ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
GokKurt
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
501
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
16 Ekim 2018 11:46
Son Ziyaret:
2 dakika önce
Toplam Mesaj:
344 [0.20 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
44 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
3

BİLGİLER

Ad Soyad:
ibrahim atalay
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Antalya
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

İbrahim A.

SON 10 MESAJI

Mayalı Co2 İçin Ne Yapmam Gerekiyor
Ben kullanacağım zamanlarda önerilen ölçülerin yarısını kullanıyorum, süre olarak bir nebze daha az gidiyor fakat saniyede 1 damla aralığını yakaladığımı düşünüyorum.
Akvaryumum Bir Türlü Düzen Tutmuyor
Mekanik temizlikten ziyade biyolojik filtrasyon önceliğiniz olmalı kanısındayım. Bakterilerin oturacağı bir besi yeri yok akvaryumunuzda. akvaryumun üstü müsait ise üst filtre veya uygun fiyatlı bir dış filtre tercih etmelisiniz. Uykusuz geçen geceler, sürekli şiddetli akıntı ciddi yorar balıkları. Onların da uykuya ihtiyacı var yav. Yada en uygun fiyatlı çözüm görseli düzgün bir kaç saksı içine lav kırığı koyup üstüne de amazon hançeri dikip bitkili ve nispeten bakteriler açısından besi yerli bir alan elde edersiniz.
118*70*50 Yandan Sump Akvaryum
Kaldı ki ışık kaynağına ihtiyaç duyduğunuz bir kurulum yapacaksanız işiniz oldukça zorlaşır ve komplike çözümler gerekebilir.
118*70*50 Yandan Sump Akvaryum
Çok yüksek hocam yav.
Bakto Tabs Hk.
[QUOTE=HOPPALA]
20 tane balıkta sorun yok ki neden hepsine antibiyotik verilsin. 2-3 tanesinde sorun varsa sorunlu olanları ayırmak, ayrı yerde bu tedaviyi uygulamak her açıdan daha iyi. Hasta olmayan balıklara antibiyotik vermek ya da hasta olmasınlar diye antibiyotik vermenin zararlı olduğunu düşünüyorum.


Alıntı için teşekkürler Hakan bey. Sera'nın mail ile verdiği yanıt budur. İlk kez BaktoTabs kullanacaklar için umarım faydalı olur.
[B]"Esas olarak iç bakteriyel enfeksiyonları tedavi etmek için aktif bileşen olarak Nifurpirinol (antibiyotik) içeren bir gıda/yem tabletidir. Yine de önleme için değildir, bu bir antibiyotiğin amacıda değildir. Bu nedenle yalnızca teşhis edilmiş iç bakteriyel enfeksiyon durumlarında kullanılmalıdır."[/B]
[/QUOTE]
Atlayarak okumuşum, balıkların genelinde şüphe var kanısıyla yazdım. Kaldı ki [B]bana kalırsa[/B] yine ana tankta hasta olmayan balıklarda da önleme amaçlı kullanılmasında bir zarar yok.
Bakto Tabs Hk.
20 tane koca balığın alınacağı karantina tankı mı olur hocam ya :) Baktotabs o kadar kritik zararlar verebilecek mahiyette bir ürün değil bana kalırsa. 1 hafta boyunca sadece baktotabs ile besleme yapıp 1 hafta sonra %50 civarı su değişimi bence gayet kafi. Ara ara da ne olur ne olmaz diye öğünlerin arasına katarım ben baktotabsı.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.