ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
canarslnn
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
3
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
16 Nisan 2019 21:45
Son Ziyaret:
21 Kasım 2019 13:53
Toplam Mesaj:
19 [0.03 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Can Arslan
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Aydin
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Can Arslan

SON 10 MESAJI

Bu Japon Balığının Türünü Bilen Var Mı?
[QUOTE=dmond2]Orayi biliyorum nihat abi sahibi[/QUOTE]

Didimde senin önerebileceğin başka bir petshop var mı ben genelde atlantis akvaryumdan alış veriş yaparım. Orada bulamadığım ürün olursa diğerlerine bakarım.
Bu Japon Balığının Türünü Bilen Var Mı?
[QUOTE=dmond2]
ben de didimdeyim hangi petshop[/QUOTE]

Googleda didim akvaryum ve kuş galerisi olarak geçiyor adı. Ama tam adı nedir bilemiyorum. Google haritan bu şekilde bulabilirsin.
Bu Japon Balığının Türünü Bilen Var Mı?
[QUOTE=AtlasPoyraz]Bir süre sonra orandalar gibi nispeten daha yavaş varyetelere rahat vermeyeceklerdir.

Özellikle yem konusunda çeviklikleri sayesinde diğer türler hamle yapana kadar yemin büyük kısmını bu arkadaşlar götürecektir :)

Goldfish tankı yapacaksanız shubunkin, comet tarzı daha sert türleri oranda, tül kuyruk, ranchu gibi varyetelerle aynı tankta beslemeyin.

Keyifli hobiler dilerim .[/QUOTE]

Evet haklısınız. Ben de tereddütteyim, diğerleri çok sakinler bu onların yanında fazla hareketli.
Bu Japon Balığının Türünü Bilen Var Mı?
[QUOTE=Kodadıbelirsiz]Koiye benziyor vucüt yapısı ama kırma olabilir


Bu balığı nereden aldınız istanbulda mıydınız fiyatı nedir birde sizdeki japonların türü nedir ürüyorlarmı Bi ara profilinizdeki Japon türünden beslemeye çok heves ettim daha önce Japon besledim küçükken ama üremediklerini duydum Bi çok kişiden onun için sorayım dedim bi
[/QUOTE]

Ben Didim de yaşıyorum. Buradaki bir pet shoptan aldım. Aldığım yerde koilerle aynı akvaryumdaydı bunun gibi bir kaç tane daha bu cins vardı. 10tlye aldım. Didim de çok çeşit bulma şansım yok malesef. Bulduğumda kaçırmıyorum. Bende şu anda 2 oranda, 2 bebek göz 2 klasik japon balığı var. Üretimi çok zor daha onun için epey vaktim var.[EDIT]canarslnn,2019-11-11 10:10:15[/EDIT]
Bu Japon Balığının Türünü Bilen Var Mı?
Merhaba arkadaşlar. Fotoğraftaki arkadaş aramıza bugün katıldı. Çok hareketli ve çevik. Hangi tür japon balığı olduğunu araştırdım ama çok emin olamadım. Görsellerden baktığım kadarıyla Shubunkin e benziyor. Bilen varsa ve aydınlatırsa çok sevinirim. Bu arada kısa bir süreliğine karantina akvaryumunda, şu an için gözlemliyorum. Sağlıklı olduğundan emin olduğumda büyük japon akvaryumuna alicam.


[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/214742/101120192307591.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/214742/101120192308051.jpg[/IMG][EDIT]canarslnn,2019-11-10 23:21:17[/EDIT]
Sizce Filtre Japonlarım İçin Fazla Mi Hareketli?
Teşekkür ederim. En kısa zamanda vana bulup alıcam. Bulana kadar pamuk işimi görüyor. Pet shoplara güvenmiyorum. Tamamen ticari kaygılarla hareket ediyolar. Muhtemelen ucuz bir ürün olduğu için bulundurmuyorlar. Tabi işini düzgün yapanları tenzih ederim. Ama mesela japon türünün tek başına beslenmesi gerektiğini bu forumda öğrendim. Pet shopa sorduğumda olur olur melekte olur plati de olur gibi cevaplar alıyorum. Pet shopçuya kalsa 56 litrede 10 tane japon beslenir diyor. Tamamen ticari kaygı.
Sizce Filtre Japonlarım İçin Fazla Mi Hareketli?
Pamuğu sıkıştırdıktan sonra son durum bu. Seste de epey bir azalma oldu. Tankın içindeki akıntı da azaldı. Vana bulana kadar bu yöntem idare edecek gibi görünüyor. 😊

Bu oksijen balıklar için yeterli olur sanırım değil mi? Bir soruna çare bulurken başka bir soruna sebep olmak istemiyorum. Telaşlı ebeveynlere döndüm. 😅


[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/214742/311020192152091.jpg[/IMG]
Sizce Filtre Japonlarım İçin Fazla Mi Hareketli?
[QUOTE=bumega]Benzer debilerde bir şelale filtre daha iyi olur hem gürültüden hem temizlik zorluğundan hem aşırı akıntıdan kurtulursunuz.
Elinizdeki filtrenin hava alan hortumunun dışardaki ucuna pamuğu silindirik hale getirip tıkarsanız hem sesi %90 lara kadar azaltır hem hava debisini düşürürsünüz. Pamuk büyüklüğünü deneyerek optimum seviyeye getirirsiniz.[/QUOTE][QUOTE=lazarusv20]Aşağıda fotosunu görebileceğiniz vanalardan bir tane alıp filtrenin hava çekiş hortumunun dışarıda kalan kısmına takıp üfleme hızını ayarlayabilirsiniz. Akvaryumcularda 1-2 TL gibi bir fiyata satılıyor. Bol şans.[:iyi:]
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/217331/311020190908411.jpg[/IMG][/QUOTE]


Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Eldeki imkanlarla önce pamuğu denicem. Pet shopa sordum fakat vana olmadığını söyledi. Yalnız şöyle bir endişem var hava giriş borusuna pamuk takarsam iç filtreyi bozar miyim? Yani mekanizmasında zorlama nedeniyle bir arızaya sebep olur muyum?
Sizce Filtre Japonlarım İçin Fazla Mi Hareketli?
Merhaba arkadaşlar 56 litrelik bir akvaryumum var. 4 adet japon balığım var.
İç filtre olarak Venusaqua 420F Akvaryum İç Filtre 6 Watt 500 Lt / Saat kullanıyorum. İç filtrenin debisi fazla değil ama hava çıkışı çok gibi. Fazla hareketin balıkların gelişimini olumsuz etkileyeceğini okudum pek çok yerde. Akvaryumu ve filtreyi görebilmeniz için video linkini ekliyorum. Filtrenin temizliğinden çok memnunum hava üfleyen kısım konusunda önerilerinizi bekliyorum.

Video linki
https://youtu.be/O1GhrW-ncWg

Bu arada tankta şu an su tamamen dolu.[VID]https://youtu.be/O1GhrW-ncWg[/VID][EDIT]canarslnn,2019-10-31 01:31:51[/EDIT]
56 Litre Akvaryum İçin İç Filtre
Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi canlı doğuran türler hobi için daha uygun görünüyor. Aslında japon akvaryumu istememin sebebi şuan iki tane minik japonumun olması. Eşim de ben de onlarla bağ kurduk. Onları pet shopa geri vermek istemiyoruz. O yüzden japondan devam edelim dedik. Başka bir çözüm bulamazsam japondan devam edicem gibi görünüyor.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.