ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
HBBULUT
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Kullanıcı Başlığı:
[B]13889,1[/B] [B]12944,2[/B]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
65
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
02 Nisan 2016 00:52
Son Ziyaret:
20 Saat 21 Dakika önce
Toplam Mesaj:
140 [0.23 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
9 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Hüseyin Bulut
Doğum Tarihi:
24 Ekim 1990
Yaş:
27
İl:
Konya
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

İlk Tankım
Kökler güzelmiş taşlarla birlikte iyi bi uyum içerisinde olmuş.Tropical balıklar yakışır akvaryumunuza (kırmızı burun,neon,rasbora,ember tetra vb )..


Hüseyin BULUT
Hobiye Yeni Başladım, Yorumlarınızı Bekliyorum.
Öncelikle bu güzel faydalı hobide aramızda olduğun için hoşgeldin diyorum. İlk akvaryumun beslediğin canlı sorumluluğunu ve heyecanını seninle birlikte paylaşıyorum[:)].Araştırarak bu akvaryumu edinmen oldukça yerinde olmuş söylenenlerin haricinde bi arka fon koyabilirsin seyir zevkini değiştirir.Araştırarak tecrübe ederek üstüne koyarak bu hobide ilerleyeceğini düşünüyorum sağlıklı akvaryumlar..


Hüseyin BULUT
Akvaryum Tür Sorunu ?
Akvaryum hacminiz birçok canlı beslemek için yeterli seviyede.Siz hangi canlıları seviyorsanız bakmaktan zevk alıyorsanız o türleri besleyin,tabi burada birbirleriyle uyum sağlayan balıkları tercih etmelisiniz.Yürüyen kedi balığı dediğiniz yayın balığımı oluyor?,küçükken sevimli duruyorlar fakat büyüdükçe değişik bir hal alıyorki sizin akvaryumunuzda çok hızlı büyüyecektir vede onu vermek istediğinizde elinizden çıkartacağınız tür değildir[:)]bence daha
değişik türlere yönelin sürü balıklara ilginiz varsa olabilir daha süzülen balıklar olabilir, melek olabilir,yada amerikanlar olabilir v.b örnekleri çoğaltabiliriz karar vermeden öncede balıkların genel özelliklerini araştırınız ona göre tercihinizi yapın sağlıklı hobiler dilerim...


Hüseyin BULUT
90 Litre Akvaryuma Dış Filtre Arıyorum
Bütçenize göre 0 sunsun 603 veya 2. el dophin c 500 dış filtre v.b bulabilirsiniz işinizi rahatlıkla görecektir.

Hüseyin BULUT
Bulaniklik Sorunu
Suyunuzun bulanıklığı muhtemelen yeni alınan kökleri suda bi kaç gün bekletmemenizden dolayıdır.Suyunuzun daha parlak olması için jbl micromec diye bi ürün var onu kullanmanızı tavsiye ederim,6 ay kullandıktan sonra dezenfektan yapıp tekrar faydalı bi şekilde kullanabilirsiniz.

Hüseyin BULUT
Salyangoz
[QUOTE=GurBus]

Hüseyin bey teşekkür ederim çokla üretimleri zaman kayil salyangoz ile kontrol altına alınabilirmi ve faydası nedir bu salyangozun [/QUOTE]

Kontrol altında tutmak daha mantıklı onun için bikaç tane katil salyangoz atabilirsiniz.Genel itibariyle faydası yemleme sonrası artık yemleri tüketip kirlenmeyi önlüyorlar,yosunları yiyorlar,Çürümüş bitki yapraklarını tüketiyorlar vb.Güray bey besin zincirinin bir halkası olarak görüyorum bu canlıları[:)]

Hüseyin BULUT
Salyangoz
Bu salyangoz'un türü ramshorn adi salyangoz değil fakat çok ve hızlı üredikleri için çok tercih edilmezler,lakin faydalıdırlar.

Hüseyin BULUT
Akvaryum Camı Yeşillenmeye Başladı
Maket bıçağı agzı ile temizleyebilirsiniz

Hüseyin BULUT
Bu Canlılar Su Piresi Mi?
Bu canlıların beyazlarıda oluyor bildiğim kadarıyla ama su piresi olduğunu düşünmüyorum.Muhtemel balıklar afiyetle yiyeceklerdir.

Hüseyin BULUT
Bitkili Akvaryuma Geçiyorum
Aydınlatma konusunda bitkili akvaryumlarda genelde max 45 cm yi geçilmesi önerilmez, fakat sizin akvaryum ölçüleri 120x50h boyu 120 cm olduğu için bi avantaj şöyleki; 119 cm floresan gelir ve bunun watt değeri 54 olur 4x54 watt flo yapılsa ve yer yer 10 cm taban yapsanız sayılan bitkiler herhalükarda yetiştirirsiniz.Tüplü co2 vb ekipmanlar için bütçeniz yeterliyse Hightec tanka bile çevirebilirsiniz.

Hüseyin BULUT

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,528,632 Mesaj
  • 371,737 Konu
  • 91 Forum
  • 127,457 Forum Üyesi
  • 1,371 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 2,083 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.