ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
elektra
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
25 Ekim 2017 16:39
Toplam Mesaj:
175 [0.03 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Murat Doğru
Doğum Tarihi:
01 Ekim 1977
İl:
Samsun
Meslek:
Serbest Meslek
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Murat Doğru

Tecrübe,bir insanın başından geçenler değil,başından geçenlerin bıraktığı izlerdir.

SON 10 MESAJI

Yine Frontosa Yine Ölüm
Balıklarınızın 5 tanesinin birden ölmesi akvaryumunuzda sorun olduğunu düşündürüyor.Suyun ve içindekilerin balıkların sağlığını etkileyecek  organizmalar üretmiş olması muhtemel.Bence yetiştirdiğinizin türlerin sağlıklı yaşam koşullarını araştırıp akvaryumunuzu ona göre tekrardan düzenlemenizi tavsiye ederim.
Seyyar Akavryumcu :)
Yaratıcılıkta sınır tanımıyor bu Japonlar.

Bu Japonların-balık olmayanlarının - " Allah müstakını versin"Tongue 
elektra2007-09-18 16:03:40
Türü nedir
http://www.akvaryum.com/Forum/forum_posts.asp?TID=107919

Önceden forumda işlenmiş bir konudan alıntıdır.Sayfanın sonunda "Tropeus türleri" listelenmektedir.

Burada canlı resimlerini görebilirsin.
elektra2007-09-13 22:23:06
Deniz akvaryumu
Merhaba Nazım Bey;

Size İstanbul gezimde çekmiş olduğum "Deniz Akvaryumu" videosunu izletmek isterim.Aslında kendisini görmek daha heyecan verici Tongue

En azından balık çeşitleri hakkınızda bi fikir verebilir size.

Videonunu sonundaki canavarlara özellikle bayılmıştım. 
Tür değişikliğine karar verdim.
[QUOTE=tygn]Evet Mustafa Bey çok doğru söylemiş frontosalar yunusların yanında aç kalıyorlar ve gelişimlerini tam olarak gerçekleştiremiyorlar. [/QUOTE]

Zaten dedikleriniz farklı göllerin balıkları olduğu için aynı akvaryumda beslenmeleri çok yanlış olur.Öncelikle  ciklitlerin familyasını araştırmanı öneririm.Malawi ya da Tanganika akvaryumu mu yapacaksın ona karar ver bence.
BU HOBİDEKİ EN SİNİR OLDUĞUNUZ ŞEY?
Ben de "nazar"  a çok inanırım.

Kim gelip - Aaaa!!! Ne güzel akvaryumun varmış- dedikten sonra en sevdiğim balıkların ertesi gün ölmesi beni hep şaşırtmıştır? Ermm
balıklar ölmüşş
Muhtemelen yeni gelen balıkları ev sahiplerinin hoşuna gitmediği için akvaryumda kavgaya sebep olup, diğer balıklar tarafından öldürülmüşlerdir..
Astronot-Moly aynı akvaryumda
Sizin anlattığınız durum tamamen istisna.Ama unutmayın ki istisnalar kaideyi bozmazlar.
108 LİTRE TANGAYİKA

Benim sana öncelikli tavsiyem eğer ilk defa balık bakacaksan lepistes,kılıç,molly gibi kendi içlerinde kolay üreyebilen türlerle başlaman.

Ciklit türlerinden en zor olan türü beslemek isityorsun sen ama benim de başımdan geçen 150 TL verip aldığım 12 adet balık-thropeus,daffodil,frontoza- hepsi 5 gün içinde ölmüşlerdi.

200/73/70h tankımın yapım aşamaları resim
Resim koymanızda sakınca yok.Bildiğim nazar duaları var.

Okuruz icabında :)

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

• 18 Online Kullanıcı, 10 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.