ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
okuluptus
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
4
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
06 Eylül 2013 12:27
Toplam Mesaj:
564 [0.11 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Emre Tarçın
Doğum Tarihi:
10 Ekim 1986
İl:
Balikesir
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

EMRE TARÇIN

SON 10 MESAJI

Buharlaşmanın Faturaya İnanılmaz Etkisi
%100 streç ile kapatsanda o hava biyerden kaçar. Zaten akvaryum kenarından küçük buhar damlaları akar. 4cm çapında hava deliği açarsın yemlemenide ordan yaparsın. Zaten hava motoru sürekli çalıştığında 1 derece düşer. 200 litre tankım var. motorun fişini çekince 1 derece yükseliyor. taktığımda 1 derece yükseliyor. Elektrikten tasarruf edecek isen streç film en basit ve en etkili yöntemdir.
Yunuslar'da beyaz benek sanırım.
Fotoğraf:

Canlıdaki Belirtiler: Yunuslarım kafalarını sallıyor. Kuma sürtüyorlar ve sanırım üzerlerinde beyaz noktalar var.

Akvaryum Kapasitesi (litre):200 litre

Akvaryumdaki Diğer Canlılar:7 Yunus

Bilinen Tüm Su Değerleri (pH, sıcaklık, amonyak, nitrat):24.5 derece sabit

Filitrasyon: eheim dış filitre

İlaç Kullandıysanız İsimleri ve Miktarları: %15-20 su değişimi sonrası metilen mavisi 20 damla

Diğer Genel Bilgiler (Su değişim sıklığı, akvaryumda en son yaptığınız değişiklikler vb.) :

Balıkları 15-20 gün önce aldım. aldığımdada kuma sürtünmeleri vardı şimdi sanırım biraz beyaz benekleri var gibi. Kafalarını sağa sola sallayıp birbirlerine sürtünüyolar. kumada sürtünüyolar. Su 24.5 derece. Ne yapmalıyım?
Yunus kolonisi hakkında.
Daha önceden de yunus baktım ama bu koloniyi ben yapmadım hazır aldım. Şimdi 1 erkek 7 cm diğer erkek 5 cm 3 tanede 6-7 cm dişi vardı.

Ben koloniye 1 dişi aldım sandım ancak o aldığım yunus ekkek gibi davranıyor. Diğer kesin 7 cm olan erkek ile kavga ediyor. İyice mavileşiyor ikiside hatta diğer erkekten daha baskın gibi.

acaba bu kesin dişi aldığım yunus erkek olanilir mi? ama üst ve alt yüzgeç oval şekilde eminim yani. Dişiler erkek ile kavga eder mi? ne yapmalıyım yardım lütfen. Teşekkürler. Tankım 200 litre.
200 litre tankima ne kadar kaya tuzu?
Arkadaslar 200 litre tankima ne kadar kaya tuzu eklemeliyim? Yunuslarimda kuma surtunme var.
Çiftleşme Belirtilerimi ? Anlayanlar lutfen :)
Yunuslar sürü balıklarıdır. Akvaryum içinde koloni oluştururlar. O dediğiniz olay balıkların baskınlık kavgalarıdır. İçlerinden biri lider olacak. Ne yazıkki o kavgaların sonu kötü olabiliyor. Yani ölüm ilede sonuçlanabilir. Ama 1 baskın erkek çıkacak ve yunuslar o baskın ile çiftleşecek. Baskın olan tankta kalsın diğer balığı uzaklaştır bence. Rahat rahat yavru alırsın...
Yunus kuma sürtünme
Ne kadar kaya tuzu? 200 litre tankim.
Yunus kuma sürtünme
Arkadaşlar yunus kolonisi aldım. Aslında çok küçükken alıp büyütecektim kendim koloni kuracaktım ama bekleyemedim. 1 baskın erkeğim 1 de küçük erkek var. 4 dişim var. Sorun şu; Eheim 22 15 dış motorumu kurdum suyu aşıladım 2 gün boş çalıştırdım. Balıkları ekledim. Gayet keyifliler ancak baskın erkek kuma kendini sürtüyor arada 1 de dişi sürtüyor yani dış parazitten süphe ediyorum. suyum yeni kaliteli şuan. Ancak tuz filan eklemel imiyim? Yoksa biraz daha mı gözlem yapmam lazım?  alpino242012-12-16 14:46:13
EHEIM 2215 Filitre?
Çok teşekkürler içi boş gelecek içine ne koymalıyım? Adım adım tarif edermisiniz? Tabikide maliyeti önemli ama iyi bişey olmasını istediğim için bir kere vereyim para.
EHEIM 2215 Filitre?
Arkadaşlar 200 litrelik akvaryum için eheım 2215 filitre nasıl olur? ben aldım yarın geliyor. Ancak iyi mi ettim kötü mü ettim? bundan ayrı olarak subamp kurmalımıyım? debisi yeterli olur mu? bunlar hava kabarcığı çıkartıyor mu? yardımcı olursanız sevinirim. ...
Ehem 2015 boş filitre alsam?
[QUOTE=M.Tuna]Eğer bütçeniz düşükse Emre Bey'in yazdığı substrat yerine Eheim Ehfi Lav alabilirsiniz.

[/QUOTE]

Bunları onun içine tamamen mi yerleştireceğim? boşluklar kalacak mı?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.