ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Alper07
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
06 Ekim 2023 20:55
Toplam Mesaj:
583 [0.11 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
alper bursalıoğlu
Doğum Tarihi:
18 Haziran 1990
İl:
Antalya
Meslek:
Yataş Project
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Alper Bursalıoğlu

SON 10 MESAJI

Balıklarım Hareket Etmiyor
[QUOTE=xakyolx]Mesela su şuan biraz soğuk bundan kaynaklanıyor olabilir mi? filtreyi yeni değiştirdik ve filtre gayet yeterli[/QUOTE]

Merhaba,
Evet su sıcaklığının etkisi olur, sıcaklığı 26-27 derecelere sabitlemeniz gerekmekte.
Akvaryum ısısındaki ani değişikliklerde ayrıca başka sorunlara (beyaz benek vs.) sebep olabilir.
1 L Canlı Yem Aldım Hepsi Ölüydü
[QUOTE=5Murat5]İstanbul-Giresun arası Aras kargo ile geldi 4-5 günde geldi ve ölüydüler kargo parası olarak 41 tl ödedim neden bu kadar pahalı tuttu ?

(Su piresi)[/QUOTE]

Gönderen kişinin kargo ile anlaşması yok ise böyle fahiş fiyatlar çıkabiliyor.
melek baligim yumurtladi bakimi hakkinda
Merhaba,
Aşağıdaki linklerde sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

http://www.akvaryum.com/melekler_icin_bir_recete_makaler_12_955.asp

http://www.akvaryum.com/melek_baligi_%28pterophyllum_scalare%29_makaler_12_5095.asp
demir profile mobilya giydirme
Merhaba yardımcı aşağıda başka bi konudan alıntı yaptığım yorum yardımcı olacaktır.

[QUOTE=KarabeY]

Bu fotoğraf sana bir fikir verebilir. Profil sehpanın atrafına mdf lam ı çevirdikten sonra akvaryum içine oturacak şekilde oluyor. Önemli olan sağ, sol ve arka kısım. Ön taraf kapak çekmece zevke kalmış. Mobilyacı güzelce ayarlar orasını. 
Bende mobilya kaplattım ama benimki biraz acemilik ve mobilyacının anlamaması yüzünden tam olmadı. O yüzden tavsiye etmiyorum. Sen dediğim gibi demir profilin üst kenarından en az 8cm mdf yi yukarda tut. Akvaryum mdf lam ın içine otursun. 
Umarım birşeyler anlatabilmişimdir.
[/QUOTE]
Alper072014-10-14 12:01:12
çöpçü baliklarim mos mor oldu
Metilen mavisimi kullandınız su değişiminden sonra.
Beyaz Benek
Selim Bey'inde söylediği gibi Contra İchtyo 2-3 günlük bi tedavi süreciyle kesin çözümdür. Metilen mavisinin beyaz benek hastalığı için hiçbir faydası yoktur.Isıtıcı kullanmıyorsanız eğer mutlaka kullanmaya başlayın havaların dengesizliğinden dolayı gündüz ve gece akvaryum ısısının farklılık göstereceği için ısıyı sabit tutmakta yarar var beyaz benek hastalığının başlıca nedeni ani ısı değişikliğidir.
Saygılarımla.
Şehir dışına balık gönderme
Bahsettiğiniz kargolama süresi çok uzun. Mutlaka naylon poşette ve oksijen basarak göndermelisiniz hava motorunun sağladığı havada oksijen yetersiz kalacaktır. Bulunduğunuz ildeki üretimhane veya petshoplardan saf oksijen için yardım almanızı tavsiye ederim. Balık sevkiyatlarında pet şişelerin kullanılmamasının sebebi saf oksijen basılamadığı içindir. Pet şişe veya bidon tarzı bir kapla gönderecekseniz eğer mutlaka pilli hava motoru kullanmanızı tavsiye ederim.
Saygılarımla.
Ankara 0 Rh (-) Kan İhtiyacı.
ANKARA Hacettepe hastanesinde yatan kuzenim için acil 0 Rh (-) kana ihtiyaç var! Gelmek istenildiği takdirde araç temin edilebilir. Irtibat 05334185240

Edit : İhtiyaç karşılanmıştır. Teşekkürler.
20 lt.Bidon Fitre***
Tebrik ederim gerçekten hoş bir proje.
Yeni L144 longfin yavrularimdan kareler Sayfa 6'da
Kayıpsız büyütmek nasip olur inşallah.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.