ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
f.kara
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
01 Kasım 2013 15:49
Toplam Mesaj:
105 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Fikri KARAALİOĞLU
Doğum Tarihi:
01 Ağustos 1982
İl:
Izmir
Meslek:
SMMM
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

90*40*65 Malawi
35*15*20 Beta

SON 10 MESAJI

Acaba türü nedir?
1-
2-
3-  
Arkadaşlar tür konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

İncelemelerime göre tam uyumsuz türler olduğunu düşündüğüm Melek,Pengasus ve tetra 70 cm akvaryumda beraberler desem ve yorum istesem acaba ne dersiniz?
f.kara2010-12-28 22:53:51
Akvaryum masası hakkında sorunlarım var
72 Litre su toplamda 100 kg a yakın bir yük binecek sehpa üzerine. Sadece dış kenarlara profil dönülerek yapılması sakıncalı olabilir. Ancak ortadan kuşak verilerek yapılırsa yükü dengelemiş olur diye düşünüyorum.
Akvaryumda Değişiklik...(fotolar eklendi)
http://haber.mynet.com/detay/dunya/yilanbas-dehseti/504939
Yılanbaş dediğiniz balığı biraz araştırmak istedim. Pek beslenecek balık değil gibi :)
Köpek Balığı Akvaryumu
[QUOTE=darXis] [QUOTE=yagiz_f35]Bir arkadaşım 6 yıldır besliyor :)[/QUOTE]
Akvaryum.com değilde arkadaşınızın sözüne göre hareket edecekseniz burada arkadaş kurbanı çok hobici ağırladık eklemiş olayımGöz%20Kirpma
[/QUOTE]
Bende pengasus var yaklaşık 1 yıldır beraberiz. Şuan 20 cm civarındalar. Bu balıklarla 1 yıl bile yaşamak bence güzel.
Akvaryum standartları
[QUOTE=boracglr]Şu fanusta balık besleme olayı çok canımı sıkıyor yazık o hayvanlara bununla ilgili yabancı ülkelerde yasalar var ama bizde yok malesef.Sikkin[/QUOTE]
Yasa mı? Denetimi nasıl oluyor acaba. Gece saat 03:00 kalabalık, kravatlı ve siyah takım elbiseli adamlar kapıyı kırarak içeri girip mi bakıyolar? Şaka bir tarafa ben fanusa karşı değilim. Çünkü akvaryum kuramayacak yaşta küçücük çocuklar bu fanuslarda beslenen tek balıklarla hayvan sevgisini, sorumluluğu, şefkatli olmayı öğreniyorlar. Şimdi "Fanus yasak en az 80LT akvaryum satılır" diye yasa çıkarsak ne olacak, ?
Forum İstanbul AVM-Akvaryum
[QUOTE=Said Sağlam]Çok pahalı diyorsunuz ama o kadar balığın ve o devasa akvaryumun temizliği,balıkları doyurmak kolay değil..[/QUOTE]
Bence şuan ziyaretçi günde x kadar ise sadece meraklılar gidiyodur, akvaristler gidiyodur. Fiyatı yarıya inse gezende gider, kız arkadaşı olanda gider, önünden geçende girer, ailesini de götürür vs. vs. Maksat para kazanmaksa fiyat ucuz olmalı, yok maksat amme hizmetiyse bu memlekette asgari ücretlinin 1 günlük emeği karşılığında aldığı parayı balık göstermek için alırsanız o da amme hizmeti olmaz.
Bunları vitamindiye bir akvaryumcudan almıştım bunlar ne?(Foto ekli)
Valla kardeşim ben daha önce bu tür vitamin görmedim. Vitaminler sıvı olur genelde. Sen bunu mümkünse değiştir bence
balıklarımlarla ılgılı sorum var yazrdımcı olursan
[QUOTE=bayram.ates.355]  Balıklarım arada yüzünü kuma sürtüp geçiyor bunu neden yapıyor olabilirler yunus balıklarım?[/QUOTE]
Benim malawilerimde yapıyor. Hatta pengasus onlardan gördü oda alıştı şimdi. Bence sorun olabilecek bişey değil. Ya eğleniyorlar yada bir tür kaşınma. Sorun olduğunu düşünmüyorum.
Balıkların müziğe tepkileri
[QUOTE=chevalier]

...

Punk tarzında ise iştahları açılıyor hemen dibe geçip artık yemleri eşeliyorlar. En çok iştahını açan şarkı ise Billy talent - fallen leaves

....

[/QUOTE]

İştah açan şarkın pengasuslarımı akvaryumdan kaçıracaktı. Diğerlerine bakmadım. Yalnız merak ettim doğrusu sürekli yabancı şarkılar mı denediniz yoksa türkçe müziğe tepki vermedi mi balıklarınız?
Pengasus Balığı
Bir şey daha eklemek isterim ben. Akvaryum büyüttüğüm dönemde balıklarımı akvaryumlar arası taşırken çok hareketli olduğu için kepçe ile zarar verdim yakalarken. Ağzı kanadı, yüzünde de bir kaç yara oldu. Kendimi ne kadar suçlamıştım anlatamam.  Sonra vitamin takviyesi yaptım iyileşti şükür. Kıssadan hisse  dayanıklı balıklar.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.