ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
mesut direk
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
28 Şubat 2015 23:12
Toplam Mesaj:
34 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
mesut direk
Doğum Tarihi:
12 Ocak 1984
İl:
Istanbul
Meslek:
otomotiv
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

mesut direk

SON 10 MESAJI

Tropheus İlangi Yavrularım Beslenirken
Balıklarınızda yavruları kusturma ile mi aldınız? Yoksa doğal yolla mı? Maşallah, saygılar.Bülent ÖNER2014-01-15 20:06:19
F1 İKOLA NEDEN BANTLARI DÜZGÜN OLMUYOR
Murat kardeşim biz göldeki gibi su şartlarını oluşturup balıkların dogal ortamı ne kadar kurmaya çalışsakta göl gibi olmaz, zannetmiyorum. Bu afrikalı bir insanın rusyada ya da sibiryada yaşaması gibi bir şey olur bence. Sıcak ülke insanı, soguk bir ülkede çok zor yaşar. Aynı şey göl balıkların bir dogası. Biz ise akvaryumda kendi imkanlarımızla dogal ortam oluşturmak peşindeyiz. Bu iki fark nasılsa f1 ila f0 farkıda budur bence saygılar.Bülent ÖNER2014-01-15 20:11:36
Akıl -Yem Tavsiyesi
Balıklarınız yeni akvaryum geçtikleri için su şartlarından dolayı strese girerler en kısa şekilde atlamak için akvaryumunuz ışıklarını yakmayın yada üstünü örtüyle örtün 2 boyuncada yem vermeyin balıklarını stresini daha çabuk atarlar saygılar
F0 Tropheus sp. Ikola..
selamlar öncelikle maşallah diyeyim abicim bende ikolam vardı sattım f0 ilangi aldım size tavsiyem erkekler için birer barakalar yapın erkekler oraları sahiplensin ve baskınlıgını biraz daha azaltır yoksa diger erkekle çok kavga edip akvaryumda stres ortamı yaratır  balıkların üstünü bir örtü ile örtün ve 2 gün boyunca yem vermeyin balıklarınız daha kolay stres lerini atacak yeme de hemen alışırlar hemSağlıklı ve bol yavrulu balıklar dilerim.
F1 İKOLA NEDEN BANTLARI DÜZGÜN OLMUYOR
Selamlar murat kardeşim. 1.si aldıgın yavruların anaçları nasıldı, bantları düzgün müydü? Gerçekten f0 ikola yavrusu mu aldın? F1 olabilir mi? Ben de f0 ikola yavrusu aldım, Selçuk Çakmak arkadaşımdan. Gerçekten çok güzel bantlı f0 ikolası vardı. Bende ondan tam 24 adet yavru aldım. Şimdi damızlık boya getirip sattım. Resimlerini koyuyorum. Bu da benim büyüttüğüm f1 ikolam.

Aralarında bazıları streste olan da var, ama bir tanesini bantı bile bozuk çıkmadı.Bülent ÖNER2014-01-15 20:10:07
TROPHEUS VE L144 AYNI TANKTA ÜRETİLİR Mİ?
Ben de tavsiye etmem kardeşim. Ben de ikolaların yanındaydı, küçükken problem yok. Büyüyünce kuyruklarını tırtıklıyorlar. Ben ayırdım, siyah cüce koydum. Onlar kaçabiliyorlar.

Bülent ÖNER2014-01-12 22:17:34
pipo filtre tavsiyeleriniz
Herkese iyi günler arkadaşlarım l144 logfinlere pipo filtre koyucam tavsiyelerinizi bekliyorum yorularınız için teşekürler
İLANGİLERİM GELDİ :)
Maşallah kardeşim.Bülent ÖNER2013-04-22 21:15:59
şelale motorundan su kabarcığı çıkartabilirmiyim

Selamlar arkadaşım benim fikrim belki motorun su çıkışının oldugu yer varya borunun başlangıcı oraya kücük bir delik açıp ordan ince bir boru koyup oradan hava alma imkanını saglayabilirsin iç motorlar gibi dışarıya hava hortumu çıkara bilirsin bu şekilde olabilir.

frontoza kuluçka
Selam bence balığın yeni yumurta tutmasini ögreniyor. 2. kusturma işi en guzel 6 gun kusturulmalidir. Çünkü anne o 6 gün icerisinde yumurtalara ozel bir sivi salgiliyor. Sudaki bakterilere karsi koruyucu sıvıdır.Bülent ÖNER2013-02-28 23:39:55

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.