ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
rainmaker
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
3
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
09 Haziran 2011 15:48
Toplam Mesaj:
23 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Baran Ertaş
Doğum Tarihi:
08 Aralık 1976
İl:
Istanbul
Meslek:
Bil. Prog.
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Baran ERTAŞ
Nişantaşı / İST.
150 lt Akv., Tetratec 700 Dış Filtre
Discus Adayı

SON 10 MESAJI

Discusta ani hareketlerle cama carpma...
Arkadaslar 

Daha onceki baligimi kaybetmistim, ayni belirtiler simdi bir diger discusumda basladi. Aniden delirmis gibi yuzmeye basliyor. Diger Discus u bu belirtilerle kaybetmistim. Tekrardan costapur uygulamaya basladim ama sanirim fayda etmeyecek. Sizin oneriniz olan permasolu kullanmak istiyorum. Nasil bir dozda ve ne sekilde uygulayayim. Direkt akvaryumda mi kullanmaliyim yoksa ayri bir kova icinde baligi disari alarak mi kullanayim.

Acil yardim, tessekkurler...
Kurtaramadık, herkese tesekkurler yardımları icin...
:(
Arkadaslar,

Sanırım artık sonbir sansim kaldi, cunku baligim iyice dibe coktu ve su yuzeyine dogru dik olarak duruyor. Arada yukari dogru biraz hamle yapiyor sonra asagi dogru batiyor.
Permasolu kullanicam artik, fakat Sezgin beyin onerdigi metodumu uygulayayim yoksa Levent Beyin onerdigi metodumu kararsiz kaldim.

Son sans icin beni yonlendiriri misiniz?
Arkadaslar,

Sanırım hastalık ilerliyor ve balığı kaybediyorum. Bugun Sera Costapur uygulamaya basladim, ama baligim su anda yan yatmaya falan basladi, sanki uzerinde birseyler var onlardan kurtulmaya calisiyo gibi hareketler yapiyor. Surekli cama, yere ve kutuge surtunuyor. Aksi gibi birde ısıtıcım bozuldu, neyseki yazdayizda isi 28-29 derecede sabit kaliyor. Uzerinde de beyaz yaralar gozukuyor su anda.

Onerilerinize dikkate alarak birseyler yapmaya calisiyorum, baska yapmam gereken birseyler olabilir mi?
Arkadaslar,

Discuslarımdan 1 tanesi belli aralıklarla ani hareketlerle su da dolaşıp cama carpiyor, derisinde de carpmalardan oldugunu varsaydığım bir kac yara var.

1 saat once farkına vardım ve hemen %50 su değişimi yaptım, baska neler yapmalıyım acil yardımlarınızı bekliyorum, bir taraftanda forumda raştırıyorum....

Simdiden tesekkurler...
Ev yapımı yem tarifleri
Bitkisel jelatini (Agar agar) www.macrol.com web sitesinden satin alabilirsiniz... 100gr 15 YTL civarında...
Savas var...

Orhan Bey,

Yorumlarınız ve yardımlarınız için teşekkürler.

Dun akvaryuma iki tane daha eskilerin arasında bir boyda discus ekledim. Yeni balıklarıda akvaryuma salmadan once buyuk olan discusumu disari alip yenileri saldıktan 20 dk sonra geri koydum. Savas su an yok denecek kadar az, balıkların hepsi akvaryumda dolasiyor fakat yem konusunda henuz bariz bir gelisme gozlemlemedim...

Savas var...

Arkadaslar herkese selam,

Akvaryumumdaki 1 adet 11-13 cm civari discusumun yanına 2 adet 8-9 cm lik discus koydum, fakat 2 tane sorunum var;

1- Buyuk olan digerlerinin yem yemesine kesinlikle izin vermiyor. Ne zaman yeme yonelseler hemen kovalamaya basliyor, hatta akvaryumun orta bolumlerinde yuzmeye bile kalksalar kovalayip koseye itiyor.

2- Discuslarimdan 1 tanesi butun bunlara ragmen kacak kacak yem yiyor. Fakat 1 tanesi kesinlikle yemiyo en azindan bu 2 hafta icinde ben 1 kere bile yem yerken gormedim.

Akvaryuma bir suru bitki aldim dekoru degistiriyim diye fakat bu da ise yaramadi durum hala ayni.

Ne yapmaliyim?

Simdiden tesekkurler...

Hangi Arka Fon?

Konuyu biraz daha arastirdim. Arka fon icin Pakform kullanan arkadaslar var. Bu konu hakkinda fikri olan var mi? Malzemenin linki aşağıda...

http://www.pakpen.com.tr/trk/urunler_pakform.asp?altpage=1

rainmaker2007-2-19 1:5:36
Hangi Arka Fon?

Arkadaslar selamlar,

Discus akvaryumu konusunda tecrübeli arkadasların arka fon ile ilgili fikirlerini almak istiyorum. Forumda okudugum kadarıyla,

1- Straforla kaya desenleri yapılıp yerlestiriliyor

2- Koyu renkli kagıt yerlestiriliyor

3- Bitkili deniz fotografları yerlestiriliyor

Bu yazdıklarım dışımda başka bir alternatif var mı? Bu seçeneklerden discus icin hangisi en doğrusu veya hangisi kesinlikle yapılmamalı?

Yardımcı olacak arkadaslara simdiden tesekkürler...

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.