ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
HBora
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
251
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
07 Ocak 2011 20:59
Son Ziyaret:
14 Ocak 2021 01:40
Toplam Mesaj:
502 [0.14 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Bora Hüseyin
Doğum Tarihi:
27 Mart 1980
Yaş:
40
İl:
Ankara
Meslek:
Akvaryum
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Lütfen özelden geneli ilgilendiren konularda soru sormayınız. Konu açın bilgisi dahilinde herkez yardımcı olur. Forum kültürü bunu gerektirir.

SON 10 MESAJI

Melek Balığı Türü
[QUOTE=tolgaturhan]Arkadaşlar herkese merhabalar. Fotoğraftaki melek balığının türü nedir, bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim...

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/155624/131220191358471.jpg[/IMG][/QUOTE]

Smokey :)

Silver ile eş tutuysa yavruları silver ve smokey %50 / %50
Laetacara Dorsigera (kırmızı Göğüslü Acara)
[QUOTE=Arifhb]

Ooo maşallah 😊 Hala duruyor mu bunlardan?[/QUOTE]

Malesef elimde hiç yok çok severek ve zevk alarak üretiğim bir balılktı gecen yıl tadilat olduğunda hepsini bir arkadaşıma vermek durumda kaldım oda dağıttı belki hala elinde vardır sormam lazım.[EDIT]HBora,2020-01-24 01:23:45[/EDIT]
Laetacara Dorsigera (kırmızı Göğüslü Acara)
Güzel balıktır , ama ülkemizde değeri bilinmeyen türlerden malesef, yavruları çok yavaş gelişiryor gecen yıl üretimini yapıp dükkana koyduğum yavruların videosu.

[VID]https://www.youtube.com/watch?v=0lRJcuHQj3k[/VID]
Ankara Sularında Sıkıntı Var Mı?
Evet , %40 oranında kızıl ırmak suyu geliyor yaklaşık 15 gündür, aski sayfasında açıklamalar var. İletkenlik çok yüksek oranlarda özellikle düşük iletkenlikte bakılan balıklarda bu dönemde ro ile harman olarak kullanmakta fayda var.
Borantum Albino Rio Nanay Melekler
[QUOTE=Laetacara][;)][;)][:)]

Bizi hayıflamdırmayın sizde Sercan Bey[:)]. Ankara'da burnumuzun dibinde bu tür. Evet, H. Bora Bey de bayağı reklamını yaptı. Bu bizi gururlandırdı Ankara'da. Ancak H . Bora Bey bu balığı bize gösteriyor ancak yine bugünkü ilanda bu balığın yavru boy satışı yine yok. Kendimi üretecek, yoksa bir yerden ithalat mı edecek, sorduk ama yakın zaman için net değil diyor. İnş. gelir veya üretilir de gerçekten agresif olmayacağını veya çok baskın olmayacağını düşündüğümüz/umut ettiğimiz bu türe biz de en azından koleksiyonculuk anlamında katılabiliriz[;)]. İyi balıklar...[/QUOTE]
Mart 2019 da yavru , ağustos 2019 da damızlık altı getirdim mağazaya

Biraz sabır :) seneye yeniden yavru gelecek inşallah :)
Altum Melek (pterophyllum Altum )
Merhaba Bülent abi balıklar maşallah çok güzeller sağlıcakla büyüsünler inşallah

Bir yoruma gözüm iliştiği için yazmak istedim.

Bana biri mesaj ile albino silver ile albino peruviannın ne farklı var diye mesaj yazmış, bende kim soruyor diye bakarken buradaki yorumları okudum ve kendimi tutamadım yazmak istedim..

Hibrit altum diye bir şey yok. Peruvian ya da herhangi bir pt.scalare ile pt.altumun yavrusu olamaz. Öyle olsaydı ben bunu çoktan yapardım [:)]
Melek balığıda tüm american cichlidlerinde olduğu gibi boy ile değil erişkinlinliğe zaman içerisinde ulaşır.. Larval dönemden itibaren Scalarelerde bu süre varyasyonuna göre 8 ila 15 Altumlarda ise lavradan itibaren yaklaşık 24 aydır.. Tahminen 4-5 aylık altum alan bir kişin altumlarının üreme erişkinliğne ulaşması 17-18 ay sürecektir.

Mesala bir üretici de peru altumu(rio nanay /peru) isminden dolayı altum sınıfından sandığından altum x scalare çiftleştirdiğini düşünmüş.. Halbiki iki balıkda scalre.
İki balığın DNA ları farklı olduğundan böyle bir şey mümkün görünmüyor.

Altum üreten biri bunu fotograflar videosunu çeker bişeyler yapar..

Balığın f0 olması bence sadece üretimde önemli bir konu bence onun dışında tank üretimi balıklar doğadan toplananlardan daha güzeller çünki seçici üretim , yapay seçim gibi imkanlar var örnek simon folkerın üretiği altumlar efsanedir bence.
Altum üretimi dünya genelinde çözüldü gibi üreten kişi sayısı artı 7-8 sene içerisinde tank üretimi balıkların sayılarının artacağını düşünüyorum.

Birde ülkemizde biliyorsunuz çekememezlik diye bir hastalık var, bende bu çekmezlerden çok çektim halada çekiyorum ,Allah çektirmesin.

Tekrar maşallah çok güzel balıklar.. Herkeze selamlar..


[EDIT]HBora,2019-11-09 03:00:32[/EDIT]
Borantum Albino Rio Nanay Melekler
Teşekkürler, kötülüme şu anlamda birincisi isim bizimkilerle benzeyen zamanında israilde üretilip ortadan kaybolan dantumların olması bende zira borantum ismini birazda gönderme olarak kullandım. Üretimde de israil danzierden o dönemde gelen dantumları kullandım bunuda zaten gizlemiyorum.

İkincisi albino melek üreten ya da satış yapan ama pek bilgisi olmayan Türk arkadaşların saçmalamaları, Yabancılar ilgi ile karşılıyor ancak balıklar dünya genelinde güzel sözler ile bahsediliyor ve hem ülkemizde hem dünya genelinde bir talep oluşması beni mutlu ediyor malezya,singapur,endonezya,abd,bulgaristan vb gibi ülkelerden facebook da görüp isteyen üreticiler oluyor. Ancak şuanda hergangi bir dağıtım faaliyetimiz yurt içi ya da dışı söz konusu değil.

Bu fotografda albino olmayan bir rio nanay ve albino olan bir rio nanay mevcut.
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/104756/251020191259471.jpg[/IMG]
Meksikalıların melek balığı grubunda Sercan kardeşimin paylaşımın paylaşılması.
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/104756/251020191303141.jpg[/IMG]

Balıklardan temin edip beslemek isteyen arkadaşlar,İlk fotografdaki balıklar şuan damızlığa tutuğumuz balıkların yavruluk halleri , yani daha yeni damızlık oldular.. Hem balığı geliştirme ve üretim noktasında çalışmalarım var , ancak şuanda bu noktada değiliz.İnşallah ilerleyen zamanlarda.[EDIT]HBora,2019-10-25 13:37:51[/EDIT]
Borantum Albino Rio Nanay Melekler
Merhaba değerli forum üyeleri, uzun süredir forumda paylaşım yapamamıştım. Takip eden üyeler biliyorlar uzun yıllardır melek balıkları yetiştirmekteyim. Bu konuda sizlere son icratımızı tanıtıyorum.
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/104756/211020190410111.jpg[/IMG]
Artık bu balıklarıda forumda paylaşma zamanın geldiğini düşünüyorum.

Bu konuda paylaşmak istediğim balık yaklaşık 3/4 senedir hazırlık süresiyle birlikte 5 seneyi bulan ve şuanda da geliştirmeye devam ettiğim "borantum albino rio nanay" projesi, siz albino rio nanay desenizde olur balıklara takma isim olarak Borantum ismini verdim, çünki bu balıklar üzerinde ciddi bir emek ciddi bir çalışma yaptım.Facebook üzerinde paylaşımlarımda bunu eleştiren hatta balıkları kötüleyen arkadaşlar oldu, belki burada da bu konu altına güdümlü yazılar yazılacak,Fakat bu konuda geri adım atmayacağım. Yıllardır melek yetiştiriyorum bu bize çok görülmemeli.

Balıklar çok hasas aşırı derecde yem seçiçiler ve üretimi çok zor bir balık. Çok az yumurtluyorlar, yavrular çok hasas ,çok az yavru hayata tutunuyor.

Balıkların Yavruluk/ Genç Halleri Mart 2019
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/104756/211020190357341.jpg[/IMG]
Balıkların Erişkin Halleri

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/104756/211020190411401.jpg[/IMG]
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/104756/211020190413391.jpg[/IMG]
Sağlıklı,mutlu akvaryumlar dilerim Bora.[EDIT]HBora,2019-10-21 04:27:01[/EDIT]
Bora Pet Akvaryum Keçiören Ankara
Merhaba arkadaslar. Forumdan herhangi bir dostuma buraya post acmasını istemek yerine kendi kedimi tavsiye edeyim dedim.

Öncelikle dükkanımız keciören tepebası mahallesi dökmeci sokak 1/B Ankara adresinde.

Aranızdan biri olarak bu ise gonul vermis severek yapan bir isletmeci /esnaf olarak yeni isletmemizi 2017 kasım da kurduk kutu gibi ufak dükkanımıza sizleride bekleriz.

Tüm belgelerimiz ruhsatlarımız isletmemiz prosedürüne uygun oldugu halde balık ve kus haricinde canlı hayvan satısım yok. Kedi köpek icin mama ve pet malzemesi satısımız var.. Ağırlık akvaryumda.

Zaman zaman yükletme ithalatlarımız olabiliyor. Kendimde tropikal ve american kökenli balıkları daha cok sevdiğimden çeşit ağırlığım bu türlerde.

Nadir türlerde dükkanımızda denk gelebilirsiniz.


Mesala su anda uaru,geophagus surinamensis, sveni, tapojos ,kakadu, macmesteri golden tul ram.. Kendi üretimim rio nanay, manacapuru meleklerim mevcut. Melek cesiti seneye artar.

Genelde dükkanı 14:30 gibi acıyorum.
Gecem de gündüzümde balık evde 30 tank ile melek üretimi varyasyon gelistirme calısmaları yaptıgımdan böyle. Postu evde iken actım yarın ya da sonraki bir gün dükkanın ve mevcut balıkların kısa bir videosunu cekip buraya ekleyecegim.

Önemli bir hatırlatma bazen takas mesajları teklifleri gelmekte. Balıklarınız ne kadar sağlıklı olursa olsun canlı balık takası yapmıyorum. Balık satısı yaptıgımız bölüme cok hasasız, titisiz benden aldıgınız bir balıgı dahi geri balık bölümüne poseti ile koymam.

Sağlıcakla..
[EDIT]HBora,2018-06-09 02:56:02[/EDIT]
Albino Discus Çiftlerim Ve Yavrularım
Maşallah muhteşeler abi emeğine sağlık.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.