ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Ramiz91
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
11
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
04 Mart 2019 13:56
Son Ziyaret:
31 Mayıs 2022 07:32
Toplam Mesaj:
26 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
5 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ramiz erol
Doğum Tarihi:
11 Ağustos 1991
Yaş:
31
İl:
Bursa
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Arıtma Tavsiyesi Ro
[QUOTE=AliKhan]Balıklarınız çok şanslı. [:)] Discus gibi türleri bile şebeke suyuna alışmaya zorluyor pek çok insan. Ben şahsen şebeke suyunda yavru discus sahiplendim ve hatta iki üç ay bakıp epey boylandırdım. Bu şekildeki bir bakımla yavru alamayacağımı zaten biliyordum ama yanık kalmadılar, alıştılar su değerlerine. Tabi bu doğru demiyorum; sizin yaptığınız doğru ancak çoğu hobicinin olanakları ya da hobiye ayırdığı bütçesi yetmiyor en uygun şartları sağlamaya.

Bakımlarını ihmal etmemeniz durumunda klasik, reçineli bir su arıtıcı işinizi görür. Arıtma cihazının kalitesi kartuş sayısı ve kartuşlarda kullanılan malzeme çeşitliliği ile ölçülür. RO yapan filtreler biraz daha pahalı ama bence gerek yok. Çünkü bu filtreler önce suyu tüm kimyasallardan arındırmak için %100e yakın saflaştırıp sonra tuzla yeniden sertlik kazandırıyor.

Başa dönecek olursak beslediğiniz türler şebeke suyunda rahat yaşar. Su değişimlerinde damacana suyuna azar azar dinlendirilmiş şebeke suyu ekleyerek şebeke suyuna alştırabilirsiniz balıklarınızı. Konyanın şebeke suları kuyu suyu kullanım oranına göre 7,5 - 9 arası değişiyor. Çözünmüş madde oranı da yüksektir muhtemelen. 11 yıldır şebeke suyuyla Amerikan, Malawi, Canlı doğuran, Sazansıgil vs çok geniş yelpazede balık sahiplendim. Sadece trop tecrübem yok. Hiç sıkıtı yaşamadım. Şimdi de 8 çeşit karma tetra besliyorum.
Tercih sizin...
İyi hobiler[/QUOTE]

Kendi zevkim için onları doğasından koparıp akvaryuma hapsettiysem en iyi şekilde bakmam gerektiğinin kanaatindeyim. Elimizden geleni yapmak zorundayız. :)
Arıtma Tavsiyesi Ro
Şebeke suyu hiç iyi değil ph ve tds çok yüksek klor sıkıntısı sürekli var. Alışkın oldukları su değerlerini değiştirmek istemiyorum.
Arıtma Tavsiyesi Ro
Herkese merhaba. 250 litrelik tankta 4 adet ramirezi ve 7 adet neon beslemekteyim. Su değişimlerini damacana suyla yapmak zahmetli ve bir o kadarda maliyetli olmaya başladı. Piyasada çok çok fazla filtre ve marka çeşidi olduğundan seçim yapmak oldukça zor. Önerebileceğiniz arıtma markası yada firma varmı ? Teşekkürler.
Ramirezi Uyum Sorunu
Hocam ben 200 litrelik tanka 4 tane ekledim 1 ay oldu bitkilerin arkasından sadece yem yemek için çıktılar sonra 7 adet neon ekledim durum yine aynı derken 2 ay dan biraz daha uzun zaman oldu ki anca kendilerine geldiler. Şuan 5 ay geçti artık yemlemeye gidince geliyorlar fakat ani hareketlerde hemen kaçıyorlar.
Yeşil Yosun Sorunu
Cynobacteria...
Aynı sorun bendede oldu ilk başlarda pek önemsemedim haftada bir temizliyordum. Sonraları 3 günde bir temizlemek gerekti derken her yeri sardı camlar bitkiler... Antibiyotik tedavisi ve 3 gün tam karartma uyguladım geçti fakat sanki şimdi tekrar başlayacak gibi. Asıl nedeni bulamadıkça sanırım hep tekrarlayacak.
Elektrik Kesintisi Dış Filtre
4 saatlik kesintidede temizlemem gerekiyor mu?
Elektrik Kesintisi Dış Filtre
Herkese merhaba. 250 litrelik akvaryumum var. İçerisinde 4 adet ramirezi 7 adet neon tetra var. Tetra 1200 plus dış filtre içerisinde sera torf var. Yarın 8 saat ve ertesi gün 4 saatlik bir kesinti olacak. Dış filtre için ne yapmam gerektiğini hiç bilmiyorum. Elektrikler geldiğinde direk çalıştırmalımıyım? Çalışmadığında içerisindeki yararlı bakterikerin öldüğünü biliyorum fakat çalıştırmak için neler yapmam gerektiğini bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/213653/080220221945581.jpg[/IMG]
Dondurulmuş Artemia Hakkında
Çözdürmeden atıyorum zaten hemen çözünüyor diğer türlü çok dağılıyor.
Dondurulmuş Artemia Hakkında
Ben o küpü küçük parçalara bölüyorum bıçakla daha sonra 1 2 parçasını akvaryuma atıp kalanını buzluğa atıyorum. İlk başlarda pek yemediler ama daha sonra hunharca saldırmaya başladılar. Ramirezi ve noen var bende.
Ramirezilerime Maşallahınızı Alırım
[QUOTE=Barsans]
Beni görünce ilk cama gelen balıklarım ...tek oldukları için mi utangaç tavırdalar acaba...ısıtıcınızıda dik koyarsanız ömrü daha uzun olur[/QUOTE]

Tek değiller 7 adet neon var ama yinede bu ürkekliklerini yenemediler biraz daha böyle giderse sanırım tür değiştireceğim sırf şu balıklar için kurduğum tankı bozmamak için sabırla bekliyorum.[EDIT]Ramiz91,2022-01-30 15:18:10[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.