ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
IronMaiden
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
4
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
02 Nisan 2015 19:50
Toplam Mesaj:
395 [0.07 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mustafa Sırlı
Doğum Tarihi:
27 Temmuz 1992
İl:
Konya
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

30x30x30H Nano Planted Tank

Mustafa Sırlı.

SON 10 MESAJI

Nano Planted Tank
[QUOTE=aliselim66]mustafa kardeşim güzel kurulum olmuş. Kayaları nereden aldın, cok guzelmiş. Işık armatürüde cok zekice ve maliyetsiz hazırlamışsın.Tam Türk işi  nano olmuş, tebrıkler[/QUOTE]

Kayaları otogarın oradaki Aksu akvaryumdan aldım. Bundan başka var mı bilmiyorum. En son getirmedilerse 1 parça falan vardı.

Yorumuzun için teşekkürler

Hazır yorum yapmışkende akvaryumdan bahsediyim. Şehir dışına çıktığım için kardeşime bakmasını söylemiştim. Acemi olunca su değişiminde Cuba'ların köklerini sökmüş ve meydana çıkarmış. Zaten aldıklarımda kötü durumda olan Cuba'lar böylece yine aynı kalmış. Tekrar uğraşamadım ve söktüm. Akvaryumu falan satıp bırakacaktım. Neyse vazgeçtim ve birazcık Glosso aldım.
Gübre olarakda Winra'nın 1-1-4+Me olan Makro ve Micro gübresini aldım.

Karidesler eklemiştim. Fakat şehir dışında da olunca yaşatamadım ve teker teker ölmüşler. Canlı olarak balık ekleyeceğim. Kayaların üzeri kahverengi yosunla kaplandı ve camlarda da oluşuyor. Camlarda olanları siliyorum. Bunlarla biraz başedecek bir temizlik canlısı önerebilir misiniz?
Gelişme olursa fotoğraf ekliyeceğim.
IronMaiden2014-12-14 20:02:52
Dış filtre seçimi

Şu resime bakarsanız konuyu anlamış olursunuz. Dediğiniz gibi alttan-üstte doğru temizlese ilk elyafa geleceği için bütün pislikler burada kalacağı için filtrenin kısa bir süre içinde performansı ve debisi çok fazla düşer.

Konulara bende baktım. Bir alttan-üste bir de üstten-alta olarak var. Bence siz bunu deneyip görebilirsiniz.

Ama herhalde tam tersi oluyor.

sky0072014-11-18 16:26:56
Dış filtre seçimi
[QUOTE=tserdem]Arkadaşlar dolphin c1600 sepetlerin dizilişi nasıl olacak yardımcı olurmusunuz su alttan yukarımı temizleniyor üstten aşağımı ?

[/QUOTE]

Filtreniz üstten alta doğru temizler. Yani en altta son çıkış yerinde elyaf olması gerek.

1-Seramik, Bioball
2-Sünger
3-Substrat

4-Zeolit & Aktif Karbon

5-Elyaf

Substrat olarak Eheim Substrat Pro, Sera Siporax bütçe yoksa büyük Lav kırığı kullanılabilir.
Tercihe bağlı 3-4. sepete de elyaf koyabilirsiniz.
sky0072014-11-18 14:33:30
Dıy Makro Sıvı Gübre
Teşekkürler.
Benim öylesine gübrelerin isimlerini tam bilmeden sorduğum bir yerde bana sizinki gibi bir fiyat çıkarmıştı. Demir gübresi için Demir II, Demir III falan filan vardı. Şelatlı, Edta falan bunlar hangisini kullanacağım konusunda kafamı karıştırdı.
Dıy Makro Sıvı Gübre
Arkadaşlar sıvı gübre yapacağım. Gördüğüm kadarıyla almam gereken toz gübreler bunlar mı?

Potasyum Sülfat
Potasyum Nitrat
Monobazik Potasyum Fosfat

Bunları 1lt olarak akülere konan saf su ile karıştırabilir miyim?
Demir gübresi için ne yapmam lazım?
Nano Tankı Karideslere Uygun Hale Getirmek Hk.
Mossları küçük bir taşa bağlayıp akvaryumdaki taşların üzerine koymayı planlıyorum.

Kırılma konusunu biliyorum. Bunlar sadece deneme amaçlı edindiğim karidesler zaten burada başka bir türü bulmakta imkansız gibi bişey. Daha sonra karidesevin'den Turuncu Sakura ve Kaplan edinmeye çalışacağım.
Nano Planted Tank
Co2 çıkışını şu an 3 saniyede 1 damla olarak gözlemledim. İlerleyen günlerde akvaryumcudan test amaçlı alabilirsem Co2'nin yeterli gelip gelmediğini gözlemleyeceğim.

24 saat sürekli vereceği için selenoid valfı sistemden çıkarıyım mı? Yoksa takılı durmasında bir sakıncası yoksa durabilir mi? Co2 sisteminde 220V Ac Sms tork selenoid valf var.
Ben üşenmezsem çıkarmaktan yanayım. :) Hem ısınmasından hemde tüketiyor mu bilmiyorum boş yere elektrik harcamasın.
350 lt Bitki akvaryumu Taban ve Tasarım destek
Bitkili akvaryumlar için olan floresanlar veya uygun kelvin ve lümen değerlerine sahip T5 floresanlarla Litre başına minimum 0.5 watt ışık şiddeti yapmanız gerekli. Co2 istemeyen bitkiler tercih ederseniz gerekli değildir tabi ki.

Onu bir akvaryum imalatı yapan yere sormanız lazım. Kesmek içinde herhalde zaten bozup, kestikten sonra tekrar yapıştırmaları gerekir.
Nano Planted Tank
Zaten bende öyle dedim ki "Ani ph dalgalanması yapmaması için ışıklarla beraber açılıp-kapanma değil de 24 saat olarak ayarlamayı düşünüyorum" diyerek. sky0072014-11-16 15:55:57
Trees Of Life (final Video Syf9)
Gayet güzel bir kurulum olmuş tebrikler.
sky0072014-11-16 00:43:44

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.