ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
aquarehber
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
148
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
09 Haziran 2018 18:38
Son Ziyaret:
7 Saat 52 Dakika önce
Toplam Mesaj:
254 [5.77 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
241 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Göktan
Doğum Tarihi:
17 Eylül 2004
Yaş:
13
İl:
Istanbul
Meslek:
9. Sınıf
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[B]Göktan[/B]

SON 10 MESAJI

Elektrik Ve Ledden Anlayan Lutfen Bakabilirmi
Elektrikten anlayan birisi olarak yanıt vereyim. 30 ledli bir ışığın mevcut ve bunu yakmak istiyorsun. Elindeki materyal şebekeden gelen 120 volt akımı 12 volta düşürmek için kullanılan bir bağlantı aparatıdır. Bu aparat olmazsa ledlerin fişe taktığın gibi patlar. Adaptörün üstünde max 3 watt yazısını görmekteyim ve 30 led 3w'dan daha güçlü bir aydınlatma ister şuanda ledleri düşük enerjide yakıyorsun. Watt düştüğü gibi lümen ve amper değerinin de düşeceğini umut etmekteyim yani çeviricinin gücüne bağlı olarak ışığın gücü de aynı orantıda seyreder. Ledleri gerçek gücünde kullanmak için uygun değerlere sahip ince kasa trafo kullanmanı öneririm. Ama ihtiyacın yoksa böyle de kullanılabilir. Su temasında sorun yaşamamak için elektrik bandı kullanın. Saygılarımla..

[QUOTE=Kromatit]At çöpe, 10 lira uğruna uğraşma. Elektrik bandı bile sarmamışsın. Bir kaza çıkacak. [/QUOTE]

Ahmet bey bilgi içerikli bir mesaj bile vermeden yanıtlamanız ne kadar doğru acaba? Aydınlatma dediğiniz şey fiyatı ile kalitesi ölçülmez sistem ile alakalıdır. Tek çipli tek direnç bir şerit led uygun bağlantı ile uzun ömürlü kullanılabilir.
Yağmur Şimşek Efektli Paludarium
O duman - sis makinesinin adı nedir? Çok merak ediyorum araştırdığım da doğru düzgün bir adı yok maalesef eğer bir makine değilse nasıl bir sistem ile yapıyorsunuz?
Tatlı Su Akvaryumdaki İlginç Yaratıklar
Planarya. Protein suda fazla çözüldüğünde ortaya çıkan ama bitkisel yemlerden de kaynaklanabilen bir canlıdır. Suda nasıl ve gübre varsa alg oluyor , suda nasıl fazla yem varsa da bu canlı oluşuyor. Genellikle karides tanklarında görülmekte. Bir parazit türü olan yassı solucan. Anti parazit ilaçları ile öldürebilirsiniz. Aynı zamanda suda fazla yem bırakmayın ve düzenli filtre ile dip çekimi yapın.
Yeni Tank Soruları
[QUOTE=OsmanSezen]

Ceyhun Bey bütün sorularınıza gereken cevabı layıkıyla vermiş. Bence konuyu uplamanız gereksiz.[/QUOTE]

Başkalarının fikirlerini almak ne zamandan beri gereksiz oldu ki? Siz ameliyat olmadan önce Türkiye'nin en iyi doktoru diye sadece o adamın mı görüşünü alırdınız ? Hem aydınlatma soruma da cevap vermeyi unutmuş veya vermemiş. Ön yargı ile yaklaşmayalım bazı şeylere
Cinsiyet :( Betaaaaa
Evet dişi. Şu yazılarımı okumanızı tavsiye ederim [URL]http://www.akvaryum.com/Forum/beta_ornek_akvaryum_ve_bakimi_k923904.asp[/URL] , [URL]http://www.akvaryum.com/Forum/fanus_sendromu_2010lular_k925337.asp[/URL]
Kaplumbağamın Gözünde Beyaz Birşey Var
Doktora yapmış birisi yok aramızda fotoğraf alabilir miyiz?
Hagen Hakkında
Hageni araştırdığımda Almanya'nın bir kenti diye google'da sonuç buldum. Bu kum Almanya'dan mı gelmekte yoksa adı mı hagen? Aynı zamanda Hagen bir marka mı veya kum adı mı? Marka değilse orijinal hagen üreten-satan firmaların isimleri neler?

Sadece merakımdan sormaktayım akvaryum ile son aylarda hiç uğraşmıyorum. Forumda insanlara yardımcı oluyorum veya olmaya çalışıyorum orası ayrı tabii...
Taban Dizilimi İçin Hangisi ?
Bir makalede "En ince kum üstte , en kalın kum altta olacak şekilde kurulum yaparsanız dikim esnasında bitkiler kolay dikilecek ve kökleri ise besin içeren büyük kumlara doğru yol almaya başlayacaktır." diye duydum.
Balık Kargolama Sorunu
Kendin dedin "olmadan" alamazsın. Sanırım ptt'idi 10 lira karşılığında kapıda ödeme sistemi var. Veya gittigidiyor'a 7 lira + %10 kesinti ile ilan açabilirsiniz. Adam oradan alır sizde ürünü kargoya verirsiniz. Müşteri onaylar hesabınıza para aktarılır. 10-20 liralık balığa 10 lira verilmez ama 100-200 liralık balık için kapıda ödeme talep edin.

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,616,672 Mesaj
  • 383,736 Konu
  • 91 Forum
  • 133,433 Forum Üyesi
  • 1,398 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,309 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.