ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
malawi_cheart
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
30
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
30 Eylül 2008 22:48
Son Ziyaret:
15 Ocak 2018 13:10
Toplam Mesaj:
4120 [1.21 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
1 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Sami Aru
Doğum Tarihi:
09 Ekim 1993
Yaş:
24
İl:
Ankara
Meslek:
çalışmıyorum
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Sami Aru Lepistes..

SON 10 MESAJI

35 Litreye Kaç Lepistes Koyulur
Bir erkek 2 dişi halinde başlayıp ilk yavruların cinsiyeti belli olduktan sonra bi akvaryum daha edinmeli ve yahut akvaryumu büyütmelisiniz. Ancak bu lepisteslerde çok kısa sürede olacağı için benim önerim bol bitkili doğal bir ortam kurmanız, böylece güçlü balıklarınız hayatta kalacak ve fazla yer işgal etmeyeceklerdir. Balık sayısı arttıkça su değişimini artılmalı ve sıklaştırmalısınız.35 litreye 1 lepistes önermesi heves kaçırıcıdır, dikkatli olmalı ve hobiyi sevdirmeyi amaçlanmalı, zaten hobiyi seven kişiler balıklarının keyfini düşünmeye başlayarak daha doğru hareket edecektir. 35 litre bu, 10 litre değil.
Yavru kılıçlar büyümesi için ne yapmalıyım ?
Furkan bey 1,5 aylık kılıçkuyeuk yavruları en aşağı 3 cm kadar olmalıdır. Muhtemelen kılıç yavrularınızın sayısı iki haneli. 20 litre akvaryum o balıklara ne verirseniz verin yetmeyecek ve gelişemeyeceklerdir. Tek çözüm akvaryumu en az balık sayısıx5 litre kadar bir akvaryumla değiştirerek yetiştirme tankını büyütmektir.
Kılıçkuyruk ile Black Molly çiftleşir mi?
Kesinlikle çiftleşemez.Çiftleşti diyenlere ise cevabım annenin türü ne ise yavrularda aynı türdendir melez değil.
Yavru gelişimi...
Erkekler ortalama 1,5 aylık olduklarında gonopodları gelişmeye ve vücutları renklenmeye başlar.Gonopod gelişimi 2-2,5 ay arasında tamamlanır çiftleşmeye hazır olurlar.Dişiler ise 3 ayda doğuracak olgunluğa erişirler ancak en az 4 ayını doldurmadan dişilerin çiftleştirilmesi önerilmez.
Canlı Doğuranlar Hakkında
Ayrıca lav kayası da suyu yumuşatan ve asidikleştiren bir salınıma sahip olduğu için bitkiler için sorun olmasa da sert su seven canlı doğuranlar için uygun bir seçim değildir.
2 haftalık tosuncuk velifera yavruları
Evet gerçekten bu türü eski heybetine kavuşturmak zor olacak.Benim size önerim yavrularınızın ana tankta doğması.Sonra yakalar ayırırsınız.Bu sayede güçsüz olanları elersiniz.Emin olun özellikle vücut formu kötü olan balıklar eleniyor bu şekilde ve kalın belli kaslı yapılı olan balıklarınız oluyor dişilere bile etki ediyor.
2 haftalık tosuncuk velifera yavruları
Bana kalırsa çıkar Alihan bey.Bendeki istatistiklere göre her 8 ila 10 erkeğin biri istenilen sonuçları veriyor.Ancak sadece 30 erkek yavrudan biri geç ergenlik geçiriyor ve işin en kötüsü bu geç ergen olan erkeklerin yine 8-10 tanesinden biri düzgün bir vücut ve yeleye sahip oluyor.Bu velifera çok karmaşık, ne yazıkki bunun nedeni bu balık akvaryuma alındığından beridir yapılan bilinçsiz üretim.
full red'lerim(full red severlere)
Vay canına! Balıklarınızın son durumunu görünce aklımdan bir tek bu sözcükler geçti Ömer bey:).Yaptığım tam kırmızı dişilerle ilgili yorumumdan 5 ay sonra başardınız ve bu ciddi anlamda kısa bir süre ancak sonucu büyük bir başarı.Maşallah!Bu işin sınırı yok Ömer bey.Şimdiki hedefiniz sanırım bu kırmızılığı daha da yoğunlaştırmak? :D malawi_cheart2013-08-23 01:02:37
RREA FULL RED GUPPY (Female: Angelo Eng, Male : ATFG )
Elbetteki özellikle beslenme konusunda haklısınız Serkan bey.Ancak benim asıl merak ettiğim kuyruktaki renklenme değil.Bendeki full redler bile özellikle erkek yavrularda 3. haftada kuyruk tamamen kıpkızıl kesiliyor.Asıl demek istediğim vücuttaki kafa arkasındaki kırmızılık.Benim bildiğim kadarıyla bir erkek yavrunun vücuduna testosteron nüfuz etmediği sürece vücutta renklenme olmaz.
Ancak özellikle ilk yavru resimlerindeki en öndeki en net balığın alt yüzgeci daha 20 günlükken hafiften gonopod olarak gelişmeye başlamış.Lepisteslerde özellikle asıl rengini geç alan bu solid renk balıklardan full red için bir avantaj.
2 haftalık tosuncuk velifera yavruları
Tebrik ederim Alihan bey gayet sağlıklı bir şekilde büyüyorlar ve sanırım 1 cmi hemen hemen geçmişler. İlk aylarını tamamladıklarında sizin özenli bakımınızla çoğunun 2 cme yaklaşacağını söyleyebilirim.:)

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,546,627 Mesaj
  • 374,087 Konu
  • 91 Forum
  • 128,570 Forum Üyesi
  • 1,391 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 2,015 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.