ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
özer1907
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
29 Nisan 2011 23:39
Toplam Mesaj:
42 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Özer Yıldıran
Doğum Tarihi:
04 Şubat 1983
İl:
Istanbul
Meslek:
tesvıye
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Özer Yıldıran

SON 10 MESAJI

üretimhane için tavsiyeleriniz
Hasan bey ve onur bey sizlerin bu yazdıklarınızdan sonra biraz rahatladım.Sizlerin bilgi ve tecrübelerinize çok ihtiyacımız varben ve benim gibi düşünen arkadaşların bunun içinde daha çok sizlerin başını ağrıtacağa benziyorum.Çok teşekkür ediyorum sizlere bilgi ve düşüncelerinizi paylaştığınız için.Benim fikrim değişti ve şu anlık bekleme kararı aldım 2 tankla olmayacak benim işim dediğiniz gibi setler kurmam gerek yani buda  bu işe başlama sermayemin katlanarak artması demek bu yüzden de beklemem gerek.Sonuçta herşey maddiyata geliyor dayanıyor.Ama azmedip başlayacağım rabbimin izniyle bu işe ama 6 ay mı olur 1 sene mi olur bilemem o kadar sürede olsa sizlere yazacağım inşaallah.Unutmayın beni:-)

Öncelikle herkese sonsuz minnetlerimi iletiyorum bu konu da bu kadar çok tavsiyeler alacağımı sanmıyordum açıkcası.Onur bey, doğrusunu söylemek gerekirse bu işten korkuttunuz hiç başlamamam gerektiğini düşündüm paylaşımlarınızı okurken ama çok güzel bilgiler paylaşmışsınız ki bizlerle olaya tam bir profosyenelce girmişsiniz.Ben amatör olarak başlıyorum zaten yazdıklarımdanda bu belli ne kadar amatör olduğum çok teşekkür ederim onur bey gerçektende çok güzel bilgiler paylaşmışsınız. Hasan bey evet sizin de dediğiniz gibi ben sadece ek bir gelir olarak düşünmüştüm bu işi.Ben de birçok kişinin olduğu gibi bu canlılarla uğraşmayı onlarla ilgilenmeyi çok seviyorum bu hobiyi bir süreliğine bırakmış olmama rağmen bir an önce tekrar başlamayı çok istiyorum.Bunlarla ilgilenirken açıkcası masraflarımı çıktıktan sonra bana ayda 100 lira bile bıraksa güzel olur ve bununlada başka türlere de yönelirim diyordum açıkcası bizler öyle büyük paralar kazanan insanlar değiliz bir yerden de ek iş olarak bakmıştım düşünmüştüm bu işi.Akvaryumcumla görüşmüştüm bu konuyu açmadan önce ayda 300 veya 400 balık satışı yaptığını balıklarımın da sağlıklı olmaları halinde benden alacağını belirtmişti.Selami abi ben avcılar parsellerde oturuyorum çok teşekkür ederim davetin için çok sevindim.İlk etapta bu işi bu canlıları sevdiğim için başlamak istedim para daha sonra ki konu olarak geldi.Pekiyi benim gibi düşünüpte hiç mi işleri güzel giden olmadı acaba gerçekten çok ciddi olarak merak ediyorum.

Arkadaşlar ketılımlarınızdan ötürü çok teşekkür ederim.

Öncelikle katılımlarınızdan ötürü çok teşekkür ederim sizlere.Selami bey ağırlık konusu demişsiniz ağırlık bir sorun teşkil eder mi sonuçta 300 litre bile değil tanklar.Frontesa konusunda haklısınız eleyeceğim ilk etapta frontesayı.Yarın akşam inşaallah arkadaşla görüşeceğim kendisi akvaryumculuk yapmakta balık teminini sağlarız demişti toptan fiyatına alırız dedi sizce bir toptancıdan almak nasıl olur?Tankların temini için konuşacağım ve düşüncem diş filtre ile temizliği sağlamak sump sistemini tehlike olarak görüyorum hastalık konusun da.

Arkadaşlar çok teşekkür ederim katılımlarınızdan dolayı.Evet 300 litre bile olmayan tanklarda bu kadar balığı bir arada tutmak çok da doğru değil fakat ilk etap olarak söyledim boylanmalar oldukça yeni tanklar ekleyeceğim inşaallah.İnşallah bir sene içinde yavru alımları başlayana kadar hobihane mi de kuracağım tam anlamıyla.Tropheus çeşitleri biraz zahmetli bakımı biraz daha zor bloat tehlikesi sürekli var çok hassas olmam gerekli onu da biliyorum ama kolonilerimi oturtursam çok keyifli olacak bir uğraş bilmiyorum bu iş in adı sevgiden başka birşey değil.Ben bu hobiye yaklaşık 7 ay ara verdim ve şimdi böyle bi durum meydana geldi yani üretmek işine başlamak yani inanın ki o kadar mutlu oluyorum ki düşünmek bile heyecan veriyor ki inanılmaz.Arkadaşlar yanlız bir sorum olacak biraz ucuz ve sağlıklı trophus (duboisi bemba ikola) frontesa yavruları nerden temin edebilirim.
Arkadaşlar fikrim değişti damızlık olarak değilde yavrudan alıp kolonilerimi kurma fikrimde sabitlendim ve bunun için ilk etapta 160*45*40 ebatında iki adet tank kurup bunlara 40 adet yunus 40 adet sarı prenses 20 adet frontesa 20 adet duboisi 20 adet bemba 20 ikola alıp bunları yetiştirip kolonileri kendim oturtma gibi niyetim var ve en kısa zamanda başlıyorum inşaallah (15 gün içinde).Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Su Piresi Hakkında
O kadar güzel bilgiler paylaşmışsın ki tamer abi allah senden razı olsun.Hiçbir ticari kaygı beklemeden burada birçok kişiyi ve beni su piresi hakkında bilgi sahibi ettin.Ben çok yakında küçücük bir hobihane kurma arefesindeyken bu bilgileri edindim.Sadece artemia ile beslemeyi düşünürken yavrularımı,Kendi su piremi kendim üretme sevdası doğdu içimde.Akvaryumcum arada sırada getiriyordu su piresi ben o getirdiklerinden temin etsem sera spruline tablet alsam üretebilirmiyim yoksa üremesi için başka birşeyler daha gerekli mi acaba?Yavrular kaç günde 3 cm e oluşur?Kesesinden ayrılan yavruyu ilk 15 gün artemiayla besleyip daha sonra mı su piresine dönmem gerekli?Şimdiden çok teşekkür ederim.

O kadar güzel bilgiler paylaşmışsın ki tamer abi allah senden razı olsun.Hiçbir ticari kaygı beklemeden burada birçok kişiyi ve beni su piresi hakkında bilgi sahibi ettin.Ben çok yakında küçücük bir hobihane kurma arefesindeyken bu bilgileri edindim.Sadece artemia ile beslemeyi düşünürken yavrularımı,Kendi su piremi kendim üretme sevdası doğdu içimde.Akvaryumcum arada sırada getiriyordu su piresi ben o getirdiklerinden temin etsem sera spruline tablet alsam üretebilirmiyim yoksa üremesi için başka birşeyler daha gerekli mi acaba?Yavrular kaç günde 3 cm e oluşur?Kesesinden ayrılan yavruyu ilk 15 gün artemiayla besleyip daha sonra mı su piresine dönmem gerekli?Şimdiden çok teşekkür ederim.
Eşya kolisi ve Akvaryum ?Ufak Üretimhane (Resimli)

Çok süper olmuş tebrikler.Hangi türleri üretmeyi düşünüyorsunuz?

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim.Aceleci davranmam gerektiğini anladım sizin sayenizde.Üretim yapacağım yer oda.Fakat ilk işim bir üretimhane görmek olacak herhalde.Resim ekleyemiyorum çünkü bilmiyorum teknolojinin biraz gerisindeyim.tank genişlikleri dar mı 60cm mi olmalıben yeterli olacağını düşünmüştüm.Fakat siz üstadlar bu işi çok daha bilirsiniz.Benim sadece 2 senelik bir deneyemim var ama çok sayıda yavru almıştım sarı ve yunuslarımdan.

Öncelikle çok teşekkür ederim yorumlarınıza.İlk etapta 6 adet yani 120*40*40 ebatlarında damızlık tankı ve 2 adet 180*40*40 yavru tankı ve 3 adet 80*35*35 ilk yavru çıkış tankı ve artemia çıkarma tankı gerçi artemia çıkartamamıştım ilk denemem de ama çıkartmayı öğreneceğim inşaallah.Yavrunun kuluçka dönemi nasıl olmalı doğal yoldanmı yoksa anne kusturulup yumurtalar kuluçka cihazlarında mı olmalı ve bu kuluçka cihazları için iyi bir yöntem var mı?İlk etapta sarı prenses ve yunus 3 er koloni kurup başlamak istiyorum ilerki süreçtede frontesa,tropheus ve çeşitlerini üretmek istiyorum inşaallah.Ayırabildiğim bütçem çok olmadığı için ilk etapta bu türlerle başlayacağım.Yer olarak ayırdığım yaklaşık 20 metrekare yer.Esenyurt bulunduğum ilçe.Akvaryumcumla da konuştum balıkların iyi olursa senden alırım ve 2 veye 3 arkadaşımla da seni irtibata geçiririm dedi son derece güvendiğim insan.Damızlıkları iyi bir yerden bulmam gerekli ve fiyatları nedir acaba?Dış filtre kullanmak daha mantıklı evet.Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar beni yanlız bırakmayın lütfen sizlerin önerileriyle oluşacak inşallah üretimhanecik.Şimdiden hepinize çok teşekkür ederim.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.