ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Alcynone
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
32
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
28 Aralık 2018 23:13
Son Ziyaret:
10 Saat 9 Dakika önce
Toplam Mesaj:
20 [0.10 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
20 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Unal Yılmaz
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Unal Yılmaz

SON 10 MESAJI

Sumptaki Kurtlar
Benim tepe sumpta da kıl kurdu gibi incecik beyaz kurtlar var. Azıcık malzemeyi kıpırdattığımda bir iki tane suya düşüyor, aşağıdaki lepistesler birbirini eziyor yemek için :)

İlk gördüğümde tabi ki bu kadar pozitif yaklaşamamıştım; tankım kurtlandııı diye yarıya kadar su değişimi yapmıştım :) [:$]

Full Redimin Kuyrugu Çok Uzun Sürekli Dinleniyor
[QUOTE=mrtcngltkn]Bunun bir çözümü varmı canını acıtmadan nasıl kuyrugunu kısaltabilirim?[/QUOTE]

[QUOTE=Ulqiorra]Dinlenmek ile ilgili bir şey diyemeyeceğim fakat kuyruk erimesi ilerlemiş 2 erkek balığımda kuyruk kesimi yaptım,hiçbir sorun olmadı ama bu değildir ki siz yapabilirsiniz ben yaptım oldu gibi bir iddiam yoktur.
Ya öleceklerdi ya kalacaklardı.

Bu arada DİP NOT geçmek isterim genç balığımın kuyruğu tekrar uzarken yaşlı olanınki biçimsiz şekilde kaldı ama iyileşti.
[/QUOTE]

Sizleri algılamakta çok zorlandım gerçekten... Saç mı ki bu kısaltılsın...

Soğutucu Fan
Merhaba,

Ben de son 1 haftadır havaların ısınmasıyla beraber aynı problemi yaşıyorum. Bulduğum çözüm sayın Esnaf Bey'in uyguladığı yöntemin aynısı. Aydınlatma için kullandığım zaman ayarlı prize bağladım, aydınlatma devreyse [10:00 - 14:00 ve 18:00 - 21:00 arasında] fan da devrede oluyor.

28 derece üzerinde seyreden sıcaklığı 26 civarında tutabiliyorum.

Şu an tek sıkıntım fazla buharlaşma. Akvaryumum 50 litre, köşeleri yuvarlak olan akrilik akvaryumlardan. Kapağı çıkmıyor, buhar camı yok. Mecburen şu an tamamen açık kapak, dolayısıyla buharlaşma daha fazla [:)] Bu problemi çözmek için de Pazar günü sayın Ternapi'nin şu başlıkta [[URL]https://www.akvaryum.com/Forum/izine_cikarken_baliklari_kime_neye_emanet_edyrsnz_k941197.asp?PID=5633372[/URL]] özene bözene anlattığı sistemi deneyeceğim [:)]
Ups Cihazı Tavsiyesi.
-takip için şuraya ilişeyim-
Yeni Baslangic
Koiler havuz balığıdır, akvaryum için uygun değillerdir. 100cm'e kadar boylanabilirler. Yetişkin 1 adet koi için ise en az 400-500 litre hacim gereklidir.
Yeni Baslangic
Hoş geldiniz,

Hangi tür beslemek isteyeceğiniz sizin kararınız.

Forumun ansiklopedi bölümünden tatlı ve tuzlu su canlıları için bilgi alabilirsiniz.

Türe karar verdikten sonra adet hesabı için bu hesaplayıcıyı kullanabilirsiniz: https://www.akvaryum.com/Hesaplayici/balikmiktari.asp

Canlı doğuran beslemeye karar verirseniz balık sayısına hızla çoğalacaklarını hesaba katarak karar vermelisiniz.
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
[QUOTE=S r K n]

Son zamanlarda hep düşündüğüm toparlayıp yazamadığım aklımdan geçen şeyleri yazmışsınız Ünal Bey. Evet bahsi geçen yıllardaki yardımlaşma bilgi paylaşımı bugün yok. Açılan konuya verilecek cevap bir çok kişinin işine yarayacak belki ama günlerce cevapsız kalıyor maalesef. Bugünlerde de görüntülenme sayısı fazla konuların 🤔[/QUOTE]

Ünal Hanım diye düzelteyim :)

Aklıma gelmeyen bir başka noktaya da siz değindiniz sağ olun.

43567 kere görüntülenmiş 3 yanıtlı bir konuya giriyorum, ne mümkün içinde bir bilgi olsun. Kimsenin de aklına gelmiyor ki 43567 kişi çare bulmak için gelmiş bu konuyu okumuş :)
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
Forumun yeni üyesi [aslında hobiye de yeni başladığım söylenebilir, çocukluk tecrübelerimi saymıyorum] olarak burada geçirdiğim kısa sürede edindiğim izlenimlerimi aktarmak isterim.

Tankımı kurmadan ve hatta üye bile olmadan önce eski başlıkları, rehberleri defaen okudum. Anlayamadığım kısımları başka kaynaklardan araştırdım. Kurulum sonrası sorunlarım için keza forumun arama motorunu kullandım.

Günlük olarak en az bir saat yeni açılan başlıkları inceliyorum.

- Öncelikle son yıllarda açılan konularda verilen öz bilgiler oldukça azalmış. Belli ki kendini bilgi vermeye adamış üyeler tekrarlı açılan konuları cevaplamaktan sıkılmışlar.

- Özellikle 2008 - 2012 yılları arasında açılmış öyle başlıklar var ki her bir yorumunu tek tek okuduğum, gerçekten insanın ufkunu açıyor. Şu an üyenin adını hatırlamıyorum ama sanırım biyolog bir arkadaştı, tankındaki parazitlerin tipini tespit etmek ve buna uygun ilaç uygulaması yapmak için araştırma yapıyordu. Son yıllarda benzer örnekler azalmış, hatta bitmiş.

- Bazı yorumları görünce 'heh tuzcular geldi, flagylciler geldi' diyorum. Bu flagyl ne mucize bir ilaçmış kaşınan balığa da ters dönen balığa da pul döken balığa da iyi geliyor, sanıyor insan :)

- Açılan başlıkların son yıllarda standardı korunamamış. Standarttan kastım, soru sormadan önce birkaç başlıkta listelenmiş tank özelliklerinin sıralanması. Veri tabanı oluşturmak, bu veri tabanı için kural setleri belirlemek ve bunların uygulanmasını sağlamak çok kolay bir iş değil evet; bu konuda yeni - özel tüm üyelerin özverili olması gerekli diye düşünüyorum. Hatta verin elime sopayı, tüm açılan başlıklar için köprünün başında ben durayım, kurala uymayanı onaylamayım o derece hassasım bu konuda :)

Özetle, buranın ayakta kalması için şu an bilmediğim / tanımadığım birilerinin büyük emek gösterdiği belli. Bilgi kaynağını kirlenmesini, yanlış bilginin yayılmasını engellemek de emek harcanması gereken noktalardan biri olmalı.

Nacizane düşüncelerimdir [:3]
İzine Çıkarken Balıkları Kime Neye Emanet Edyrsnz
[QUOTE=ternapi]

Bu tatil dönemi için henüz düzeneği kurmadım ama elceğizlerimle sizin için çizmeye çalıştım, umarım açıklayıcı olmuştur [:)]

[/QUOTE]

Valla anladım! Elinize sağlık [:)))]
İzine Çıkarken Balıkları Kime Neye Emanet Edyrsnz
[QUOTE=ternapi]
İki tane serum seti ve iki dozmetre (eczanelerde bulunuyorlar) yardımıyla, yükseğe koyduğum kaptan damla damla su eklenirken setlerin biri de aşağıdaki kabın içine akvaryumdan damla damla su boşaltıyor.
[/QUOTE]

Şu düzeneğin bir fotoğrafı olsa keşke :)

Yem işini çözdüm de su değişimi kısmı hala sorun uzun tatiller için.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,741,108 Mesaj
  • 401,294 Konu
  • 91 Forum
  • 141,729 Forum Üyesi
  • 1,446 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,444 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.