ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
boragurcay
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
94
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
25 Eylül 2018 12:22
Son Ziyaret:
15 Saat 18 Dakika önce
Toplam Mesaj:
45 [0.22 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
43 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Bora GÜRÇAY
Doğum Tarihi:
13 Nisan 1991
Yaş:
28
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[IMG]http://IMG509.yukle.tc/images/4522PhotoGrid_1537899426587_3.jpg[/IMG]

SON 10 MESAJI

Balık Sayısı
Pet mağazalarda, ticari olarak sürkülasyon olduğu için akvaryumlar kalabalık görünebilir. Bu Sizin aklınızı karıştırmasın. [:iyi:]
Eratmodus Kayalıkları
Mükemmel bir proje olmuş. Böyle kurumları görmeyi seviyorum. Ölçülerde güzel sürekliliği daim olsun maşallah.[:nazar:]
Fanus
Ben yaptım oldu! Zihniyetinden ziyade, canlı yaşamlarının devam edilebilirliği göz önüne alınmalıdır.
" Küçük, bir kutuya güvercin koysanızda yaşar olarak görürsünüz."
Yaşamakdan kasdettiğim olay sadece nefes almasıdır. Real olarak güvercinin doğasında uçmak vardır. Siz o güvercini kutuda görseniz, kendinize şu soruyu sorardınız. Kutuda güvercin mi yaşarmış ?
Şuan sizin bizlere göstermek istediğiniz bunun gibi bir örnek. Olmaz dediler oldurttum!
Bu hobi bir çok hobiden farklı çünkü bir canlı varlığı, hobi ve uğraş haline getiriyoruz. Bilinçli ve öğrenerek yapmakda fayda görüyorum.

Siz mevcut akvaryumunuza gerekli şartları sağlamadan iki adet balık koymuşsunuz, bu süreçte balıklarınız kaçınılmaz olarak hastalıktan veya oksijensizlikten ölmesine sebebiyettir.

Buda kendi kendinizi hobiden soğutmaya yol açabilir. Yada forumda konu açıp balıklarım neden öldü? Gibi soru yöneltebilirsiniz.

Yani uygun şartları sağlamadıktan sonra şuan ki hobiniz geçici olabilir.
Akvaryum Topluluğu Discord Sunucusu
Kendi sorununuza kendiniz cevap vermissiniz. Forum içi arama yapılması! Yeni kayıt olan üyelikler çoğunlukla forumda arama yapmadan konu açıyor. Burada da siteyi keşfetmek kullanıcıya kalıyor.

Benim dikkatimi çeken genellikle, yeni üyelerin açtığı konuların, hepsinin bir birleriyle aynı olması. Aslında küçük araştırma yapılsa konu açmaya gerek kalmayacak cevap forumda bulunacaktır. Aynı konular açıldığı zaman sürekli forumun bir köşesinde konular tekrara düşüyor. Bu sebebden üyelerin çoğu artık aynı konulara cevap vermekden sıkılıyor. Bu böyle demiyorum fakat, izlenimlerim bu yönde.

Yeni konular tabiki açılabilir fakat cevapsız konuların çoğu daha önce defalarca cevaplanmış konular olarak, forumun içerisinde mevcut biraz forumda gezinmek arama yapmak yeterli olacaktır.

Sizin sunucunuza katılım olurmu bilemem, forum içi sohbet odalarıda mevcut.

Arowana Akvaryumu
[QUOTE=Rainrain]

Dekorla ilgili göz yoran neler?[/QUOTE]

Sağ köşedeki Gyans kayaları fazla bitişik, doğal görünmüyor sayılarını azaltabilirsiniz veya alandan hacim kazanmak için çıkartabilirsiniz.

İki adet zemin balığınız mevcut kayaları çıkartmak, zemin balıkları için gerekli alanı sağlamak yararınıza olacaktır. Tabana serilen çakıl fazla karışık renkli ve akvaryuma ilk bakışta gözler balıklardan ziyade çakıl taşlarına istemsizce odaklanıyor. Çakıl yerine tek tip kum kullanabilirsiniz.

Arka fon fazlasıyla mavi, bütünlük sağlamak için biraz daha koyu tonlarda arka fon kullanabilirsiniz.
Arovana için sorun olmayacaktır.
Şuan akvaryuma bakıldığında bir bütünlük, uyum görünmüyor.

Yeni kurulumunuzda mevcut Mangrow'ları tekrar kullanıp yeni akvaryum ölçülerinize uygun olacaksa bir iki adet daha yatsı kök ilave ederek balıklarınızın daha doğal yaşam ortamlarını yansıtabilirsiniz. Zemin balıklarınız sizinle yola devam edecekse onlar için de zeminde uygun koşulları sağlayabilirsiniz.

Bu bir eleştiri değildir, fakat şuanki dekkordan daha iyiside olabilir.[EDIT]boragurcay,2019-03-25 21:18:10[/EDIT]
Arowana Akvaryumu
Her zaman dikkatimi fazlasıyla çekmiş olan, bana göre fantastik türlerden birisidir. Şuan sadece dekorunuz göz yoruyor.

Devasa boylara ulaşan bu güzelliğin daha da güzel olması için, gelişimini yavaşlatmadan önce yeni akvaryumuna almaya çalışın. [:nazar:]
Dış Filtre Su Kaçağı Önlemi Hk.
Mantıklı düşünürsek, bahsettiğiniz bölge yüzeye yakın olan bölge, buradan açmayı düşündüğünüz delikler suyun çekişini yüzey seviyesinden yapacaktır. Buda sizin için extra bir temizlik demek. Yapılacak işlemin sonucunda, filtrenin dip seviyesinden su çekişi düşecektir.
Balığımın Nesi Var
Bloat!
Benim gözlemlediğim,Strese dayalı olarak meydana gelmesi ...
Tedavi edilemezse kayıp yaşayacaksınız gibi duruyor. Ayrıca anormal bir şişlinlik görüyorum, %90 oranında balığınızda kabızlık da var.
Balık Fiyatlarındaki Artış
Balık fiyatlarının artışından başlayıp, vergi kaçırmaya sürüklenen! Asıl amacı hobi odaları veya üretimhaneleri konu alan, daha sonra köprüler, denizler,gelirler,giderler,vergiler,unların ekmeklerin, pastaların vs, konuşulduğu bir konu ve konuyu açan arkadaşın bunca yoruma karşı bir cevap vermeyişi.[zzz] Bu konu amacı dışında açılmış. Bu söylenenlerinin balık fiyatının artışıyla tabiki alakası yok. Konu başlığı yerine çok başka şeyler konuşulmuş :), Yurt dışı ithal eden firmada, Yurtiçi ithalatçı firmanın arz talep ettiği tür yoksa eğer. Türlerin bulunması ve bulunduktan sonra Ülkeye ithal işlemi gerçekleşen, balığı... Ülkeye sokan ithalatçı firmanın verecek olduğu sertifika ile birlikte türü satışa çıkardığı zaman bir maliyet oluştuğu için pahalı olucaktır. Bununda iki taraf için bir Kâr marcı olucaktır. Pahalı denilicekse bu işlem içerisinde pahalı denilebilir. Aslında bu işleme tabi olan belli başlı balıklar için geçerli olması gerekli.

Genellemede bulunmuyorum fakat Petshoplar her balık başına toptancısından balık alırken! veya satarken! fatura kesmek zorunda ben bu işlemi yaptıklarını düşünmüyorum.

Şunuda belirtmekde yarar var. Küçülen petsopların çoğuda enerji fiyatlarının, artık bu ticaret dalındaki esnafı sarstığı için Akvaryum bölümünü kaldırıyor. Yani sözde balık fiyatlarının artmasının alakası yok.

Bugün bir akvaryum kurmak isteseniz minimum üç pirize ihtiyaç var. *Aydınlatma*Filitre*ısıtıcı. Bence tek kelimeyle hobiyi pahalı yapan enerjinin bizlere yüksek satılması.
[EDIT]boragurcay,2019-03-11 15:32:56[/EDIT]
Dış Filtre Su Çekmiyor
Filitrenin içerisinde kalan havayı almak için pompası yoksa, basit bir yöntemle halledebilirsiniz. Vanaları kapatın, filitre kovasındaki suyu boşaltın. Herşeyi normal olması gerektiği gibi takın.

Sonra vanaları açın. Akvaryumdan tazikle gelecek olan su önce filitre kovasını dolduracak daha sonra çıkış hortumuna kadar tazikle gelen su ile hava kalmayacak. Akvaryumdan çektiği su kadarınıda akvaryuma ilave edeceksiniz.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 256 Online Kullanıcı, 139 Üye

Online Kullanıcılar

mperk, teksel, falconx, BoraBerkol, gbozkurt, ceyh, BKAYA, F4iLuR3, ferdikorkmazzz, DTkadir, Byfiremanfish, Umut6, Brzoza6pl, Aquariumhouse, indianaconz, enversen79, terranova, drugs, SahinTaskin, enginm2000, Alikorkmaz13, fahri-, Berkay4234, BadWolf, Yılmazqq, Gtuncay, Fragant, sbasoz, tolgatrn, Neosever, sahsuvar01, Ulqiorra, Silver06, echeveria, serkantezel, tugi, sahin71, msurucu, tavla2, aponogeton, muratchef, vendetta99, mehmetaydin, sinanb85, FURKANALTIN, icelebi, Erdemerol23, gcinoglu, Street Parrot, Slymn-pyrz, Flexa, Akgün Cem, Mikail Erdoğan, namsada, leventyikilmaz, UmitOnay, rikifat, istaquarium, mehmeyt, ANKARALEPTESOMA, Noyes, MiSoSiKiaN, bocco, Emre 90334, bettaaşığı, Hasanbal54, Halil14, mesut alak, hkn06, Engin BOZKURT, ErdSNGZR, aldemirim, İsyan ateşi, Ismetk, AlperTasci, emreyildirim, Furkann66, Altispinoza, keremmina11, geheimnis, Shotokan, FurkanYnk, Chtt, deriinmavi, Mehya, Wolf, canguler, Deadsong, CrowDooku, heihache, solaytekin, Firatbasoglu, Ortaamerika, nikon_, ertan26, orhanönal, Mu5a, Gannicus, Beta_balik, 😊, Pervane, Supervenenis, Fatih ÇE, Metal06, ozan_1903, İhsansahintr, Kemalk41, bilalylmz53, swordfishhhh, EnginEmirErdogan, 16oguzhan, Kadir Bora, dusumsel, erimgorgulu, Mallaca, emree06, mustafa_unax, kadirik, ultraaskin, Balikaşki, tunasoylemis, kaangurlen, Heinzen, Hawks, shark, UGURBEY, AntigueAquarium, Muhammed kose, selahattinfidan, aymumcu, ka2n, erdalakçay, TheMax, Ziya Erkus, devito, hacivat, yiwotxxx, radkaya, huzur, Alikaan147,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.