ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
whoami
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
418
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
13 Ağustos 2015 23:05
Son Ziyaret:
1 saat 44 dakika önce
Toplam Mesaj:
773 [0.34 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
122 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Gökçe Eken
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Makine Mühendisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Bir zamanlar benim de akvaryumlarım vardı... :(

SON 10 MESAJI

Bu Akvaryumu Ne Şekilde Değiştirmeliyim?(15 Litre)
[QUOTE=kavgacisiyam2021]

Nursun'un söylediği şelale filtreyi sipariş ettim. Bitki olarak da minyatür bir anubias bitkisi ve amazon frogbit sipariş ettim. Anubias nana olması lazım, direk kuma gömmeyi düşünüyorum açıkta kalması gereken kısımları açıkta bırakarak ancak ne kadar kum gerek, 10 litrelik şişeden su eklerken nasıl kumdan çıkmamasını sağlarım hiç bilmiyorum. Taşa bağlamak tam olarak nasıl oluyor bilmiyorum açıkçası.
Eniştem hediye olarak almıştı temmuz sonu gibi, satan pet shop satıcısı günde 2-3 tane yem tanesi verin demiş. Günde bir kez 2-3, bazen 3-4, bazen , 5-6 vb. besliyorum. Bazen de bugün olduğu gibi cömert davranıp 10-15 tane veriyorum. Ortalama günde bir kez 3 küçük yem tanesi atıyorum diyebilirim. Haftada bir kez yem atmıyorum. Yeminin fotoğrafını şimdi çekeyim.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/232875/051220212205041.jpg[/IMG]

Bu ürün olması gerek:
https://www.hepsiburada.com/art-aqua-artakua-betta-granulat-balik-yemi-100-ml-500-800-micron-pm-HB00000YQD4Y

Bugün yüzgeçlerinden birinde eksiklik/ayrıklık gibi bir şey fark ettim. [/QUOTE]

Birkaç yem daha alıp her öğün farklı yem yiyeceği şekilde düzenlerseniz daha güzel olur. Artemia, su piresi vb canlı yemler haftada bir iki verilirse çok iyi olur. İyileşme sürecini hızlandırır. Bettagran, Tropical Supervit, Tropical Krill Grain, Tropical Red Colour Sticks yemlerini önerebilirim. Son üçünü, Tropical marka olanları benim bettam yiyor. Anubiasların rizomlarının su dışında kalması gerekir. Benim yeni bağladığım küçük Anubiaslarım var, biraz büyüyünce kökleriyle tutunuyorlar taşa, ipi kesiyorum. Fotoğraf eklerim. Dikiş ipi ile bağladım. Misina çok kullanılır. Bitki yapıştırıcıları var ama hiç denemedim.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/176785/051220212331131.jpg[/IMG]
Beyaz Benek Hastalığı
[QUOTE=Aviationn]Çok teşekkür ederim. Hayır goldfish değil, Pengasus, Transgenetik tetra, Zebra Danio, Moli ve leopar vatoz var. Şelale filtre kullanıyorum. Artık çok geç olmadı mı balığı karantinaya almak için? Hızlı bulaşan bir hastalık olduğu için çoktan bulaşmıştır diye düşünmüştüm. Bir de ayrı alabileceğim müsait bir yer yok. [/QUOTE]

Korkunç bir karma, neyse. Sıcaklık zaten artırılmış. Bakteri öldürücü ilaçlar kullanmalısın. Metilen mavisi en bilineni. Yalnız benden önceki mesajda söylendiği gibi bu ilaçlar filtre ve kumdaki yararlı bakterileri de öldürecektir. Filtreni su dolu bir kaba alıp bir pipo filtre takarsan iyi olur. Bolca havalandırma yapılmalı. Bunlar elle temizlenebiliyor zaman zaman ama çok küçüklerini temizlemeye çalışırken zarar geliyor bazen balığa. Ayırma imkanın olsa ilaç banyosu vs yaptırılabilirdi balığa ama ana tankta biraz zor
Bu Akvaryumu Ne Şekilde Değiştirmeliyim?(15 Litre)
Merhaba, kapağın arkasında uygun boşluk varsa sobo wp303h askı filtre önerebilirim. Yeni kurduğum iki küçük akvaryumum var, biri karides ve yavru akvaryumu, diğeri beta akvaryumu. İkisinde de bunu kullanıyorum. Çok az yer kaplıyor akvaryum içinde, debisi ayarlanabiliyor. Akvaryum uygun değilse, ufak bir pipo filtre en iyi dendiği gibi. Akvaryuma su üstü bitkisi eklemek dendiği gibi çok iyi olur. Elodea, tilki kuyruğu gibi kolay bakımlı bitkiler eklenebilir. Benim beta takımda zeytin, limon, gül var. Kuma gömülebildiği için tercih ettim. Ufak bir kütüğe ya da su sertleştirmesi yapmayacak bir taşa Moss sarıp anubias bağlarsanız betanın dinleneceği çok iyi bir alan yaratmış olursunuz. Bunu hindistan cevizi kabuğuna da uygulayabilirsiniz. Suyunu pis bırakmayın, dinlenmiş suyla düzenli su değişimi yapın. Güzel bir diyet oluşturun. Kuyruğu düzelecektir. Bana biraz zayıf gibi geldi betanız. Ne ile besliyorsunuz?
Lepistesle Yaşıyacak Balıklar
Transgenetic Tetra ve Zebra Danio sürü balıklarıdır, platiler de grup halinde bakılmalıdır 1 erkek 3-4 dişi gibi. Nüfusunuz dengesiz ve fazla. Bence plati ve transgeneticleri petshopa verin, takasla 3 4 tane daha zebra alın. Tabana da bir grup pigme cory alın, izlemesi çok keyifli balıklar. Karides ekleyebilirsiniz 10 15 tane
Tür Tavsiye
[QUOTE=Ahmettttt]
Ben 30 litrede bir yıldır 9 adet ciklet ve bir vatoz besliyorum[/QUOTE]

Yanlışın babasını yapıyorsunuz
Lepistesle Yaşıyacak Balıklar
Kaç litre akvaryum ve balık sayıları neler?
Halfbeak
Merhaba, aranızda halfbeak besleyen, daha önce beslemiş var mı? Üremesi, agresyonu nasıldır? Ne kadar büyür?
Tür Tavsiye
[QUOTE=Ahmettttt]
Gördüğümüz kadarıyla millet 100-200 litrelik akvaryuma 50-60 tane balık besliyor nasıl oluyor peki[/QUOTE]

Küçük cins balık bakıyordur
Elma Salyangozu Kabuk Kırığı
Merhaba, endler tankımdaki iki elma salyangozumu lepistes tankıma taşıdım yakın zamanda. Eski tankta en yukarı doğru çıkıp kendilerini bırakmayı çok seviyorlardı, burada da öyle yapıyorlar. Ancak bu tank yüksek bir tank ve dibindeki kum farklı bir kum. Sanırım bu sebeplerden, birinin kabuğunda çatlak var. Onlara özel Tropicalin spurilinalı yemini ve dibe batan vatoz, karides, yengeç yemlerinden veriyorum. Ne yapabilirim? İyileşir mi kendisi? Kabuğunda açıklık yok, çizgi şeklinde çatlak sadece.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.