ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ypilevne
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
05 Nisan 2020 22:52
Toplam Mesaj:
6 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Yiğit M. PİLEVNE
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Izmir
Meslek:
Yazılım
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Yiğit M. PİLEVNE

SON 6 MESAJI

Duru Deniz Akvaryum Sistemleri
Sahibi Uğur bey harika bir insandır. Deniz akvaryumu konusuna hakimdir. Sizi doğru yönlendirir. İşi dürüst bir şekilde yapar. Satacağı canlıya bile, "sizin için bu canlı henüz erken" deyip uyarmıştır. Gerçekten güvenilir bir insan.

Ürün çeşitliliği açısından da güzel bir işletmedir. Aradaığınız şeyi ona sorabilirsiniz. İzmirdeyim ve aklıma gelen ilk yer Duru Deniz akvaryum ve Uğur beydir. Kesinlikle tavsiye ederim.
Bu Discus Tankı Nasıl Yapılır?
Celal bey
Ayrintili cevabiniz tum sorularimi giderdi. Cok tesekkur ederim.

Cevabinizi yeni gordugum icin anca yazabildim. Tekrar tesekkurler.
[QUOTE=Disc16]Discus için ideal sıcaklık 30 derecedmir.[/QUOTE]

Tesekkurler.
32-34 derece sorun olur mu peki?

Anladigim kadariyla sogutucuya ihtoyacim olmayacak o halde.
[QUOTE=Disc16]Soğutucuyu ne için kullanacaksınız?[/QUOTE]

Izmirdeyim. Akvaryumun sicakligini sabit tutmak icin
Arkadaşlar selam,
Evde bir deniz akvaryumum var. Ofisime bir tank kurmak niyetindeyim ancak malzemeler 1 tonluk akvaryum için oldukça pahalı. Bakınırken şu akvaryumu gördüm ve çok beğendim.
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/91560/190520171901111.jpg[/IMG]

http://www.aquariumdesigngroup.com/hardscape/red-discus-hardscape-8_15_16.html

170 x 70 x 60h (henüz yüksekliğe karar veremedim) yaklaşık 750 - 800 litrelik bir tank yaptıracagım. 800 litreyi soğutabilen bir sogutucum var onu kullanacagım. Resimdeki gibi 10 tane kırmızı discus, beyaz kum ve bir büyük kütük koyacagım.

Bir kaç sorum var, yanıtlarsanız sevinirim.
1. Yükseklik 60 cm iyi midir? 70 daha mı iyi olur? Toplamda 800 litreyi geçmemeliyim çünkü soğutucunun maksimum kapasitesi 800 litre.
2. Dış filtre kullanmak istiyorum, öneriniz nedir? Dış filtre istememin sebebi koku olmaması için.
3. Dana yüreği vb gibi suyu kirletip nitrata sebep olacak yemler yerine, çeşitli kuru yemler kullanmak istiyorum. Amacım su değişimini mümkün oldugunca yapmamak. Fakat bu balıkların keyfini kaçırmak demek değil. Ne kadar gerekiyorsa o kadar yapmak istiyorum. Her gün %25 gibi bir iş yükü büyük bir iş. :) Sadece kuru yem çeşitleri ile bakılabilir mi?
4. Boylandırma için yapılıyor sanırım sık su değişimi...ve nitrat için tabi. Bunu aşmak için, 10 tane büyük discus (12-14 cm) almayı düşündüm. Yine de sık su değişimi gerekir mi? Ne kadar sürede ne kadarı?
5. Resimdeki discuslar nedir :)
6. Deniz akvaryumum için su arıtma cihazım var evde. Su arıtmasız bu tankı götürebilir miyim? 4 lü kartuşlar gördüm onlar yeterli olur mu?
7. Bu beyaz kum nedir?
8. Mutlaka su değişimi yapılacaksa, otomatik olarak bunu yapan bir cihaz var mı?

Hayalim, bu akvaryumu sağlıklı bir şekilde yürütebilmek. Hafta sonları yapacagım bakımın yetmesini arzuluyorum. Günlük sadece yemleme yetsin istiyorum :)
Cevaplarsanız sevinirim.
Herkese keyifli hobiler.
otuz.com güvenilirliği tartışılır
Ben de bir kaç hafta önce siteleriyle ilgili kendilerine mail atmıştım. Gelen cevabı görünce iyi ki bunlardan alışveriş yapmamışım dedim. "Bankalar ve onbinlerce müşterimiz bize güveniyor, siz güvenmeseniz de olur" diyen adam batsın zaten.

İyi ki internet var. Bunlar gibi, müşteri memnuniyeti nedir bilmez firmalara muhatap olmadan, işimizi görebiliyoruz.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.