ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Sergen1907
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
3 Saat 14 Dakika önce
Toplam Mesaj:
15 [0.43 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
12 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Sergen Sezen
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Sergen Sezen

SON 10 MESAJI

Aydınlatma Ve Zemin Hakkında Tavsiye
[QUOTE=GETS34]Olmassa deyipte söker sonra cuba bulur dikerim olmaz akv döngüsü bozulur kafadan alıp dikerseniz birseferde sorunu çözmüş olursunuz[/QUOTE]

şuan için canlı yok döngü oturana kadar ekleme yapmıcam acele etmiyorum o sebepten dedim olmazsa diye :)
[QUOTE=GETS34]Tohumdan akv bitki olmaz sonradan hüsrana uğruyacaksınız cuba için iyi ışık + toprak + sıvı gübre + dip gübre + co2 + olmazsa olmazlarıdır [/QUOTE]

co2 gübreleme vs kullanacağım, neden öyle dediniz bilgilendirme şansınız var mı ?

Tohumdan oldugu için sonradan bozma solma yaparsak normal cuba alıp direk uygulamayı düşünüyorum
[QUOTE=vel1d]1. Gerçek Cuba bitkisi ise daha iyi bir aydınlatma tercih etmelisiniz, Creaqua, Chihiros veya Aquantum gibi firmaların aydınlatmaları anca yeterli olur.

2. Kökünden budarsanız tekrar ekebilirsiniz.[/QUOTE]

Uygun fiyatlı tavsiye edebileceğiniz çeşit var mı ?
Kökünden derken komple sökmek gibi mi oluyor ? yoksa direkt 1 saksı alıp bosluklara takviye yapacağım uğrasmayıp
Arkadaşlar merhaba, 2 sorum olacak.
Akvaryum zemine cuba tohumlaması yaptım şuan gelişimleri gayet güzel gözüküyor 13 gün oldu ekeledi güzel filizlendi,
akvaryumu alırken üstünde kendine ait vermiş oldukları led var şuan onunla idare ediyorum. Ancak led yetersiz farkındayım.
Sorularıma geleyim;
Orionled Plant E serisi 3 sıra led ölçülerim için yeterli olur mu kullanan arkadaşlar var mı aramızda ?
Diğer sorum ise bazı tohum yetiremediğim bölgeler var buralara takviye yapacağım cubanın budanan dalları tekrar ekilebiliyor mu yoksa yeni olarak tedarik mi etmeliyim?

Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Akvaryum ölçüsü 100x40x45cm

Armatür Öneri
Ben orionled'e baktım, Plant E serisi 3 sıra led 90cm 1750 TL gözüküyor bilmiyorum ne kadar iş yapar ama aklımda o var
Armatür Öneri
Bu fiyatlar şakamı ya, bende suan kuruyorum aynı ölçülerde bu fiyatlara kesinlikle cıkamam yani daha uygun şeyleri araştırıyorum bende
Eurostar Tohum Çimlendirmesi Olmuyor Tavsiye Gerek
Yok mu yardımcı olabilcek birisi
Eurostar Tohum Çimlendirmesi Olmuyor Tavsiye Gerek
Arkadaşlar merhaba, 14 mayısta tohumladım akvaryumu bugun 4. Gün hiçbir aksiyon yok hafif küfler oluşmaya başladı.
Aksam 8-9 gibi açıyorum ışığı sabah 8 de kapatıyorum yaklasık 12 saat ısık açık kalıyor gündüz kapalı duruyor. Aksamları fısfısla nemlendiriyorum. Üstü streçle kapalı ne yapmam gerekiyor varmı tavsiyeniz bugun açtım streçi hava alsın diye fısfıslamayı cogalttım kurumasın diye derecede 22-23 derece gözüküyor akvaryumda[:((]
100x40x45cm Akvaryum Filtre
Arkadaşlar bu ölçülere lifetech 635 yeterli olur mu?
yada uygun fiyatlı tavsiyeniz var mıdır
100x40x45cm Akvaryum Filtre Modeli Ve Yerleşimi
Merhaba arkadaşlar,
yeni bir bitkili akvaryum kuracağım.

Lifetech 635 almayı düşünüyorum filtre olarak.
Başka tavsiye edebileceğiniz dış filtre var mı?

Bir de önemli bir şey sormak istiyorum.
Genelde akvaryum uçları tankları sağ yada sol kenarlarında oluyor ben arka camın kenarına sabitlemeyi düşünüyorum.
Teknik olarak bunun bir aykırılığı var mıdır illa suyu uzun olarak mı akıtmalı yoksa arka camdan öne doğru verse olur mu? Yada ucuna dağıtıcı falan mı takmak gerekli

teşekkürler.

[QUOTE=Sergen1907]Merhaba arkadaşlar,
yeni bir bitkili akvaryum kuracağım.

Lifetech 635 almayı düşünüyorum filtre olarak.
Başka tavsiye edebileceğiniz dış filtre var mı?

Bir de önemli bir şey sormak istiyorum.
Genelde akvaryum uçları tankları sağ yada sol kenarlarında oluyor ben arka camın kenarına sabitlemeyi düşünüyorum.
Teknik olarak bunun bir aykırılığı var mıdır illa suyu uzun olarak mı akıtmalı yoksa arka camdan öne doğru verse olur mu? Yada ucuna dağıtıcı falan mı takmak gerekli

teşekkürler.[/QUOTE]

yok mu cevaplayacak birileri :)

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.