ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ErtanGulen
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
253
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
10 Ocak 2014 12:58
Son Ziyaret:
22 Saat 45 Dakika önce
Toplam Mesaj:
215 [0.09 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
31 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ertan Gülen
Doğum Tarihi:
11 Şubat 1986
Yaş:
34
İl:
Istanbul
Meslek:
Yok
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ertan Gulen

SON 10 MESAJI

Sinor's Cichlids (balık Odası)
[QUOTE=Neothauma ]Katlanır sandalyeler ve ağzına kadar arpa suyu dolu olan mini buzdolabı olmadan içeri adımımı atmam söyleyeyim. Açılışta kurdele keseceksen çelenk yollarım ama.[/QUOTE]

Ne oldu buzdolabi yada arpa buldun mu mekanda? Yoksa yorgunluk ve yapılacak işler mi oldu sadece ;)

Sen en büyük hediyeyi kitabı getirerek yaptın bence, çelenk filan gerekmez artık

Cenk, eksik listesini paylaş da gelmek isteyen dostlar boş gelmesin bir ucundan tutsun herkes :)
Sinor's Cichlids (balık Odası)
Tüm tanklar kurulsun, alternatif kurulum tarihçesini ben de fotolar ile paylasacagım. Gullük gülistanlık kurulumun arkası da bilinsin :)
Sinor's Cichlids (balık Odası)
Toplamak derken? 134 kilo kaya aldık sana yetmesi lazım. Olmadı evdeki 30/40 kiloyu da eklerim biter. Ama diyorsan bana da lazım eve hadi yarım gidelim Cenkten alalım ;)

Hazır mısın tasarım yapmak icin, bendeki tüm balıklar yem yemeyi bıraktı protesto greve döndü. Toplu iş bırakma filan.. ille de Uğur dizayn etsin bizi de Cenke götür diye ağlıyorlar.

Son heyecanlı haftaya hazırız Cenk :)


Sinor's Cichlids (balık Odası)
[QUOTE=BiotopeDogan]Cenk hobi odan hem sana hem bize hayırlı olsun. Sana hediye olarak bir Tanganyika tankı tasarımı yapacağım :). [/QUOTE]

Evet o kayaları taşırken bunları kesin Ugur dizecek bir daha kaldırmam yerlerinden demiştim ben de.

Bu gece bir koyalım yerlerine de. Sen gelince söz gördüğün en kötü tasarımlar ile selamlayacağız seni :) [EDIT]ErtanGulen,2020-08-28 17:15:44[/EDIT]
Sinor's Cichlids (balık Odası)
Ardaya katılarak, benim hobi odam hayırlı olsun diyorum :)

Uzun uzun konusuruz zaten tankları kurarken ;)
Balıklara Nasıl İsim Veriyoruz?
[QUOTE=Alp43]bu fikri benimseyenlerin lafının arkasında duracaksa doğada bulunmayan hiç bir balığı beslememesi lazım.Japonlar,piyasadaki betta splendenslerij hepsi,Akvaryumcularda gördüğünüz tüm canlı doğuranlar,Melek varyetelerinin çoğu,glofishi geçtim zaten.Kaç kişi bunu yapabilir.[/QUOTE]

Yapabilen bir grup ile hobiye devam edebilmek çok zevkli tavsiye ederim :)

Bu arada kucuk bir ekleme, armagan ve diğer arkadaslarımızın paylaştığı görece teknik yada bilimsellik iceren bu gibi yazılar ile entellektuel seviyemiz gelişip global olarak fikir alısverisi yada bilgilenme imkanımız artıyor. Ancak zaten okuma oranı cok düşük cahilliği güç bilen bir kitle ile aynı havayı soludugumuz için degersiz gibi görünebilir. Sanat sanat icin midir sanat halk icin midir diye sorarım buradan tüm eğitim insanlarına ;)
Fainzilberi Rainbow Bbr Lundo
Babür bey keşke önce uslubunuzu da mutevazi tutsaydınız balıklarınız ve hobiniz kadar.

Profesyonel hayatımda ne iş yaptığımı pazarlama yada satış konusunda tecrübemi bilseniz muhtemelen utanır yüzünüz kızarırdı. Ama klavye başında yüzyüze tanımadığınız kişiler için konuşması kolaydır genelde.

Bir arkadaş güzel bir kelime kullanmış “tanrıcılık” diye. Ama kibir ve gurur genelde bu sahte tanrıların tarihten silinme sebebidir.

Emin olun bir çok üniversitede seminer duzenleyip binlerce kişilik konferanslarda konuştuğumda sizi başarı hikayesi olarak aktaracagım ama hala hobiniz dışında sizin hakkınızda çok şey duyamadık hobi için oaranızı nereden kazanıyorsunuz da böyle harcıyorsunuz. Haa bu arada vatan millet sakarya derken vergilerinizi ödüyorsunuzdur umarım. Genelde lafta çok olanlar halkına en çok zarar verenlerdir de. Siyaseti isterseniz bu boyutu ile de konuşabiliriz olay sadece sağ sol değildir siyaset ve sşyasi duruş yaşam biçimidir özü ile sözü bir insanlar için. Cumaya vacip diye gidip antalyada turist kovalayan, elinde kokteyl düşürmeyen, kurbanı adet değil dini görev olarak görüp kurban eti ile içki içmek de mesela siyasi olarak tartısılabilir. Küçük harflerle konusabilecek sabrınız ve bilgi birikiminiz var ise size güncel günlük konulara girmeden de siyaset yapabilirim. Ama önce içiniz dışınız bir olsun. Herkesi saf ve kandırılabilir görmediğinizde konusabiliriz.
Fainzilberi Rainbow Bbr Lundo
[QUOTE=babur alimov]

Arkadaş siz iyimisiniz??
1. Ticari kaygımın olmadığını bilmenizi isterim.
2. isimlerin veriliş şeklini çok yanlış yapmışım diyip balıkları pişirip yiyelim mi?
3. profilde kıdemli yazınca çok mu bilgili olunuyor?
4. bütün kıdemli akvaristler böyle mi konuyu anlamadan sazan misali çok bilgiliymiş gibi latince terimler kullanıp google den bulduğu bir kaç içeriği konuyla alakası olmadan yazmak ortak özelliklerimi ?
5. biz burada tez yazmıyoruz, laboratuvar da da çalışmıyorum sizin gibi kıdemli yani çok bilmiş birisi değilim yanlışlıkla oldu bende böyle yaptım. daha ötesi var mı ?

[/QUOTE]

Ticari kaygısı olmayıp 20.000 balık ile havuz videosu çeken görmedim. Sanırım bir tabuyu yıktınız tebrikler böyle yapılır hobi işte!! Akvaryum ve balık için bu kadar parayı harcayabildiğinize göre bayağı zengin olmalısınız, mesleğiniz nedir merak ettim etrafımdaki tüm gençleri bu mesleğe yönlendirip kazanclarını hobi için harcamalarını tavsiye ederek sizi örnek göstereceğim ama balıklarına kendi isimlerini vermesinler komik oluyor diye de uyaracagım.

Tez yazmak sınava hazırlanmak yada bilimsel çalışma yapmadan da insanlar ilgi alanları ile ilgili araştırma yapabilirler ve başarılı olmak için sığ çalışmalar yapmamak için, bayağı gözükmemek için işin özü yaptığının sebebini doğru anlatabilmek için bence de olmalıdır. Yoksa yaptım olducular, lepistes ağzında yumurta arayanlar bir yerinden isim uydurup kimsede yok cifti 500 liracılar coğalır. Bu da sizin gibi kaliteli insanların hobiden gitmesine veya soğumasına sebep olur diye çekinirim.

Bu arada siyaset denilen şey hayatın kendisidir siyasetin tanımını ve teorisini bilirseniz aslında siyaset var diye kaçtım gibi bir cümle ile “yapılan siyaset benim görüşüme uygun değil ve aslında kendi görüşümü de savunabilecek bilgiye sahip değilim” demek istemissiniz diye yorumlanır. Apolitik duruş da bir siyasettir. [EDIT]ErtanGulen,2020-07-29 15:13:38[/EDIT]
Tanganyika Kayalık Karma
Hosgeldin Cenk :) 1 ay oldu artık yeni foto ve detayları bekliyoruz
Hepimiz Kabuğumuza Çekilince Olanlar
Multifasciatusların dekoru kendi kafasına göre dizdiği birgün tekrar fotoğrafları bekliyoruz :)

Tebrikler cok guzel ilerliyor. F0 Brevis vb. var piyasada dusunuyor musun bu sekilde ilerlemeyi.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.