlı doğuran akvaryumumda bu salyangozlarla uğraşıyorum.Bitkilerdeki yumurtalarla giriyorlar genellikle akvaryumumuza,ilk başlarda sayıları az diye müdahale etmek istemiyorsunuz ,lakin bir anda sayılarının arttığını görünce;nekadar hızlı ürediklerinin farkına varıyorsunuz.Yukarıdaki arkadaşımız bu salyangozları ortadan kaldırmak için birkaç yöntem söylemiş.Benim bildiğim bu salyangozları temizlemek için en etkili yöntemlerden biri,akvaryumunuza makrakanta almanız olacaktır,çoğu akvarist faydasını gördüğünü söylüyor.Ama buradaki diğer tecrübeli arkadaşlarımız size daha çok yardımcı olacaktır...Sağlıklı balıklar.......
Elodea-Cabomba ve JavaMoss Bitkileri
Gübreleme konusunda emin değilim.Lakin ışıklandırmayı dikkatli seçmenizi öneririm...Benim akvaryumumdada 60 kadar 10 çeşit bitki var(java moss,sazlık,limon,zeytin,anubias,elodea,tilki kuyruğu vb.),hiç bir gübreleme yapmıyorum,ışıklandırma olarakda 2xgrolux(18w)...Sazlıklarım ve tilki kuyruklarım aşırı derecede fazla filizler veriyor,3adet aldığım tilki kuyruğu 1-2ay içinde sayısı 20-25i buldu..Sazlıkda bundan beter(5 adet aldığım sazlıklar,şuan sayılamayacak kadar çok) :D

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.